Προς το περιεχόμενο

Το OnePlus 8T αποκαλύπτεται στις 14 Οκτωβρίου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η OnePlus δημοσίευσε εικόνα η οποία αναφέρει «Ultra Stops at Nothing» και προετοιμάζει το έδαφος για το 8T.

Από το 2016, η OnePlus μας συνηθίζει να κυκλοφορεί και μία έκδοση T για τις κορυφαίες συσκευές της. Το OnePlus 8 και 8 Pro αποκαλύφθηκαν τον περασμένο Απρίλιο, οπότε η εταιρία μας προετοιμάζει για τη νέα συσκευή OnePlus 8T. Όπως ανακοίνωσε η OnePlus, το νέο smartphone θα αποκαλυφθεί στις 14 Οκτωβρίου, παρουσίαση η οποία θα μεταδοθεί ζωντανά μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα της εταιρίας. Το νέο smartphone θα περιλαμβάνει νέες και βελτιωμένες τεχνολογίες, όπως ανέφερε η εταιρία σε δελτίο τύπου, αλλά και λειτουργίες οι οποίες δεν έχουν υπάρξει ποτέ σε κάποια OnePlus συσκευή στο παρελθόν.

Η ανακοίνωση του OnePlus 8T ακολουθεί ουσιαστικά αυτή του OnePlus Nord, το οικονομικότερο midrange τηλέφωνο των €450, που παρουσιάτηκε τελευταία. Συσκευή η οποία αν και κυκλοφόρησε στην Ελλάδα, δεν ταξίδεψε στην αντίπερα όχθη του Ατλαντικού και συγκεκριμένα στις ΗΠΑ. Βέβαια, όπως είπε ο συνιδρυτής της One Plus, Carl Pei, ενδέχεται μία παρόμοια Nord συσκευή να διατεθεί και στην αμερικανική αγορά. Πάντως, υπάρχουν ήδη φήμες για μία 5G Nord συσκευή, η οποία θα εξοπλίζεται με τον Snapdragon 690, αντί για τον 765G που έχει ήδη το Nord.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προηγούμενες χρονιές θα είχε ήδη 15 - 20 σχόλια το άρθρο. Δεν λέω σούπερ τηλέφωνα αλλά κούρασε η Oneplus κάθε λίγο και λιγάκι ναυαρχίδα. Δεν προλαβαίνεις να αγοράσεις τηλέφωνο και έχει απαξιωθεί μέσα σε λίγο καιρό. Θεωρώ ότι το 7t Pro είναι το ομορφότερο τηλέφωνο που έχει βγάλει και ανταποκρίνεται άνετα ακόμα και σήμερα στα πάντα (ταχύτητα - μπαταρία - κάμερα). 

  • Like 12
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγουρα η Oneplus δεν είναι αυτό που ήταν στην αρχή. Έκανε αμέσως μεγάλη εντύπωση, αλλά από εκεί και κάτω άρχισε τα συνεχόμενα λάθη που την απομάκρυναν από το αρχικό της κοινό, χωρίς να μπορέσει να βρει καινούργιο. Εγώ θα βρω κινητό να αγοράσω, αυτοί θα βρουν πελάτες;

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 7
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα με 7 και με βλέπω για ακόμα 2 χρόνια χαλαρά. Βάλτε τα drop εκεί που ξετε στην 1+.

Και να άλλαζα κινητό πάλι, smartphone με τρυπουλα να μου χαλάει την οθοναρα δε θα έπαιρνα ποτέ.

 

Επίσης κανένας λόγος τα τελευταία χρόνια να αλλάζεις ανά ένα (μη πώ ανά δύο) χρόνια κινητό. Ειδικά με τις τιμές που έχουν. Παίρνεις ένα κάνουν δουλειά για 2.5 ετη αντέχεις ένα 6μηνο και βουρ για καινούργιο στο 3ο.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Σίγουρα η Oneplus δεν είναι αυτό που ήταν στην αρχή. Έκανε αμέσως μεγάλη εντύπωση, αλλά από εκεί και κάτω άρχισε τα συνεχόμενα λάθη που την απομάκρυναν από το αρχικό της κοινό, χωρίς να μπορέσει να βρει καινούργιο. Εγώ θα βρω κινητό να αγοράσω, αυτοί θα βρουν πελάτες;

 

Εχμμ από το Q2 του 2018 στο Q2 του 2019 είχε 152% αύξηση πωλήσεων. Από όταν άρχισε να μπαίνει στην μάχη της ναυαρχίδας μια χαρά τα πάει.

