Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eυχαριστω παιδες.

Το allienware ηθελα αρχικα να παρω αλλα με αυτα που ειδα στα reviews αλλαξα γνωμη.

Αυτο που παρατηρησα αμεσως με το που την αναψα χθες συγκρινοντας την με το aw3423dw που ειναι 1ης γενειας,το μαυρο ειναι πιο βαθυ στο Asus.

Νμζ εχει να κανει με αυτο semi gloss finish που φοραει..

Επισης σε sdr ειναι τοσο φωτεινο (το οποιο brightness στο οsd ειναι στο 65 μονο) το πανελ που εχω ενεργοποιησει το uniform brightness για να μην με στραβωνει οταν πετυχαινω σελιδες με λευκο φοντο..

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Eυχαριστω παιδες.

Το allienware ηθελα αρχικα να παρω αλλα με αυτα που ειδα στα reviews αλλαξα γνωμη.

Αυτο που παρατηρησα αμεσως με το που την αναψα χθες συγκρινοντας την με το aw3423dw που ειναι 1ης γενειας,το μαυρο ειναι πιο βαθυ στο Asus.

Νμζ εχει να κανει με αυτο semi gloss finish που φοραει..

Επισης σε sdr ειναι τοσο φωτεινο (το οποιο brightness στο οsd ειναι στο 65 μονο) το πανελ που εχω ενεργοποιησει το uniform brightness για να μην με στραβωνει οταν πετυχαινω σελιδες με λευκο φοντο..

 

Καλορίζικη!

Από ανάγνωση κειμένου πώς τα πηγαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Eυχαριστω παιδες.

Το allienware ηθελα αρχικα να παρω αλλα με αυτα που ειδα στα reviews αλλαξα γνωμη.

Αυτο που παρατηρησα αμεσως με το που την αναψα χθες συγκρινοντας την με το aw3423dw που ειναι 1ης γενειας,το μαυρο ειναι πιο βαθυ στο Asus.

Νμζ εχει να κανει με αυτο semi gloss finish που φοραει..

Επισης σε sdr ειναι τοσο φωτεινο (το οποιο brightness στο οsd ειναι στο 65 μονο) το πανελ που εχω ενεργοποιησει το uniform brightness για να μην με στραβωνει οταν πετυχαινω σελιδες με λευκο φοντο..

 

Τι σε προβλημάτισε στα reviews της Dell?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Τι σε προβλημάτισε στα reviews της Dell?

Η αλήθεια είναι ότι τους πρώτους μήνες ήταν πολύ beta η φάση. Τώρα όμως έχει στρώσει πολύ η κατάσταση χάρη τόσο στα πόσα fw updates έχουν βγει όσο και στο φιλμ προστασίας που πλέον βάζουν στο πάνελ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, music_lover said:

Τι σε προβλημάτισε στα reviews της Dell?

H φωτεινοτητα του και το γεγονος οτι δεν μπορεις να απενεργοποιησεις το logo brightness..

Just now, Zus said:

Καλορίζικη!

Από ανάγνωση κειμένου πώς τα πηγαίνει;

Kοιτα να δεις εγω δεν ειμαι απο αυτους οι οποιοι εβρισκαν το text fringing σαν προβλημα εξ αρχης.

Τωρα αυτο εδω το χρησιμοποιω με 150% scaling και βλεπω μια μικρη βελτιωση σε σχεση  με της 1ης γενειας αλλα ως εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Just now, valantis123 said:

@optimus prime μόλις έπεσα πάνω σε αυτό if you care.

https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/s/OZ0bpPiYf6

Ωραιος,αυτο το bug που ειναι πρωτο και αναφερει οτι καπαρει στα 450 επηρεαζει και εμενα,το προσεξα χθες οταν εκανα το calibration.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ευχαριστω αγορινα να'σαι καλα!!

Εντυπώσεις περιμένουμε. Και έρχεται και ο @Arkin πολύ πολύ σύντομα στις OLED. Χαλάω την έκπληξη αλλά χαλάλι, θα χαρείτε όλοι.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Armoral said:

Εντυπώσεις περιμένουμε. Και έρχεται και ο @Arkin πολύ πολύ σύντομα στις OLED. Χαλάω την έκπληξη αλλά χαλάλι, θα χαρείτε όλοι.

Καλα ο Arkin θα παθει πλακα οταν επιτελους παρει μια,δεν θα σταματαει να ανεβαζει φωτο απο games..

Ασε που πιστευω οτι πολλα απο αυτα που ηδη εχει τελειωσει θα τα παιξει ξανα στην νεα οθονη.

Εντυπωσεις θα γραψω την επομενη εβδομαδα γιατι θελω να εχω πιο ολοκληρωμενη αποψη οταν θα βγει και το 1ο firmware. 

Θα γραψω μονο κατι τωρα ετσι γιατι μου εκανε εντυπωση αμεσως με το που αναψα την οθονη.

Φαινεται πιο βαθυ το μαυρο του Asus απο το Allienware τo 34αρι που ειναι πρωτης γενειας.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Καλα ο Arkin θα παθει πλακα οταν επιτελους παρει μια,δεν θα σταματαει να ανεβαζει φωτο απο games..

Ασε που πιστευω οτι πολλα απο αυτα που ηδη εχει τελειωσει θα τα παιξει ξανα στην νεα οθονη.

Εντυπωσεις θα γραψω την επομενη εβδομαδα γιατι θελω να εχω πιο ολοκληρωμενη αποψη οταν θα βγει και το 1ο firmware. 

Θα γραψω μονο κατι τωρα ετσι γιατι μου εκανε εντυπωση αμεσως με το που αναψα την οθονη.

Φαινεται πιο βαθυ το μαυρο του Asus απο το Allienware τo 34αρι που ειναι πρωτης γενειας.

Τσίμπησε την Alienware AW3423DWF.

Για το μαύρο αν δεν είναι εντύπωσή σου, λογικό το βρίσκω, νέα γενιά.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...