Προς το περιεχόμενο

Το PS5 θα έχει Disney Plus, Netflix και Twitch εφαρμογές από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι με νοιαζει το χουλου , ειτζ μπι ο .... και δισνει συν το σκαι βρε παιδιά θα το έχει !!!!!

πλάκα κάνω για ελλάδα βάλτε cosmote tv , vodafone tv gr και novaflix apps ,και τότε μάλιστα ειναι ειδηση για την χώρα μας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστηχώς μετά την απώλεια backward compatibility οτιδήποτε παραπάνω κι αν προσφέρει μου είναι αδιάφορο . Θα περιμένω λίγο το Xbox να βγάλει ότι θέματα/προβλήματα  είναι να βγάλει και θα το τιμήσω άλλωστε αν έχει kodi και μπορώ να το χρησιμοποιήσω έκλεισα για κονσόλα στο 100%.θα είναι και για ταινίες blue ray και όχι μόνο ........atmos ήχο που με ενδιαφέρει κλπ θα μιλάμε για μια συσκευή που θα την ανοίγω και θα κανω τα πάντα και φυσικά το htpc πωλείται όπως είναι επιπλομενο ...

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Δυστηχώς μετά την απώλεια backward compatibility οτιδήποτε παραπάνω κι αν προσφέρει μου είναι αδιάφορο .

Τι ήθελες να παίξεις; Παιχνίδια του ps1,2,3 με τα δισκάκια τους; Δεν βαρέθηκες να "ζεις" στο παρελθόν;

 

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, for4 said:

Αυτό με τα χειριστήρια έξτρα σε τσιμπημένες τιμές είναι εξωφρενικό. Δηλαδή σου πλασάρουν το xbox one (αυτό έχω τώρα) ως media center και το τηλεχειριστήριο είναι έξτρα. Το χειριστήριο μετά από κάποια λεπτά σβήνει και όταν πας να κάνεις παύση το νετφλιξ προφανώς πρέπει να το ανάψεις πάλι κλπ. Άρα αμέσως λες να είχα ένα τηλέ χειριστήριο για όταν την δουλεύω σαν media center. Μπαίνεις google και βλέπεις τιμή 29,99€!!! για ένα χειριστήριο με 5-6 κουμπιά!!! Αν δεν το δίνεις δώρο στην συσκευασία βάλτο 10€ να το πάρουμε όλοι. Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά;

Αν δεν εκλεινε ρε μπαγασα καθε φορα που θα πηγαινες να παιξεις και το χειριστηριο δεν θα ειχε μπαταρια επειδη παλι θα ειχες ξεχασει να το κλεισεις, θα ελεγες "..μα καλα ποσο δυσκολο ειναι να κλεινει μονο του μετα απο μερικη ωρα για να μην μου τελειωνει τη μπαταρια!".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, momentum είπε

Αν δεν εκλεινε ρε μπαγασα καθε φορα που θα πηγαινες να παιξεις και το χειριστηριο δεν θα ειχε μπαταρια επειδη παλι θα ειχες ξεχασει να το κλεισεις, θα ελεγες "..μα καλα ποσο δυσκολο ειναι να κλεινει μονο του μετα απο μερικη ωρα για να μην μου τελειωνει τη μπαταρια!".

Δεν διαφωνώ και δεν γκρινιάζω για αυτό. Γκρινιάζω γιατί στο πλασάρουν σαν media center (τουλάχιστον το xbox one όταν βγήκε) και δεν δίνουν το βασικό συστατικό του. Το τηλεκοντρόλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Τι ήθελες να παίξεις; Παιχνίδια του ps1,2,3 με τα δισκάκια τους; Δεν βαρέθηκες να "ζεις" στο παρελθόν;

 

Περισσότερες επιλογές είναι κακό. Το 'πιασα.

