Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 Pro & Pro Max: Με 5G, εκπληκτικές κάμερες και ανανεωμένο σχεδιασμό, τα ισχυρότερα φετινά iPhone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, panosk111178 είπε

Και φυσικά έχω χρησιμοποιήσει! Αλλά και το δακτυλικό είναι εξίσου χρήσιμο τώρα η apple το κατήργησε με το ζόρι. Για παράδειγμα στο μηχανάκι όταν θέλω να δω κάτι η να απαντήσω πρέπει να βάλω ή κωδικό ή να βγάλω το κράνος ενώ με το δακτυλικό ξεκλειδώνει κατευθείαν.και πολλές φορές με γυαλιά ηλίου δεν δουλεύει το face η όταν είναι σκοτεινά. Πολλοί είναι αυτοί που είναι υπέρ και το να έχει δακτυλικό. Αλλά όπως είπα παραπάνω κατήργησε η apple όπως και τον φορτιστή με το ζόρι.

Με εξυπηρετεί γιατί στο μηχανάκι όταν φοράω το κράνος βάζω συνέχεια κωδικό και είναι κουραστικό. Κατά Αλλά πολύ ωραίο τηλέφωνο και μέγεθος που χωράει άνετα στην τσέπη.

Και με το κράνος μου ξεκλειδώνει. Ίσως με τη δεύτερη. Και τη νύχτα δουλεύει κανονικά ακόμα και χωρίς κανένα φως. Σεταρε το από την αρχή.

Αντιθέτως με το δακτυλικό είχα θέμα με τα γάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, CheOnWeb είπε

Έχει καταργηθεί καιρό τώρα.

Εξαρτάται απ' το μέγεθος του κινητού, φαντάζομαι.

Ίδια αυτονομία με το 11, εκτός του Mini που είναι λίγο μικρότερη.

  • Fast-charge capable: Up to 50% charge in 30 minutes11 with 20W adapter or higher (sold separately)

Όχι.

Για λίγους, ναι.

Όχι.

Σε ευχαριστώ 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tomyb είπε

Η τιμη του mini ειναι η ιδια με του 11 και του 12 pro/pro max λογικα ιδια με 11 pro/max το απλο 12 ειναι σφηνα στο ενδιαμεσο. Καποιος ειχε βαλει πιο πισω οτι οι τιμες ελλαδας ειναι αυτες που ανακοινωνουν +15%+24%

Δεν υπαρχει συγκριση με το mini φιλε.

Ειναι  απλα τα πραγματα. Ουτε ενδιαμεσα ουτε παραμεσα.

iPhone 11 128  vs  iPhone 12 128 : Διαφορα τιμης 99 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, jackess είπε

Και με το κράνος μου ξεκλειδώνει. Ίσως με τη δεύτερη. Και τη νύχτα δουλεύει κανονικά ακόμα και χωρίς κανένα φως. Σεταρε το από την αρχή.

Αντιθέτως με το δακτυλικό είχα θέμα με τα γάντια.

εμενα φορώντας τα γυαλιά ηλίου ξεκλειδώνει και το κρανος ποδηλάτου. Εχω την εντύπωση οτι σε κάθε scan προσαρμόζεται ξανά και βελτιώνεται

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Βασικά δεν βάλανε τα δυο πιο αναμενόμενα που περιμέναμε, δηλαδή touch id και usb-c που έχουν στο iPad Air. Τουλάχιστον έβαλαν την Oled. Το τετράγωνο πλαίσιο όντως όμορφο αλλά θα κόβει στα χέρια. Το σασί του 6 ήταν το καλύτερο ever.

Στις πληρωμές με apple pay βολεύει το faceid? Πως το κάνεις?

Εδώ είναι η έλλειψη μόρφωσης στα μαθηματικά. Εϊναι προφανές πως πάμε σε ένα πρότυπο, το usb-c, το οποίο πάντα ζητούσαμε. Αυτό όμως δεν θα γίνει ούτε αναίμακτα ούτε day1. Θέλει λίγο χρόνο ένα σύστημα να "κάτσει". Για χίλιους δυο λόγους. Επομένως, δεν αναλλώνεσαι να "¨φιλοσοφεις" τους χίλιους δυο λόγους, αλλά κρατάς πως το τρένο ξεκίνησε και το σύστημα θα κάτσει στο....usb-c. Υπομονή λοιπόν.

