Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη Bitcoin, Ethereum και άλλων cryptocurrencies ανακοίνωσε η PayPal


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, manval είπε

Σε "καλή μεριά" που λένε και στο χωρίο μου. Αλήθεια... τι σκοπεύεις να αγοράσεις με τα btc?

Εγώ αγόρασα πριν 2-3 εβδομάδες απο τοπικό μαγαζί τύπου πλαίσιο με BTC ένα e-ink tablet. Ιnsta-buy πήρε 8min να γίνει verify το transaction. Πήγα το πήρα μερικές ώρες αργότερα που το φέρανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο τρόπος με τον οποίο διαφημίζουν όσοι ασχολούνται με crypto το ότι βγάζουν λεφτά πρέπει να ξεπερνάει σε ηλιθιότητα ακόμα και αυτούς της bet365 πραγματικά..

Καμία σύγκριση του ενός με το άλλο προφανώς, απλά δεν καταλαβαίνω το ύφος και γιατί να διαφημίζεις το ότι βγάζεις λεφτά από κάτι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Gparion είπε

Ρε παιδιά όποιος έχει καλή γνώση ας μου απαντήσεις σε αυτό. Θέλω να κάνω έναν λογαριασμό δεν ξέρω που απλά να πληρώνω με  Bitcoin  εκεί που υποστηρίζετε.  Να έχει σχετικά μια εύκολη ταυτοποίηση. 


Αν ξεκινάς τώρα χρειάζεται λίγο ψάξιμο και λίγο διάβασμα. Εδώ είναι ένα καλό σημείο εκκίνησης: https://weacceptbitcoin.gr

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο νομισμα το bitcoin παιδια, φετος με τα ιδια λεφτα αγοραζεις παπουτσια, του χρονου ενα διαμερισμα, του μεθεχρονου ενα παγωτο. 

Σταθεροτητα πανω απο ολα, στηριζεσαι πανω του ρε παιδι μου και εισαι ισυχος.

Οχι σαν τη μ@λ@κια το ευρω που με 12κ αγοραζα αμαξι το 2004 και το 2020 αγοραζω καλυτερο αμαξι με λιγοτερα, τι φλωριες ειναι αυτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, freegr είπε

Το θέμα είναι ποιοι ασχολούνται με τα ψηφιακά νομίσματα καθώς μπορεί να είναι το μέλλον αλλά έχουν ακόμα παρενέργειες 

Παρενέργειες ακούω? Ωπα τι ξέρεις?ΤΙ παρενέργειες είναι αυτές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Radiatedsoul είπε

Πολυ ωραιο νομισμα το bitcoin παιδια, φετος με τα ιδια λεφτα αγοραζεις παπουτσια, του χρονου ενα διαμερισμα, του μεθεχρονου ενα παγωτο. 

Σταθεροτητα πανω απο ολα, στηριζεσαι πανω του ρε παιδι μου και εισαι ισυχος.

Οχι σαν τη μ@λ@κια το ευρω που με 12κ αγοραζα αμαξι το 2004 και το 2020 αγοραζω καλυτερο αμαξι με λιγοτερα, τι φλωριες ειναι αυτες..

 

Αγοράζεις αμάξι με 12K? Μαζί με τη μηχανή και τις ρόδες; ή είναι στον εξτρά εξοπλισμό αυτά;

 

42 λεπτά πριν, NotebookFreak είπε

Παρενέργειες ακούω? Ωπα τι ξέρεις?ΤΙ παρενέργειες είναι αυτές?

 

Ίσως εμείς οι χρήστες τους bitcoin να έχουμε χάσει την επαφή με τους nocoiners. Αυτό μάλλον θα είναι κάποια από τις παρενέργειες.

Επεξ/σία από autodidact
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/10/2020 στις 5:15 ΜΜ, manval είπε

Απαράδεκτο... Την είχα για πιο σοβαρή εταιρεία το Paypal. Θα κλείσω το λογαριασμό που έχω!

Τα κρυπτονομίσματα χρησιμοποιούνται από κάθε λογής μικρό- και μεγάλο- λωποδύτες. Η χρήση του ενθαρρύνει την εγκληματικότητα και την διαφθορά σε όλα τα επίπεδα της οικονομίας και κοινωνίας.
Είναι μια καλομελετημένη φούσκα-παγίδα. Όλα τα αποβράσματα της κοινωνίας τα χρησιμοποιούν «νομίζοντας» ότι είναι ασφαλής πίσω από την «υποτιθέμενη» ανωνυμία των συναλλαγών. Όμως, όπως λέει και μια παροιμία, ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Λόγο ότι βλέπω πολλοί να "χαμογελάτε", το post δεν είναι τρολλάρισμα... είναι απλά η άποψή μου. Συγνώμη αν δεν ήταν κατανοητό από την αρχή.

