Προς το περιεχόμενο

-30% Στα smartphones @Κωτσοβολος


ultimamage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, thomason993 είπε

Offtopic: Και νόμιζα ότι είμαι ο τελευταίος στην Ελλάδα που χρησιμοποιεί ακόμα Redmi Note 4X 😅

Κι εγώ θα θελα να χτυπήσω ενα Poco X3 αυτή τη περίοδο αλλά είναι κρίμα για το RN4X μου που είναι ακόμα πλήρως λειτουργικό, δε κολλάει πουθενά και βγάζει ολόκληρη μέρα με μια φόρτιση.. Οπότε θα περιμένω για την επόμενη φουρνιά 

και εγω μια χαρα ειμαι με το Redmi note 4x
αλλα παιζω δυστηχως games και του κινητου  η δυναμη/χωρητικοτητα δεν επαρκουν πια
οποτε πρεπει να παω για αλλο
δηλαδη για χρηση κινητου / browsing/ videos / social media κλπ. το κραταγα ανετα 2 χρονια ακομα πιστευω

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, thomason993 είπε

Offtopic: Και νόμιζα ότι είμαι ο τελευταίος στην Ελλάδα που χρησιμοποιεί ακόμα Redmi Note 4X 😅

Κι εγώ θα θελα να χτυπήσω ενα Poco X3 αυτή τη περίοδο αλλά είναι κρίμα για το RN4X μου που είναι ακόμα πλήρως λειτουργικό, δε κολλάει πουθενά και βγάζει ολόκληρη μέρα με μια φόρτιση.. Οπότε θα περιμένω για την επόμενη φουρνιά 

Εγώ είμαι με Redmi Note 3 pro.... Μια απο τα ίδια, περιμένω να πέσει και άλλο η τιμή του poco x3 για να το χτυπήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AzaZyL είπε

Εγώ είμαι με Redmi Note 3 pro.... Μια απο τα ίδια, περιμένω να πέσει και άλλο η τιμή του poco x3 για να το χτυπήσω...

ποσο πιο κατω απο τη σημερινη τιμη περιμενεις δηλαδη να πεσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, xoldboyx είπε

ποσο πιο κατω απο τη σημερινη τιμη περιμενεις δηλαδη να πεσει;

θέλω το 128αρι.. 267 έχει αρχική τιμή. Πιστεύω black friday θα το βάλουν προσφορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, georgerapp είπε

και καπου εδω να αφησω μια αποψη βλεποντας τις τιμες .

σαν android χρηστης δεν αξιζει να δωσεις ποτε οσα ζητανε στο λανσαρισμα , οχι γιατι δεν αξιζει η συσκευη αλλα γιατι ο ιδιος ο oem θα σε απαξιωσει και το θεωρώ ντροπη τους .

και καπου εκει δίνω ενα προβαδισμα για αγορα σε υψηλα κοστη σε μια εταιρία σαν την apple η οποια δινει δυναμη σε μια αγορα και την μεταπώληση τους.    

Παρά πολύ αντικειμενικη παρατήρηση.

Πχ Πριν 2 χρόνια αγοράστηκε σε υπερπροσφορά 700 ευρώ το note 8 και τώρα πωλείται 200.

Πριν 4,5 χρόνια αγοράστηκε mini ipad στα 230 ευρώ κ πωλείται σήμερα 100 ευρώ χαλαρά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, C@dfael είπε

Εγώ τί να πω που το πήρα την Παρασκευή στα 2100 και σήμερα το είδα 700 κάτω;

Γιατί δεν μπορούσες να το επιστρέψεις αφού δεν πέρασαν 14 μέρες και να το ξαναπάρεις με νέα τιμή; Είχες πεταξει πράγματα από τη συσκευασία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, C@dfael είπε

Εγώ τί να πω που το πήρα την Παρασκευή στα 2100 και σήμερα το είδα 700 κάτω;

Δύο πράγματα μπορείς να πεις:

1) Ότι έκανες γκάφα και ..

2) Λεφτά Υπάρχου 🤣

Spoiler

όπως και να έχει όμως, για να δώσεις 2100 για αυτό, σίγουρα δεν έχεις ανάγκη τα 700€ που έχασες

 

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, C@dfael είπε

Εγώ τί να πω που το πήρα την Παρασκευή στα 2100 και σήμερα το είδα 700 κάτω;

Πώς κάνεις έτσι για ένα μισθό; 😁

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για οποιον δεν προλαβε κοτσο, το mediamarkt φαινεται να κρατάει τις τιμες στα χθεσινα επίπεδα π.x. realme

 

Επεξ/σία από beez
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, georgerapp είπε

και καπου εδω να αφησω μια αποψη βλεποντας τις τιμες .