Επίσης κρατάς πως μια τόσο μεγάλη εταιρεία, περνάει το μήνυμα του "minimize carbon footprint". Μακάρι να το κάνουν όλες οι εταιρείες στον κόσμο αυτό, και ας το κάνουν σε ένα βαθμό και στην "πλάτη μας", γιατί θα γυρίσει σε εμάς ως όφελος με άλλο τρόπο (του στυλ, ότα κατουρας στη θαλασσα το βρίσκεις στο αλάτι). Όταν λοιπόν όλες οι εταιρείες το κάνουν αυτό, μετά συζητάμε και αυτό που λες. Τότε θα έχει νόημα και ουσία. 

Το καλό είναι πως πια τσιμπάς το 12ρι και δεν αισθάνεσαι ότι πήρες "lower end" προιόν. Τα Pro πια απευθύνονται ξεκάθαρα σε όσους θέλουν πιο premium ή εξειδικευμένο προιόν. Και ΜΠΡΑΒΟ στην Apple που το έκανε ξεκάθαρο πια. Αυτό δείχνει και σεβασμό στους πελάτες που απλά δεν τα χρειάζονται όλα....

Όχι. Έχεις δίκιο. Προφανώς οι χρήστες με αξεσουάρ lightning είναι περισσότεροι από τους υπόλοιπους και θα δυσκόλευε να μεταβούν σε 12ρι. 

Για οποιαδήποτε πληρωμή Apple pay η NFC pay σε φυσικό POS απλά πατάς δύο φορές το side button και σε 1 δευτερόλεπτο έχει ανοίξει το app έχει διαβάσει το πρόσωπο σου και είναι έτοιμο να πληρώσει. Το πλησιάζεις στο pos και περίπου 5 εκατοστά πριν ακουμπήσει έχει ήδη πληρώσει μπαίνοντας σε sleep το κινητό. Ακόμα και σε pitch black σκοτάδι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Από το 2017 οποίος αγόραζε καινούργιο I phone είχε .

 Να υποθέσω «εσείς» πρέπει να είχατε χροοοονια πριν κάπου στο 2016 αν δεν κάνω λάθος ...

Fast charging και 15w( που πληρώνεις έξτρα ) δεν υφίσταται. Μείνετε πίσω απτον ανταγωνισμό πληρώστε έξτρα για φορτιστές δήθεν για το περιβάλλον ( γελάει ο κόσμος ) και όταν σε 2 χρόνια πάρετε και εσείς επιτέλους 90 η 120hz πείτε μας ότι η Apple είναι προοδευτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimarass26 είπε

Εδώ είναι η έλλειψη μόρφωσης στα μαθηματικά. Εϊναι προφανές πως πάμε σε ένα πρότυπο, το usb-c, το οποίο πάντα ζητούσαμε. Αυτό όμως δεν θα γίνει ούτε αναίμακτα ούτε day1. Θέλει λίγο χρόνο ένα σύστημα να "κάτσει". Για χίλιους δυο λόγους. Επομένως, δεν αναλλώνεσαι να "¨φιλοσοφεις" τους χίλιους δυο λόγους, αλλά κρατάς πως το τρένο ξεκίνησε και το σύστημα θα κάτσει στο....usb-c. Υπομονή λοιπόν.

Επίσης κρατάς πως μια τόσο μεγάλη εταιρεία, περνάει το μήνυμα του "minimize carbon footprint". Μακάρι να το κάνουν όλες οι εταιρείες στον κόσμο αυτό, και ας το κάνουν σε ένα βαθμό και στην "πλάτη μας", γιατί θα γυρίσει σε εμάς ως όφελος με άλλο τρόπο (του στυλ, ότα κατουρας στη θαλασσα το βρίσκεις στο αλάτι). Όταν λοιπόν όλες οι εταιρείες το κάνουν αυτό, μετά συζητάμε και αυτό που λες. Τότε θα έχει νόημα και ουσία.

