Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι σε έρευνα αγοράς για PC - MONITOR. To PC μου είναι i7-9700, F4-3600C16D-16GVK με XMP 2.0 τρέχει στα 3867MHz , GIGABYTE GeForce RTX™ 3080 Ti GAMING OC 12G, 970 EVO Plus NVMe® M.2 SSD 1TB. Οθόνη qe55q9fn με AMD FREESYNC, QLED, ULTIMATE SAMSUNG https://www.displayspecifications.com/en/model/42ff120a.
Με ενδιαφέρει μόνο 4K GAMING. Η συγκεκτριμένη σε 4Κ έχει maximum 60fps.Τα 120Hz τρέχουν μόνο σε ανάλυση 2560x1440. Σε ίδιες περίπου ίντσες τι θα προτείνατε εκτός από SAMSUNG, ακόμη και σε OLED; Θα μπορούσα να αγοράσω και κανονικές τηλεοράσεις;

😶

Επεξ/σία από Panosmalgym
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Aυριο θα μου στειλει το Πλαισιο το μονιτορ..

Αντιλαμβάνεσαι ότι αναμένουμε ενα one-week-later review. Μεγειές!!

Επεξ/σία από Grisos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοειται οτι θα μεταφερω τις εντυπωσεις μου και πως ειναι η καθημερινη του χρηση,εαν βρω καποιο bug π.χ..

Στο site της Asus δεν υπαρχει καποιο νεο firmware,φαινεται οτι θα ειναι με το εργοστασιακο..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 minutes ago, Zus said:

Επόμενη παράδοση Ιούνιο. Έως τότε θα έχει βγει και η Alienware, θέλω να πιστεύω.

CleanShot2024-03-26at22_52.08@2x.png.26d286ff5b59260434ef2922170f2c8a.png

Aυτο το εχουν γραψει εδω και μια εβδομαδα αλλα εγω πιστευω οτι θα παραλαμβανουν που και που κανα κομματι γιατι σμρ που με πηραν τηλ μου ειπαν οτι ειχαν ενα διαθεσιμο και με ρωτησαν εαν το ηθελα..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Aυτο το εχουν γραψει εδω και μια εβδομαδα αλλα εγω πιστευω οτι θα παραλαμβανουν που και που κανα κομματι γιατι σμρ που με πηραν τηλ μου ειπαν οτι ειχαν ενα διαθεσιμο και με ρωτησαν εαν το ηθελα..

Σε τι απόσταση αλήθεια θα κάθεσαι από την οθόνη; Προσωπικά είμαι στα 63cm αυτή την στιγμή με το 27ρι της Dell. Επίσης αποφάσισα ότι αν καταλήξω στο 32αρι, θα το βάλω σε μπράτσο οπότε θα κερδίσω 5-6 cm ακόμα. 

Επεξ/σία από Grisos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Grisos said:

Σε τι απόσταση αλήθεια θα κάθεσαι από την οθόνη; Προσωπικά είμαι στα 63cm αυτή την στιγμή με το 27ρι της Dell. Επίσης αποφάσισα ότι αν καταλήξω στο 32αρι, θα το βάλω σε μπράτσο οπότε θα κερδίσω 5-6 cm ακόμα. 

Εγω σε μπρατσο εχω και το ultrawide,το οποιο θα βγει και θα μπει το 32αρι..

Γυρω στους 90 ποντους ειμαι μακρια απο την οθονη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Aυτο το εχουν γραψει εδω και μια εβδομαδα αλλα εγω πιστευω οτι θα παραλαμβανουν που και που κανα κομματι γιατι σμρ που με πηραν τηλ μου ειπαν οτι ειχαν ενα διαθεσιμο και με ρωτησαν εαν το ηθελα..

Πάντως αν παίρνουν ένα τον μήνα έως τον Ιούνιο, δεν το λες και επάρκεια.

Σε κάθε περίπτωση εγώ πιστεύω ότι 32άρι gaming monitor στα 1.500€, 3 - 4 άτομα θα έχετε προπαραγγείλει, συνεπώς θα καλυφθεί η ζήτηση μέχρι το καλοκαίρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαρκεια σιγουρα δεν ειναι αλλα τουλαχιστον φαινεται οτι ερχεται Ελλαδα.

Το allienware το οποιο υποτιθεται οτι βγηκε επισημα στην αγορα εναν μηνα νωριτερα απο αυτο ακομα ειναι αφαντο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, Grisos said:

Άντε ρε μεγειές και πάλι; Προσοχή στα σάλια...

Αντε και στα δικα σου...

 

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...