Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Grisos είπε

Καλημέρες,

Επιπλέον, δεν βλέπω να αναφέρει κανείς τα Hz. Και όποιος λέει ότι δεν κάνει διαφορά το 120/144 με το 240 καλά θα κάνει να πάρει C3/C4 γτ θα πετάξει τσάμπα λεφτά για κάτι που δεν αντιλαμβάνεται, και εξαιτίας του use case του (κλειδωμένα fps ξέρω γω) όχι απαραίτητα από πείσμα.

Με ποια κάρτα θα παίξεις σε 4κ πάνω από 120 fps ? Πες μου να πάω να πάρω και εγώ … εκτός άμα πάρεις oled να παίζεις cs go και dota 

τα 120 για single κινηματογραφικές εμπειριες είναι overkill…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Grisos είπε

Τώρα είμαι με 4090. Τέτοια οθόνη δεν την κρατάς 1-2 χρόνια.

Μα οποία κάρτα και να βγει θα βγαίνουν και πιο βαριά παιχνίδια παράλληλα … η 5090 καλα καλα δε θα μπορεί να παίξει cyber 60fps όλα δεξιά με pt που είναι 4 χρόνια game τι να λέμε τώρα …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Μα οποία κάρτα και να βγει θα βγαίνουν και πιο βαριά παιχνίδια παράλληλα … η 5090 καλα καλα δε θα μπορεί να παίξει cyber 60fps όλα δεξιά με pt που είναι 4 χρόνια game τι να λέμε τώρα …

Δεν παίζουν όλοι single και σίγουρα όχι με όλα δεξιά. Γενικά είσα πολύ απόλυτος θεωρώντας ότι το δικό σου use case είναι το global use case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Grisos είπε

Δεν παίζουν όλοι single και σίγουρα όχι με όλα δεξιά. Γενικά είσα πολύ απόλυτος θεωρώντας ότι το δικό σου use case είναι το global use case.

Εγώ φαντάζομαι ότι κάποιος που κοιτάει τέτοιες οθόνες τύπου oled με 1000+ τον ενδιαφέρει κυρίως το eye candy… αν θέλει να θυσιάσει λίγο από γραφικά ποιος ο λόγος να πάρει τέτοια οθόνη ;

αυτος που θέλει πολλά fps και θα ρίξει settings δε νομίζω η πρώτη έγνοια του να είναι άμα στο warzone έχει τα απόλυτα μαύρα … αυτά θα τα δει στο Alan wake στο cyber κτλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

Εγώ φαντάζομαι ότι κάποιος που κοιτάει τέτοιες οθόνες τύπου oled με 1000+ τον ενδιαφέρει κυρίως το eye candy… αν θέλει να θυσιάσει λίγο από γραφικά ποιος ο λόγος να πάρει τέτοια οθόνη ;

αυτος που θέλει πολλά fps και θα ρίξει settings δε νομίζω η πρώτη έγνοια του να είναι άμα στο warzone έχει τα απόλυτα μαύρα … αυτά θα τα δει στο Alan wake στο cyber κτλπ

Πέρα από το eye candy όμως, που όντως ισχύει, οι συγκεκριμένες διακρίνονται και για την ταχύτητά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πάντως οι περισσότεροι θέλουν να maxάρουν settings, ειδικά αυτοί με κάρτες των 2Κ.

Ρε παιδια που ξερετε τι θελει ο καθενας?  Και γτ αυτος που παιζει warzone να μην θελει καλυτερα χρωματα σε συνδυασμο με ενα ταχυτατο panel και μια διασταση οθονης που να μην φτανει στα ορια της tv? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Εγώ φαντάζομαι ότι κάποιος που κοιτάει τέτοιες οθόνες τύπου oled με 1000+ τον ενδιαφέρει κυρίως το eye candy… αν θέλει να θυσιάσει λίγο από γραφικά ποιος ο λόγος να πάρει τέτοια οθόνη ;

αυτος που θέλει πολλά fps και θα ρίξει settings δε νομίζω η πρώτη έγνοια του να είναι άμα στο warzone έχει τα απόλυτα μαύρα … αυτά θα τα δει στο Alan wake στο cyber κτλπ

Δηλαδή αν ρίξει κάποιος λίγο τα FPS παύει να απολαμβάνει eye candy η εμπειρία;

Γιατί η πραγματική διαφορά μεταξύ 4090 και 4080 αυτή είναι ουσιαστικά: Μερικά FPS.

Και η διαφορά στο 1.000άρικο περίπου...

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Grisos είπε

Πέρα από το eye candy όμως, που όντως ισχύει, οι συγκεκριμένες διακρίνονται και για την ταχύτητά τους.