Είναι, όμως, λίγο υποκριτικό αυτό το "minimize carbon footprint". Όταν απο το 2016 ως εταιρεία έχει αρχίσει να προωθεί (και θεωρητικά "επιθετικά" με το MBP) το USB-C ως το μέλλον, σχεδιάζει δύο γενιές κινητών που δεν το βάζει ώστε να δώσει τη δυνατότητα στους χρήστες να κάνουν τη μετάβαση. Τώρα θα μπει αρκετός κόσμος στη διαδικασία να αγοράσει ξεχωριστά lightning φορτιστές, ενώ σε δύο-τρία χρόνια θα πρέπει να αγοράσουν όλοι USB-C ξεχωριστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, dhm21911 said:

Fast charging και 15w( που πληρώνεις έξτρα ) δεν υφίσταται. Μείνετε πίσω απτον ανταγωνισμό πληρώστε έξτρα για φορτιστές δήθεν για το περιβάλλον ( γελάει ο κόσμος ) και όταν σε 2 χρόνια πάρετε και εσείς επιτέλους 90 η 120hz πείτε μας ότι η Apple είναι προοδευτική.

:cry::cry::cry: Είμαι πίσω απ' τον ανταγωνισμό 😪😪😪 δεν είμαι προοδευτικός :cry::cry::cry: δεν έχω 120hz :cry::cry::cry: πώς θα ζήσω τώρα; 😪😪😪

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

:cry::cry::cry: Είμαι πίσω απ' τον ανταγωνισμό 😪😪😪 δεν είμαι προοδευτικός :cry::cry::cry: δεν έχω 120hz :cry::cry::cry: πώς θα ζήσω τώρα; 😪😪😪

Σκεψου να εισαι πολυ πισω απο τον ανταγωνισμο και ο ανταγωνισμος να σε αντιγραφει ακομα και στις μαλακιες σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostas106gti είπε

Εμένα να σου πω μου φαίνεται πιο αστείο το παρακάτω

Galaxy S20 ultra 128 --> 1.399,00 €

https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/samsung-galaxy-s20-ultra-128gb-5g-smartphone-gray/prod10600103pp/

'η και αυτό

Xiaomi Mi 10 Pro 256 --> 1.208,72 €

https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/xiaomi-mi-10-pro-256gb-5g-smartphone-solstice-grey/prod10685164pp/

Xiami Mi 10 Pro: Επιδόσεις από το μέλλον με Gorilla Glass 5!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jackess είπε

Για οποιαδήποτε πληρωμή Apple pay η NFC pay σε φυσικό POS απλά πατάς δύο φορές το side button και σε 1 δευτερόλεπτο έχει ανοίξει το app έχει διαβάσει το πρόσωπο σου και είναι έτοιμο να πληρώσει. Το πλησιάζεις στο pos και περίπου 5 εκατοστά πριν ακουμπήσει έχει ήδη πληρώσει μπαίνοντας σε sleep το κινητό. Ακόμα και σε pitch black σκοτάδι 

Μου μοιάζει περισσότερος μπελάς συγκριτικά με το Home button. Στο 6s βγάζεις κινητό, πατάς 3 φορές το home button και πλήρωσες.......

Βέβαια πάντα ασυνείδητα κάνω την κίνηση να δω αν έχει πιάσει, οπότε κοιτάω το κινητό. Οπότε λογικά ίδιο χρόνο θα κάνει μάλλον.....

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, jimarass26 said:

Μου μοιάζει περισσότερος μπελάς συγκριτικά με το Home button. Στο 6s βγάζεις κινητό, πατάς 3 φορές το home button και πλήρωσες.......

Βέβαια πάντα ασυνείδητα κάνω την κίνηση να δω αν έχει πιάσει, οπότε κοιτάω το κινητό. Οπότε λογικά ίδιο χρόνο θα κάνει μάλλον.....

Ή με το Apple Watch απλά πατάς 2 φορές το κουμπί και είσαι έτοιμος χωρίς να ασχοληθείς με το κινητό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...