Με την Huawei εκτός ανταγωνισμού πλέον στα high end Android έχει απέναντι μόνο Samsung και Google. 

Μιλάμε για την εταιρεία με το καλύτερο ίσως λογισμικό Android, ταχύτερη φόρτιση κτλ κτλ. Το μόνο σημείο που χάνει ακόμα είναι η κάμερα. Α και 200-300 ευρώ χαμηλότερη τιμή στο release.

 

Μια χαρά μπαλίτσα παίζει η OnePlus λοιπόν....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OnePlus 7pro owner here, και δεν νομίζω να αλλάξω άμεσα. 

Φούσκα ήταν και έσκασε και αυτή, είπαμε τώρα κάθε 6 μήνες νέα συσκευή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφτηκε ότι θα παίξει σε τιμές 799 το 8/128 και 899 το 12/256 

+ 100 δηλαδή από το απλό 8.

Και μετά θα μας κάνουν "προσφορές" και θα τρέχουμε.
Μια χαρά το έχουν πιάσει το νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aris1986 είπε

Ενδιαφέρει κανέναν αυτή η μάρκα κινητού; Σοβαρά τώρα; 

Μόνο apple, Xiaomi, Huawei και Samsung.

 

 

Οχι και τσιαομι ρε φιλε, oneplus με κλειστα ματια!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aris1986 είπε

Ενδιαφέρει κανέναν αυτή η μάρκα κινητού; Σοβαρά τώρα; 

Μόνο apple, Xiaomi, Huawei και Samsung.

Για να δούμε. OnePlus απέναντι σε Xiaomi και Huawei... Έχεις τηλέφωνο με ίδια (και καλύτερα μιας και έβγαλε πρώτη από αυτές π.χ high refresh rate οθόνη), σχεδόν στοκ Android από την bloated αηδία τα MIUI και EMUI και οπωσδήποτε 3 χρόνια όλα τα updates. Οπότε, ναι, ενδιαφέρει, αυτούς που γνωρίζουν τι παίρνουν.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aris1986 είπε

Ενδιαφέρει κανέναν αυτή η μάρκα κινητού; Σοβαρά τώρα; 

Μόνο apple, Xiaomi, Huawei και Samsung.

Αν πάρεις ποτέ one plus δεν γυρνάς σε αυτά που αναφέρεις για κανένα λόγο. Εξαιρώ την Apple που απευθύνεται και σε άλλο κόσμο και αλλού είδους εμπειρία χρήσης για όσους τους αρέσει. Αλλά σε Android είναι μοναδικό. Απλά εσύ δεν έχεις ασχοληθεί 

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ducatileon είπε

Προηγούμενες χρονιές θα είχε ήδη 15 - 20 σχόλια το άρθρο. Δεν λέω σούπερ τηλέφωνα αλλά κούρασε η Oneplus κάθε λίγο και λιγάκι ναυαρχίδα. Δεν προλαβαίνεις να αγοράσεις τηλέφωνο και έχει απαξιωθεί μέσα σε λίγο καιρό. Θεωρώ ότι το 7t Pro είναι το ομορφότερο τηλέφωνο που έχει βγάλει και ανταποκρίνεται άνετα ακόμα και σήμερα στα πάντα (ταχύτητα - μπαταρία - κάμερα). 

Γιατί απαξιώθηκε το 8pro; έτσι ξαφνικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aris1986 είπε

Ενδιαφέρει κανέναν αυτή η μάρκα κινητού; Σοβαρά τώρα; 

Μόνο apple, Xiaomi, Huawei και Samsung.

Προφανώς δεν έχεις δουλέψει ... Εγώ είμαι με One Plus 3T, δεν έχω βρεί κάτι που να μου κολλήσει, μετά από τρια χρόνια άλλαξα μπαταρία, και ξανακρατάει κανονικά. Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του είναι ότι είναι ότι πιο λιτό έχω δει σε έκδοση Android, χωρίς το περιττό και αχρείαστο bloatware που σε φορτώνει Huawei και Samsung θες δε θες. Με apple και Xiaomi δεν έχω δουλέψει οπότε δεν έχω άποψη. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...