Μαζί σου… Άρα που καταλήγουμε ; 
ποιο το ποσοστό που θα πάρει τέτοια οθόνη για να παίζει online παιχνίδια με πολλά fps και πιο αυτό που θα την πάρει για να χορτάσει το μάτι του ; Εσύ τι πιστεύεις ;

3 λεπτά πριν, Zus είπε

Δηλαδή αν ρίξει κάποιος λίγο τα FPS παύει να απολαμβάνει eye candy η εμπειρία;

Γιατί η πραγματική διαφορά μεταξύ 4090 και 4080 αυτή είναι ουσιαστικά: Μερικά FPS.

Και η διαφορά στο 1.000άρικο περίπου...

Δε καταλαβαίνω τι θες να πεις δεν αναφέρω πουθενά διάφορες μεταξύ καρτών ούτε είπα ότι επηρεάζει το eye candy ποσά fps θα έχεις 

επίσης δεν είναι μερικά fps η διαφορα μεταξύ 4080-4090 αλλά 40% ~

14 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ρε παιδια που ξερετε τι θελει ο καθενας?  Και γτ αυτος που παιζει warzone να μην θελει καλυτερα χρωματα σε συνδυασμο με ενα ταχυτατο panel και μια διασταση οθονης που να μην φτανει στα ορια της tv? 

Φιλαράκο θες να λύσουμε τις διάφορες μας μέσα στην αρένα ; Θα θέλει καλύτερα χρώματα αυτός που παίζει 24/7 warzone και θα πάρει oled …θα με τρελαίνετε πρωί πρωί 

Επεξ/σία από Tambas91
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Μαζί σου… Άρα που καταλήγουμε ; 
ποιο το ποσοστό που θα πάρει τέτοια οθόνη για να παίζει online παιχνίδια με πολλά fps και πιο αυτό που θα την πάρει για να χορτάσει το μάτι του ; Εσύ τι πιστεύεις ;

Δε καταλαβαίνω τι θες να πεις δεν αναφέρω πουθενά διάφορες μεταξύ καρτών ούτε είπα ότι επηρεάζει το eye candy ποσά fps θα έχεις 

επίσης δεν είναι μερικά fps η διαφορα μεταξύ 4080-4090 αλλά 40% ~

Φιλαράκο θες να λύσουμε τις διάφορες μας μέσα στην αρένα ; Θα θέλει καλύτερα χρώματα αυτός που παίζει 24/7 warzone και θα πάρει oled …θα με τρελαίνετε πρωί πρωί 

Δες review του ad2725df  και του aw3225qf στο  youtube και δες τι παιζουν αυτοι που το κανουν review. και μην μου την μπαινεις γτ θα στειλω την κορη μου να σε πλακωσει :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, valantis123 είπε

@akoinonitos 

  Απόκρυψη περιεχομένων

ψησου να μαζεύουμε πάνες και να του στέλνουμε δέμα 1-2 φορές την βδομάδα να δεις αν θα ξανά κοντραριστει.

 

πολυ καλη ιδεα! κατσε να ξεκινησει τις κρεμες  να εχουν την πρεπουσα οσμη!

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Δες review του ad2725df  και του aw3225qf στο  youtube και δες τι παιζουν αυτοι που το κανουν review. και μην μου την μπαινεις γτ θα στειλω την κορη μου να σε πλακωσει :lol:

Τέτοιος άντρας είσαι άμα θες να έρθεις να αναμετρηθούμε οι 2 μας :P

αυτοι στο YouTube προφανώς τεστάρουν και παιχνίδια για να δουν απόκριση .. τώρα πόσοι θα το αγοράσουν για τέτοια χρήση … 

θα πάρω τη Ferrari που έλεγε και ο φίλος πιο πίσω να πάω να σαλαγαω τα πρόβατα … 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tambas91 ακου για να ξηγιομαστε. Με το που βγει το aw3225qf το χτυπας και βαζεις την τηλεοραση στο υπνοδωματιο. Και αν δεν σου κανει που αποκλειεται θα μου το πουλησεις εμενα

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

Τέτοιος άντρας είσαι άμα θες να έρθεις να αναμετρηθούμε οι 2 μας :P

αυτοι στο YouTube προφανώς τεστάρουν και παιχνίδια για να δουν απόκριση .. τώρα πόσοι θα το αγοράσουν για τέτοια χρήση … 

θα πάρω τη Ferrari που έλεγε και ο φίλος πιο πίσω να πάω να σαλαγαω τα πρόβατα … 

μα αν δεν παρεις ενα τοσο γρηγορα πανελ για τετοια games τι θα παρεις μωρε?  ποσα λεφτα εχουν τα καλα fast ips?  δινεις κατι παραπανω  και εχεις και το eye candy

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...