Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone δε θα περιλαμβάνουν ακουστικά και φορτιστές


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς και όλα γίνονται για να κερδίσει η επιχείρηση περισσότερα. Αλλά! Δεν παύει να είναι ένα βήμα στη σωστή κατεύθυνση κατ'εμέ. Η VP που έκανε τη σχετική παρουσίαση ανέφερε οτι με την νέα λεπτότερη συσκευασία μπορούν να μεταφέρονται 70% (!!) περισσότερες συσκευές σε ένα φορτίο. Καταλαβαίνετε τί νούμερο είναι αυτό;

Άποψή μου; Μακάρι να ακολουθήσουν κι άλλοι

  • Like 2
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ήταν οικολογία, θα έκοβαν τιμές ή θα δίναν voucher ξέρω γώ να πας να σου δώσουν φορτιστή σε κάνα apple store, χωρίς συσκευασία ΙΚΟ ΦΡΕΝΤΛΙ μπλαμπλα. Δεν είναι οικολογία, είναι καθαρή πατροπαράδοτη Appleοκοροιδία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το δούλεμα πάει σύννεφο.γιατί οι χρήστες που θα αγοράσουν τα καινούργια iPhone δεν θα πάρουν φορτιστές και ακουστικά?αυτα δεν θα μπουν σε κουτιά?δεν θα μεταφερθούν ανά τον κόσμο?

καλημερα 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι απαράδεκτο, αλλά οκ, είμαι ο Αλέκος από την Καβάλα, ποιος νοιάζεται.

Θα μπορούσε όμως να είχε αμβλύνει λίγο το πράμα αν το έκανε 1-2 γενιές μετά, όταν το type c to lightning θα το είχαν κυκλοφορήσει παραπάνω. Ο τυπικός iphone χρήστης κρατάει αρκετά χρόνια την συσκευή του, άρα θα πάει σε iphone 12 (mini, pro, pro max etc) από συσκευή που δεν έχει usb c φορτιστή, άρα πρέπει να αγοράσει, άρα επικοινωνιακό τρικ το όλο θέμα. 

Αν την ένοιαζε πραγματικά και δεν το έκανε εξόφθαλμα για παραπάνω κέρδος θα μπορούσε να το ανακοινώσει τώρα και να έβγαζε πακετάκι με ή χωρίς. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η APPLE δεν κάνει κάτι διαφορετικό από αυτό που κάνουν άλλες εταιρείες που πουλάνε συσκευές Android.

Κάποτε ένας φίλος που δούλευε σε μια από τις κορυφαίες εταιρείες που κατασκευάζουν και διαθέτουν στην παγκόσμια αγορά κινητά τηλέφωνα (Android) μου είχε πει το εξής δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή ψέματα φυσικά για αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη...αυτό που μου είπε ότι υπήρχε τμήμα στην εταιρεία και ανάλογα την χώρα προορισμού του τηλεφώνου άνοιγαν την συσκευασία και αφαιρούσαν ακουστικά ή φορτιστή ώστε να πουληθεί έξτρα ως αξεσουάρ.

Αν π.χ πιάσουμε την αγορά αυτοκινήτων πόσες αντιπροσωπείες "ξηλώνουν" τα πάντα από τα αυτοκίνητα που έρχονται στην χώρα μας π.χ. και μετά σε βάζουν να τα αγοράσεις έξτρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μην βγάζει η κάθε apple νέο κινητό κάθε 6 μήνες για περιβαλλοντογικους λόγους δεν το σκέφτηκε έ;;; 

Απύθμενο το πηγάδι που συσσωρεύεται το λευκο παχύρευστο υγρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, Snoob said:

Θα σας παρακαλέσω μία τελευταία φορά να προσέχετε τον τρόπο που εκφράζεστε.

Ούτε "πρόβατα", ούτε "σανό", ούτε "σας έτσουξε", ούτε "πλέμπες", ούτε "πληβείοι", και λοιποί επιθετικοί προσδιορισμοί.

Δεν ξέρω σε ποιο φαντασιακό κόσμο θα μπορούσατε να τα πείτε όλα αυτά κατά πρόσωπο σε κάποιον, πάντως στο insomnia είμαστε κοινότητα και βασικός άξονας μιας κοινότητας είναι ο σεβασμός.

Προφανώς και δεν χρειάζεται να συμφωνούμε όλοι, σε όλα. Είναι αδύνατο και θα ήταν και εξόχως ανιαρό.

Ο καθένας μας έχει κάθε δικαίωμα να θεωρεί σωστή ή λάθος την πολιτική της οποιασδήποτε εταιρίας. Και έχει κάθε δικαίωμα να διατυπώνει την άποψή του, κόσμια, χωρίς απαξιωτικούς ή εμπρηστικούς χαρακτηρισμούς.

