Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Grisos said:

@optimus prime αλήθεια εμπειρία με burn in έχεις μιας και ασχολείσαι καιρό με το OLED άθλημα. Τι άποψη έχεις γενικά επί του θέματος;

Burn in καμμια οθονη μου δεν εχει παθει ποτε..

Ελαφρυ image retention το οποιο να φυγει μετα απο pixel cleaning ναι μου εχει συμβει..

Εχω τηλεοραση Lg Οled Curved μοντελο του 2016,οταν ακομα δεν υπηρχαν ολες αυτες οι προστασιες και τα πανελ τοτε ηταν ακομα νεογνα ας το πουμε το οποιο ακομα δεν εχει παρουσιασει burn in.

Το θεωρω πλεον παρα πολυ σπανιο να τυχει σε καποιον εκτος και εαν πραγματικα κακομεταχειριζεται την οθονη του.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

Στο εξωτερικο παραλαμβανουν απο τον Ιανουαριο κα εμεις πιασαμε Απριλιο και δεν ξερουμε καν την επισημη τιμη. 

Βασικά Αμερική γτ και υπόλοιπη Ευρώπη δεν νομίζω να έχει γίνει διαθέσιμο παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Grisos είπε

Βασικά Αμερική γτ και υπόλοιπη Ευρώπη δεν νομίζω να έχει γίνει διαθέσιμο παντού.

Μόνο όπου πουλάει το επίσημο store της Dell νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γαλλια που πηγα να κανω παραγγελια μου εβγαλε 15 Μαιου εκτιμωμενη ,Γερμανια αν θυμαμαι καλα ηταν διαθεσιμη αλλα μπορει πλεον να εχουν φυγει και να περιμενουν καινουρια φουρνια.

Το 27αρι το εχει και σκρουτζομαγαζο στα 916ευρω

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2024 στις 12:02 ΜΜ, optimus prime είπε

Οταν εχεις να κανεις με ηλεκτρονικα κυκλωματα φιλε ποτε δεν εισαι σιγουρος τι μπορει να προκυψει.

Μην εχεις και τοσο τυφλη εμπιστοσυνη σε αυτες τις εταιριες γιατι για να μειωσουν το κοστος δεν χρησιμοποιουν και τα καλυτερα υλικα.

Ειδαμε στο συγκεκριμενο μονιτορ οτι εχουν σαν δικλειδα ασφαλεια να μειωνουν ραγδαια την φωτεινοτητα του για μην παρουσιασει υπερθερμανση.

Που ξερεις ομως εσυ οτι λειτουργοντας σε τοσα υψηλα nits ακομα και με αυτη την ελαττωση τι μπορει να παρουσιαστει.

Οπως και να το κανουμε εγω σου ειπα την αποψη μου,προσωπικα δεν θα επαιρνα ενα τετοιο μονιτορ και ειδικα για τα ποσο αυτο το οποιο κοστολογειται...

Το συγκεκριμένο μόνιτορ κοστολογείται γύρω στα 400 ευρώ το οποίο είναι σχετικά προσιτό . Σίγουρα το oled είναι καλύτερο αλλά η τιμή που είχαν στην αρχή τα 27αρια ήταν σχεδόν τριπλάσια . Τώρα που έχουν πέσει μπορεις να πεις να δώσω 200-250 παραπάνω . Δεν έχουν όλοι την δυνατότητα να δίνουν 1000+ για μόνιτορ και είναι καλό να εμφανίζονται ποιο προσιτά με δυνατά χαρακτηριστικά . Εγω θα το δοκίμαζα αλλά με κρατάει το Pwm στο local dimming και για αυτό μάλλον θα πάω σε 27 oled .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, mtifosi said:

Το συγκεκριμένο μόνιτορ κοστολογείται γύρω στα 400 ευρώ το οποίο είναι σχετικά προσιτό . Σίγουρα το oled είναι καλύτερο αλλά η τιμή που είχαν στην αρχή τα 27αρια ήταν σχεδόν τριπλάσια . Τώρα που έχουν πέσει μπορεις να πεις να δώσω 200-250 παραπάνω . Δεν έχουν όλοι την δυνατότητα να δίνουν 1000+ για μόνιτορ και είναι καλό να εμφανίζονται ποιο προσιτά με δυνατά χαρακτηριστικά . Εγω θα το δοκίμαζα αλλά με κρατάει το Pwm στο local dimming και για αυτό μάλλον θα πάω σε 27 oled .

Δεν το συγκρινα με Oled εγω,δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης..

400 ευρω για πολλους ειναι ενα μηνιατικο φιλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν το συγκρινα με Oled εγω,δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης..

400 ευρω για πολλους ειναι ενα μηνιατικο φιλε...

Κοιτα μαλλον σου αρεσει να παιζεις την κολοκυθια ετσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτατε παιδια γιατι πολυ το εχουμε συζητησει..

Εαν καποιος θελει να δωσει 400 ευρω να παρει ενα VA πανελ χωρις ψυξη εν ετη 2024 που θα το φυσαει για να κρυωνει απο εμενα εχει ολο το ελευθερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...