σαν android χρηστης δεν αξιζει να δωσεις ποτε οσα ζητανε στο λανσαρισμα , οχι γιατι δεν αξιζει η συσκευη αλλα γιατι ο ιδιος ο oem θα σε απαξιωσει και το θεωρώ ντροπη τους .

και καπου εκει δίνω ενα προβαδισμα για αγορα σε υψηλα κοστη σε μια εταιρία σαν την apple η οποια δινει δυναμη σε μια αγορα και την μεταπώληση τους.    

Ειδικά στην περίπτωση του Sony, το 30% κάτω σε συσκευή,  που κυκλοφόρησε επίσημα πριν μια εβδομάδα,  ήταν τουλάχιστον τραγικό. Ευτυχώς η δική μου προπαραγγελία έφτασε χθες, και δεν είχα προλάβει να το ανοίξω, αλλιώς θα είχα δώσει 260€ περισσότερα για να προπαραγγείλω το κινητό τους, απο κάποιον που απλά μπήκε ένα τυχαίο πρωί στο Site του κωτσόβολου. Φαντάσου τώρα το κορόιδο(συγνώμη κιολας, αλλα κορόιδο τον έκαναν) που τα έσκασε μπροστά, και το άνοιξε προχθές πως θα ένιωσε χθες.

Κρίμα. Άθλιες κινήσεις, το 30% κάτω σε συσκευές κάτω του 6μηνου θα έπρεπε να απαγορεύονται απο τις αντιπροσωπείες. Μας ζητάνε ένα σκασμό λεφτά, για μια συσκευή που οι ίδιοι ξεφτιλίζουν μέσα σε ένα μήνα.

Αν απο τελική τιμή λιανικής στα 640€ βγάζουν κέρδος σε μια συσκευή λίγων ημερών κυκλοφορίας, τότε γιατι η αρχική τιμή είναι 919; 

Στην παρούσα περίπτωση με το 5ii βέβαια, απο οτι κατάλαβα ο Κωτσόβολος την κρέμασε τη Sony, γιατι οταν πήρα Sony Center να δω αν ισχύει η τιμή ο υπεύθυνος έπαθε πλάκα, και τους ψιλο-ανάγκασε σε price match, αλλα δεν αλλάζει το γεγονός οτι όποιος είχε προλάβει να το πάρει.... πήρε κάτι άλλο.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@papp0us Ναι αυτο λέω ακριβώς , ειδικά για το sony - sammy fe παίχτηκε αλητεία στους ανθρώπους που το πήραν πρόσφατα .

Είσαι τυχερός , γιατι θα έτρωγες απαξιωτική φαπα δυνατή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kkatzos είπε

Δύο πράγματα μπορείς να πεις:

1) Ότι έκανες γκάφα και ..

2) Λεφτά Υπάρχου 🤣

  Απόκρυψη περιεχομένων

όπως και να έχει όμως, για να δώσεις 2100 για αυτό, σίγουρα δεν έχεις ανάγκη τα 700€ που έχασες

Σε δόσεις για 1 χρόνο το είχα βάλει. Θα πουλήσω και το προηγούμενο και θα επιβαρυνόμουν με τη διαφορά. Επειδή όμως δε μου περισσεύουν μου ήρθε λίγο ταμπλάς για 2 μέρες να χάσω αυτό το ποσό. Η γκάφα πού είναι; Το ήξερες εσύ ότι θα βγει σε προσφορά; Η πλάκα είναι ότι την Παρασκευή ρώτησα και την υπάλληλο αν θα βγει καμμία προσφορά να περιμένω αλλά μου είπε ότι στις ακριβές σειρές δεν κάνουν προσφορές...

Επεξ/σία από C@dfael
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έπαιξαν τέτοιες προσφορές σε φρέσκα προϊόντα τι να περιμένουμε για το black Friday?

Ούτε αν βγει το εμβόλιο του Κορωναίου θα χαρώ τόσο 🤪

Εγώ πήρα ένα ταπεινό realme 7 pro αυτό με το fingerprint στην οθόνη το λατρεύω.

Επίσης περιμένω το zte axon 20 όλα τα άλλα είναι πεταμένα λεφτά για μένα.πετυχε ο υπνωτισμός που έκανα κ το πιστεύω πλέον 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για εσάς, εμένα πάντως στην καρτέλα "Παραγγελίες" στον λογαριασμό του Κωτσόβολου, δεν υπάρχει η χθεσινή με το Xperia 5 ii, σαν να εξαφανίστηκε...

Στην "εξέλιξη παραγγελίας" όμως, απο το mail που μου έστειλαν φαίνονται σε "αναμονή διαθεσιμότητας"

 

Υγ. Κ κάπως έτσι σήμερα το κινητό μπορεί κάποιος να το αγοράσει 919€. Ίσως κ κάποιος να το κάνει όντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...