Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.exclusivestores.gr/dell/dell_product_details/209-80-DEMSG3223Q/DELL-Monitor-G3223Q-32''-IPS-4K-GAMING-1ms-UHD-144Hz-HDMI-Display-Port-Height-Adjustable-AMD-FreeSync-3YearsW?ref=reccodo-cr-r0z690jPMr0S&cr=023a0101b18f41ce982b560f8cbf3e16

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/g3223q

Aξίζει η μετάβαση απο LG 27GL850 ?

Την σκέφτομαι για επόμενη αγορά μιας και η mini-led ξεφεύγουν σε τιμή ...

Επεξ/σία από tolisrx8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω σε αντίστοιχο δίλλημα είμαι. Το μόνο που με προβληματίζει με τη συγκεκριμένη είναι ότι στο reddit έχουν αναφέρει προβλήματα με το g-sync (flickering κλπ).

Ενώ αντίθετα για την Gigabyte M32U δεν έχει ακουστεί τίποτα και είναι σχεδόν ίδιες (περισσότερο δοκιμασμένη η Μ32U).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πάμε και με την LG. 32 ίντσες, 160 hz,1000nits φωτεινότητα. Χαμός.

Screenshot_20220526-220833_Chrome.jpg.1bafcc6c04023fc6d4d2be3d5d1890ab.jpg

https://www.notebookcheck.net/LG-UltraGear-32GQ950-More-details-provided-about-160-Hz-and-1-000-nit-gaming-monitor-ahead-of-release-later-this-month.622174.0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Το pc  που εχω ειναι 10400/1660 gaming/32gb ram. Εχω βραχυκυκλωσει με τα τοσα θετικα και αρνητικα σχολεια. Θαθελα να μου συστησετε ενα μονιτορ καταλληλο για το συστημα μου, οχι για μελλοντικη χρηση, δεν ξερω ποτε θα αναβαθμισω. Σκεφτωμουν για 27αρι, επιδει βλεπω και καμια ταινια. Λοιπες χρησεις παιχνιδια ( οχι απαιτητικα ) και σερφινγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά,μια ερώτηση:πως μπορείτε και είστε άνετα με μεγάλες οθόνες στο pc σας;

Προσωπικά με 22αρα είμαι μια χαρά,με 24αρα δυσκολεύομουν γιατί μου φαινόταν λίγο μεγάλη και επρεπε να κουνάω το κεφάλι μου δεξιά και αριστερά για να δω από τη μια άκρη της οθόνης στην άλλη.

Διαβάζω για 32αρες οθονες και ζαλίζομαι και μόνο στη σκέψη!Εν τω μεταξύ στις τηλεοράσεις η ιδανική απόσταση από μια 32 ιντσών είναι στα 1,5 - 2 μέτρα.Οταν στο pc η απόσταση είναι μόλις μισό μέτρο πως μπορείτε ρε παιδιά και τις συνηθίζετε και δεν πονάνε τα μάτια σας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν μεγάλες θα σου πουν πρώτον ότι είναι συνήθεια και δεύτερον όσο μεγαλύτερη τόσο καλύτερα.

Με το πρώτο συμφωνώ εν μέρει, με το δεύτερο όχι και τόσο όταν μιλάμε για απόσταση 60 πόντων.

Πάντως σε αρκετά άρθρα κάποιοι θεωρούν τις 27 ίντσες την καλύτερη επιλογή για τέτοια χρήση, προσωπικά ίσως έφτανα έως τις 32 αν καθόμουν λίγο πιο πίσω.

Επίσης σκέψου ότι κάποιοι κάθονται σε καναπέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, misterman είπε

Καλησπέρα παιδιά,μια ερώτηση:πως μπορείτε και είστε άνετα με μεγάλες οθόνες στο pc σας;

Προσωπικά με 22αρα είμαι μια χαρά,με 24αρα δυσκολεύομουν γιατί μου φαινόταν λίγο μεγάλη και επρεπε να κουνάω το κεφάλι μου δεξιά και αριστερά για να δω από τη μια άκρη της οθόνης στην άλλη.

Διαβάζω για 32αρες οθονες και ζαλίζομαι και μόνο στη σκέψη!Εν τω μεταξύ στις τηλεοράσεις η ιδανική απόσταση από μια 32 ιντσών είναι στα 1,5 - 2 μέτρα.Οταν στο pc η απόσταση είναι μόλις μισό μέτρο πως μπορείτε ρε παιδιά και τις συνηθίζετε και δεν πονάνε τα μάτια σας;

Δεν ισχύει αυτό που έκανα bold, ίσχυε κάποτε που είχες 55" 1080p και το κάθε pixel ήταν σαν πεπόνι, όχι πια.

Επίσης 50εκ είναι πολύ κοντά... οκ πολλοί δεν έχουν επιλογή αλλά καλό είναι να κάθεσαι πιο μακρυά.

Εγώ πάλι 24" 16:9 μου φαίνεται σαν οθόνη από gameboy :P λόγο του ύψους, 16:10 κάπως καλύτερα όμως.

Επεξ/σία από Havik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Havik είπε

24" 16:9 μου φαίνεται σαν οθόνη από gameboy

Τα ίδια, δε μπορώ να χαρώ  single player games κ στα κοντά θα κάνω το εξής: 27 1440p 165+Hz = mp 

4K TV OLED = sp

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...