Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, firepc είπε

θα σου κανει burn in ομως

και ειδικα στην επιφανεια εργασιας

Καλά ας βγει και τα φέρνω βόλτα αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να σας πω και εγώ τον πόνο μου! Γλυκοκοιτάζω εδώ και καιρό την Alienware q oled ultra wide που έβγαλε. Αλλά σκέφτομαι υπερβολικά το burn in! Η αμέσως επόμενη μου επιλογή είναι η ASUS pq279qm 240zh 27! Εσείς που θα πηγαίνατε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Pantaz είπε

Ρε παιδιά να σας πω και εγώ τον πόνο μου! Γλυκοκοιτάζω εδώ και καιρό την Alienware q oled ultra wide που έβγαλε. Αλλά σκέφτομαι υπερβολικά το burn in! Η αμέσως επόμενη μου επιλογή είναι η ASUS pq279qm 240zh 27! Εσείς που θα πηγαίνατε;

Κι εγω σκεφτομαι τη μεταβαση απο την 3420 στην 3423.

Ξεκαθαρα στο αντιστοιχο διλημμα θα πηγαινα στην 3423 στη θεση σου, εγω ομως ειμαι θιασωτης των ultrawide, δεν γνωριζω τις δικες σου προτιμησεις. Και το Asus εξαιρετικο μονιτορ ειναι φυσικα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για gaming (Χbox Series X) και για software development που θέλω να κάνω μου βγάζει το skroutz 4 επιλογές.

https://www.skroutz.gr/c/43/othones-upologiston/f/358629_690572_809348_853351/toulachiston-4k-3840-x-2160-144-Hz-USB-C-32.html

Ποια προτείνετε από τις 4?

To usb-c είναι αναγκαστικό λόγω macbook pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, skiabox είπε

Παιδιά για gaming (Χbox Series X) και για software development που θέλω να κάνω μου βγάζει το skroutz 4 επιλογές.

https://www.skroutz.gr/c/43/othones-upologiston/f/358629_690572_809348_853351/toulachiston-4k-3840-x-2160-144-Hz-USB-C-32.html

Ποια προτείνετε από τις 4?

To usb-c είναι αναγκαστικό λόγω macbook pro.

Λόγω τιμών, η M32U είναι η καλύτερη σου επιλογή. Ωστόσο κοίτα από amazon, βγαίνει γύρω στα 825€ με μεταφορικά.

https://www.amazon.es/Gigabyte-Technology-2104606416-GIGABYTE-M32U/dp/B09GYSN7WK/ref=sr_1_1?__mk_es_ES=ÅMÅŽÕÑ&crid=90QFPB8KJWUR&keywords=GIGABYTE+M32U&qid=1657215196&sprefix=gigabyte+m32u%2Caps%2C144&sr=8-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, naruto14 είπε

Λόγω τιμών, η M32U είναι η καλύτερη σου επιλογή. Ωστόσο κοίτα από amazon, βγαίνει γύρω στα 825€ με μεταφορικά.

https://www.amazon.es/Gigabyte-Technology-2104606416-GIGABYTE-M32U/dp/B09GYSN7WK/ref=sr_1_1?__mk_es_ES=ÅMÅŽÕÑ&crid=90QFPB8KJWUR&keywords=GIGABYTE+M32U&qid=1657215196&sprefix=gigabyte+m32u%2Caps%2C144&sr=8-1

To προχώρησες το πράγμα πολύ εσύ.

Από ισπανικό amazon δεν έχω παραγγείλει ποτέ.

Μόνο από amazon.de

Δηλαδή οι Ισπανοί παίζουν με καλύτερες τιμές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, skiabox είπε

To προχώρησες το πράγμα πολύ εσύ.

Από ισπανικό amazon δεν έχω παραγγείλει ποτέ.

Μόνο από amazon.de

Δηλαδή οι Ισπανοί παίζουν με καλύτερες τιμές;

Όχι πάντα. Είναι ανάλογα το προϊόν. Μπορείς να κάνεις έρευνα αγοράς συγκρίνοντας τις τιμές των ευρωπαϊκών amazon εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Calibration Οθόνης SpyderX Pro 97€ και SpyderX Elite 138€

@Amazon.ES

( Για να φανεί η τιμή ενεργοποιείτε το δωρεάν Prime 30-ημερών - Μην ξεχάσετε να το κλείσετε έπειτα πριν λήξει και σας χρεώσει τον άλλο μήνα 13.99)

@Sakiz105

@Psycho_Warhead Έψαχνες αν δε κάνω λάθος 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Calibration Οθόνης SpyderX Pro 97€ και SpyderX Elite 138€

@Amazon.ES

( Για να φανεί η τιμή ενεργοποιείτε το δωρεάν Prime 30-ημερών - Μην ξεχάσετε να το κλείσετε έπειτα πριν λήξει και σας χρεώσει τον άλλο μήνα 13.99)

@Sakiz105

@Psycho_Warhead Έψαχνες αν δε κάνω λάθος 

Έχετε δοκιμάσει τέτοια προϊόντα? Έχει διαφορά γενικά το πριν και το μετά? Μπορείς να καλιμπραρεις και τηλεόραση εκτός από οθόνη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Έχετε δοκιμάσει τέτοια προϊόντα? Έχει διαφορά γενικά το πριν και το μετά? Μπορείς να καλιμπραρεις και τηλεόραση εκτός από οθόνη? 

Ναι σε όλα! Τα περισσότερα μονιτορ είναι αρκετά off με τις μαμά ρυθμίσεις. Οι διαφορές είναι μεγάλες. Αν έχεις σωστή αντίληψη του χρωματικού φάσματος ή κάνεις κάποια σχετική εργασία θα δεις ακόμη περισσότερες.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...