Αρα θα επικρατησουν πολυ για πολλες δουλειες 

Καταρχήν θα έχουν ειδικες φορολογιες, περι ποθεν εσχες τρεχα γυρευε, τα εφτιαξε το πισι, πολλα ακομη ψιλά γραμματα,

 

 

Αντιστασεις θα υπαρχουν παντα ειδικα απο ηλικιωμενους,παιδια που θα ζητανε τα λεφτα τους πισω λογω πρακτικων δυσκολιων, 

Αρα ειναι υψηλού επιπεδου τεκνολογζι. Οχι για τον καθένα ουτε παντοτε

 

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2020 στις 5:15 ΜΜ, manval είπε

Απαράδεκτο... Την είχα για πιο σοβαρή εταιρεία το Paypal. Θα κλείσω το λογαριασμό που έχω!

Τα κρυπτονομίσματα χρησιμοποιούνται από κάθε λογής μικρό- και μεγάλο- λωποδύτες. Η χρήση του ενθαρρύνει την εγκληματικότητα και την διαφθορά σε όλα τα επίπεδα της οικονομίας και κοινωνίας.
Είναι μια καλομελετημένη φούσκα-παγίδα. Όλα τα αποβράσματα της κοινωνίας τα χρησιμοποιούν «νομίζοντας» ότι είναι ασφαλής πίσω από την «υποτιθέμενη» ανωνυμία των συναλλαγών. Όμως, όπως λέει και μια παροιμία, ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Λόγο ότι βλέπω πολλοί να "χαμογελάτε", το post δεν είναι τρολλάρισμα... είναι απλά η άποψή μου. Συγνώμη αν δεν ήταν κατανοητό από την αρχή.

Η Paypal παραμένει σοβαρή εταιρεία. Έχεις δίκιο για τα κρυπτονομίσματα γιατί υπάρχει και αυτή η πλευρά τους. Και εγώ πιστεύω ότι είναι φούσκα. Το σημαντικότερο όμως είναι ότι δεν θα κρατήσουν πολύ αν η αμερική τα έχει βάλει στο μάτι. Το paypal τα ενισχύει με αυτόν τον τρόπο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Radiatedsoul είπε

Πολυ ωραιο νομισμα το bitcoin παιδια, φετος με τα ιδια λεφτα αγοραζεις παπουτσια, του χρονου ενα διαμερισμα, του μεθεχρονου ενα παγωτο. 

Σταθεροτητα πανω απο ολα, στηριζεσαι πανω του ρε παιδι μου και εισαι ισυχος.

Οχι σαν τη μ@λ@κια το ευρω που με 12κ αγοραζα αμαξι το 2004 και το 2020 αγοραζω καλυτερο αμαξι με λιγοτερα, τι φλωριες ειναι αυτες..

Φίλε μάλλον δεν έχεις πάρει χαμπάρι πως δουλεύει ο πληθωρισμός και πως τυπώνεται το χρήμα...

Όσο για το btc που αναφέρεσαι αν είχες αγοράσει με 12k πριν λίγα χρόνια, τώρα θα ήσουν πλούσιος. Είναι volatile, αλλά long term με ανοδική τάση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγω δν θέλω ούτε να κάνω κάνω αγορές πωλήσεις συναλλάγματος ούτε να minάρω. Θέλω να μάθω πως κάνω έναν λογαριασμό να βάλω μέσα χρήματα και να πληρώνω σε Bitcoin όπου που το επιτρέπουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, et13 είπε

Φίλε μάλλον δεν έχεις πάρει χαμπάρι πως δουλεύει ο πληθωρισμός και πως τυπώνεται το χρήμα...

Όσο για το btc που αναφέρεσαι αν είχες αγοράσει με 12k πριν λίγα χρόνια, τώρα θα ήσουν πλούσιος. Είναι volatile, αλλά long term με ανοδική τάση...

Για μετοχες μου μιλας ή για νομισμα? 

Το σημαντικότερο χαρακτηριστικα ενος "καλου" νομισματος ειναι η σταθεροτητα. Νομισματα υπαρχουν πολλα, και θα υπαρξουν ακομα περισοτερα στο μελλον. 

Οταν μου λες οτι το bitcoin εχει κανει διακυμανσεις μεσα σε λιγα χρονια, απο την κορυφη στον πατο και απο τον πατο στην κορυφη, δεν ειναι σοβαρο νομισμα να ασχοληθει καποιος, αλλα πιο πολυ σαν μετοχη μου κανει εμενα. 

Αν καποιος πιστευει οτι θα σκαψει και θα βγαλει μονος του bitcoin και οτι θα γινει πλουσιος, καλη τυχη. Αν παλι καποιος θελει να επενδυσει τα ευρω του ή τα δολλαρια του στο bitcoin, ας παει απευθειας να παιξει χρηματηστηριο, γιατι αυτο ακριβως θα κανει με το bitcoin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2020 στις 5:35 ΜΜ, pavlos1908 είπε

Πάλι καλά που υπάρχουν οι καλές μας τράπεζες και το ευρώ/δολλάριο που είναι υπέρ του πολίτη, και μας προφυλάσσουν από τα κακά crypto.

Κούρασε η καραμέλα του ότι τα crypto είναι για παράνομες δραστηριότητες. Εκτός αν ο κάθε manval ξέρει καλύτερα από την PayPal και την κάθε PayPal που είτε επενδύουν σημαντικά ποσά σε αυτα, είτε τα χρησιμοποιούν αυτά η την τεχνολογία από πίσω.

Πες μας σε κάτι που χρησιμοποιείται και δεν είναι για απάτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...