Τέλος θα σας παρακαλώ θερμά όλους, μην παίξετε το χαρτί του "δεν το λέω προσωπικά, γενικά μιλάω". Δεν στέκει και θα ήταν υποτιμητικό για τη νοημοσύνη όλων μας να σας εξηγήσω το γιατί δεν στέκει. Μη δοκιμάσετε την ανοχή μας σε αυτό το σημείο, ο συγκεκριμένος φερετζές έχει ξεφτίσει τελείως.

Αν και δεν με απασχολεί ιδιαιτέρως, μια που δεν συνηθίζω τέτοιους χαρακτηρισμούς και εκφράσεις, η παράκλησή σου είναι απολύτως σωστή και σεβαστή από μέρους μου αλλά οφείλω να πω ότι και το Insomnia το παρατραβάει. Τι έχει να προσφέρει αυτή η "είδηση", πέρα από χαβαλέ και κράξιμο; Έχει αναφερθεί και σχολιαστεί πολλάκις, και παλαιότερα ως φήμη, και σε όλες τις πρόσφατες σχετικές με το iPhone 12 ειδήσεις. Φυσικά το Insomnia έχει κάθε δικαίωμα να την ανεβάσει αλλά νομίζω ότι προκαλεί εν γνώσει του και μετά κουνάει το δάχτυλο σε όσους ξεφεύγουν. Αν μου επιτρέπεται μια γνώμη, διαφωνώ με την πρακτική αυτή, όσο θεμιτό κι αν είναι για ένα site να προσπαθεί να ανεβάσει την επισκεψιμότητά του. Πιστεύω ότι υποβιβάζει την αξία τού site μας.

Με εκτίμηση
Che

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 7
  • Thanks 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Abudi είπε

Προφανώς και όλα γίνονται για να κερδίσει η επιχείρηση περισσότερα. Αλλά! Δεν παύει να είναι ένα βήμα στη σωστή κατεύθυνση κατ'εμέ. Η VP που έκανε τη σχετική παρουσίαση ανέφερε οτι με την νέα λεπτότερη συσκευασία μπορούν να μεταφέρονται 70% (!!) περισσότερες συσκευές σε ένα φορτίο. Καταλαβαίνετε τί νούμερο είναι αυτό;

Άποψή μου; Μακάρι να ακολουθήσουν κι άλλοι

οσο υπαρχουν τετοιες αποψεις τοσο θα κανουν κουφα πραγματα οι εταιριες,αληθεια φορτιστες-ακουστικα θα διακτινηζονται η θα ταξιδευουν επισης με συσκευασιες?

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι αποσκοπεί η ανάρτηση στην πρόκληση θερμούεπεισοδίου των οπαδών της Apple.... Απλά όπως και να το δεις σαν επιλογή είναι άστοχη. Οι φορτιστές μου και τα ακουστικά είναι από τα πρώτα αξεσουάρ που μου φθείρονται από τη χρήση (φθαρμένα καλώδια, σπασμένα βύσματα....εντάξει είμαι και λίγο πατσαβούρας κατά τις μετακινήσεις μου, αλλά μου συμβάινει)... Είναι καλή λύση για όσους αλλάζουν κινητό κάθε χρόνο (κυρίως στην Αμερική με τα σούπερ προγράμματα απόσυρσης), αλλά εμένα σίγουρα δεν με εξυπηρετεί, καθώς θα χρειαστώ και φορτιστή να πάρω και ακουστικά με έξτρα επιβάρυνση... Άρα η τσέπη μου και το περιβάλλον πάλι την τρώει και μόνο η Apple κερδίζει... Με τον τρόπο αυτό χάνεις το σεβασμό σαν εταιρεία και μπορεί τώρα στον τομέα του premium να είναι λίγες οι επιλογές, αλλά μόλις σκάσει κάτι αντίστοιχο από τον ανταγωνισμό στο μέλλον, πολλοί θα λακίσουν χωρίς δεύτερη σκέψη (βλ. και περίπτωση intel). Θυμίζω την περίοδο που άνοιγες το κουτάκι και είχε μέσα φανταστικά πανάκια καθαρισμού και το σύνολο των αξεσουάρ, ακόμη και τα αυτοκολλητάκια με το μήλο ρε αδερφέ, με τα οποία γουστάραμε να κιτσάρουμε κολλώντας τα σε ένα σωρο άσχετες θέσεις (μέχρι και σε αυτοκίνητο έχω δει κολλημένα).... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ευρώ ο φορτιστής και 10 ευρώ τα μούφα ακουστικά που είχε μέσα...

Προσωπικά φορτιστή έχω και ακουστικά χρησιμοποιώ ασύρματα...άρα αδιάφορη η απουσία τους...😉

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...