Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Curved 34"


Spartan_X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν έχει μέχρι 120 πάει και πλέον οι drivers της intel δεν έχουν control panel

Εφόσον παίζεις με intel Hd τι το θές το 144hz? Βελτιώνει καθόλου το  every day use?

Γιατί και εγώ την περιμένω να έρθει γι αυτό ρωτάω ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, TSINE είπε

Εφόσον παίζεις με intel Hd τι το θές το 144hz? Βελτιώνει καθόλου το  every day use?

Γιατί και εγώ την περιμένω να έρθει γι αυτό ρωτάω ?

Δεν είναι δικιά μου για άλλον την πήρα και την τεσταρω.

Στον κανονικό υπολογιστή μου δεν μπορώ να την βάλω γιατί έχει μόνο dvi και mini HDMI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2020 στις 3:14 ΜΜ, aXer είπε

Να ρωτήσω και εδώ....
 

Το PC μου είναι δεκαετίας (i7 2600k, ATI 5850).
Ξέρω ότι δεν σηκώνει η κάρτα γραφικών καν την ανάλυση της οθόνης καθώς αυτή βγάζει maximum 2560 x 1600 και η οθόνη είναι 3440x1440. Την οθόνη την πήρα γιατί είναι στα πλαίσια της αναβάθμισης που θα κάνω μόλις γίνει διαθέσιμη προς πώληση η νέα σειρά 6000 της AMD.

Απλά σκεφτόμουν για αυτούς τους 1-2 μήνες που θα χρειαστούν, ότι τώρα έχω 2 χ 1080p Οθόνες στην ίδια κάρτα που σημαίνει 2 φορές το 1920Χ1080, η μία στο Display Port και η άλλη στο HDMI.
Υπάρχει περίπτωση με την δυνατότητα της οθόνης που δίνει PictureByPicture, να την συνδέσω επί δύο, και η μισή να παίρνει σήμα από το HDMI και η άλλη από το DP?


Καταλαβαίνω φυσικά ότι θα είναι σαν 2 οθόνες σε μία και δεν θα μπορέσει να λειτουργήσει ως ενιαία. Δεν μιλάω καν για gaming, αλλά για δουλειά.

Πιστεύετε θα λειτουργήσει;

Εχω και εγω μια παρόμοια συνθεση με 6950 καρτα και ψαχνω να βρω μια λυση για να σηκώσει την Xiaomi 34 που αναμένω και μια υπάρχουσα 27 dell 2560x1440 ...

Εχουμε βρει σχετικά καποια λύση για ΟΧΙ χρήση gaming  < 150ευρω σε καινούργια αλλα και ετοιμοπαράδοτο ?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν είναι δικιά μου για άλλον την πήρα και την τεσταρω.

Στον κανονικό υπολογιστή μου δεν μπορώ να την βάλω γιατί έχει μόνο dvi και mini HDMI

Θες display port για να παίξεις 144hz 2k . Με hdmi πάει μόνο 120hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια, αυριο ειναι να παραλαβω με αντικαταβολη απο το πλαισιο τη συγκεκριμενη οθονη αλλα το μετανιωσα. Οποιος την θελει μου στελνει pm πρωτος και αλλαζω τα στοιχεια παραδοσης σε εκεινον και την παραλαμβανει. Εννοειται στα 299 που την εχω κλεισει. Αλλιως ακυρωνω. Απο αθηνα, να συμπληρωσω.

Επεξ/σία από vader290
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vader290 είπε

Παιδια, αυριο ειναι να παραλαβω με αντικαταβολη απο το πλαισιο τη συγκεκριμενη οθονη αλλα το μετανιωσα. Οποιος την θελει μου στελνει pm πρωτος και αλλαζω τα στοιχεια παραδοσης σε εκεινον και την παραλαμβανει. Εννοειται στα 299 που την εχω κλεισει. Αλλιως ακυρωνω. Απο αθηνα, να συμπληρωσω.

Καλησπερα! Εχεις μηνυμα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2020 στις 8:52 ΜΜ, TSINE είπε

Θες display port για να παίξεις 144hz 2k . Με hdmi πάει μόνο 120hz

Αραγε σε gpu που εχει dvi & mini hdmi slots μονο ,και max αναλυση συμφωνα με την evga σε dvi max 2560x1600

Τι πιστεύεται θα φτάσω; καταρχάς αρχικα για να την συνδέσω θα προσθέσω adaptor hdmi to dvi.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Agis-Pro είπε

Παρέλαβα και εγώ απο πλαίσιο! Έχουμε ρυθμίσεις κάποιος?

Το hardware unboxed που την έκανε review, είχε πει πως είναι καλά στημένη από το εργοστάσιο. Ρίξε μια ματιά στο video τους. Ίσως δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, nikolas.stamb είπε

Το hardware unboxed που την έκανε review, είχε πει πως είναι καλά στημένη από το εργοστάσιο. Ρίξε μια ματιά στο video τους. Ίσως δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις.

Πάντος αυτός εδώ λέει ότι του ήρθε με πολύ κακά χρώματα και πολύ αντανάκλαση παρόλο που έχει coating  και την πήγε πίσω αν αγοράσει άλλη οθόνη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, vader290 είπε

Παιδια, αυριο ειναι να παραλαβω με αντικαταβολη απο το πλαισιο τη συγκεκριμενη οθονη αλλα το μετανιωσα. Οποιος την θελει μου στελνει pm πρωτος και αλλαζω τα στοιχεια παραδοσης σε εκεινον και την παραλαμβανει. Εννοειται στα 299 που την εχω κλεισει. Αλλιως ακυρωνω. Απο αθηνα, να συμπληρωσω.

Σε ποια οθόνη σκέφτεσαι να πάς ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, TSINE είπε

Σε ποια οθόνη σκέφτεσαι να πάς ? 

Δεν ξέρω ακόμα γιατί την ήθελα πιο πολύ για τις νέες κονσόλες και δεν πολυκάνει απ' ότι διάβασα, οπότε θα δούμε...

 

Υ.Γ. Παρακαλώ μην στέλνετε άλλα μηνύματα για την οθόνη, έκλεισε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...