Επεξ/σία από deathincarnate
ορθογραφία
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποσες συνδρομές και Pay TV-TV-TV σα το λανσαρισμα του X1 που ειχαν παρει το middle finger αλλα δε μαθαινουν :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, momentum είπε

Αν δεν εκλεινε ρε μπαγασα καθε φορα που θα πηγαινες να παιξεις και το χειριστηριο δεν θα ειχε μπαταρια επειδη παλι θα ειχες ξεχασει να το κλεισεις, θα ελεγες "..μα καλα ποσο δυσκολο ειναι να κλεινει μονο του μετα απο μερικη ωρα για να μην μου τελειωνει τη μπαταρια!".

Σωστός.

Καλύτερα που υπάρχει και αυτή η λειτουργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, deathincarnate είπε

Περισσότερες επιλογές είναι κακό. Το 'πιασα.

Τι περισσότερες επιλογές να έχεις; Έχεις παίξει παιχνίδια στο ps1; Είναι πολλά τα χρόνια φίλε, δεν παίζονται αυτά πλέον. Άμα είναι να βάλουμε και παιχνίδια του Sega mega drive.. 

Πείτε την αλήθεια ότι θέλετε Xbox γιατί παίζεις τσάμπα indies και παιχνίδια του κιλού, δεν είναι κακό. Και γω θέλω Ferrari, αλλά δεν έχω τα λεφτά και βολεύομαι με Mercedes 12ετίας... 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ALIZEUS είπε

Τι περισσότερες επιλογές να έχεις; Έχεις παίξει παιχνίδια στο ps1; Είναι πολλά τα χρόνια φίλε, δεν παίζονται αυτά πλέον. Άμα είναι να βάλουμε και παιχνίδια του Sega mega drive.. 

Πείτε την αλήθεια ότι θέλετε Xbox γιατί παίζεις τσάμπα indies και παιχνίδια του κιλού, δεν είναι κακό. Και γω θέλω Ferrari, αλλά δεν έχω τα λεφτά και βολεύομαι με Mercedes 12ετίας... 

:) Που τα παίζεις τζάμπα τα παιχνίδια "του κιλού"? Μην το κάνετε φλειμ.  Επίσης τιμές πανομοιότυπες σε όλες τις κονσολες. Δύναμη ας πουμε ίδια. Δεν είναι Φεράρι κάτι απ' τα δυο.

Το ότι κοστίζει το τηλεκοντρόλ 30 δεν μου φαίνεται παράλογο. Αν δεν έχεις Σμαρτ και θέλεις την έξτρα άπλα χωρίς να χρησιμοποιείς χειριστήριο ΟΚ.

Για το ότι είναι είδηση στο insomnia που έχει στριμινγκ η κονσόλα τι να πώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, όσο και να τα νοσταλγείτε επειδή έτσι λειτουργεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος, όταν έρθεις σε επαφή τα απορρίπτει/ βαριέται μετά από κάποια λεπτά. Δεν παίζονται. Ούτε από χειρισμό, ούτε από γραφικά, ούτε από ευκολίες στο ui, ούτε τίποτα. Παρόλα αυτά καταλαβαίνουν οι εταιρείες σαν ανθρώπινο bug στον εγκέφαλο και σας το δίνουν το δικαίωμα γιατί σκέφτονται μην χάσουν τα λεφτά σας. Είναι σαν την γλουτένη ένα πράγμα, που έγινε μόδα στα τρόφιμα. Όλα χωρις γλουτένη μέχρι και τα φασόλια γίγαντες σε κονσέρβα!

Σιγά μην κάτσω να βάλω/κατεβάσω παιχνίδι του ps3 να παίξω στο ps5. Καλά για ps2 και ps1 δεν τα αναφέρω καν. Παιξτε τα όταν ειναι η εποχή τους. Σιγά το 2030 μην κάτσω να παίζω παιχνίδια του 2020...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Phoenix4 είπε

Από την στιγμή που σου πουλάνε την κονσόλα σε τιμή κόστους λογικό να θέλουν να βγάλουν το κέρδος τους από άλλα πράγματα όπως υπηρεσίες, extras, accessories κτλπ.

 

Γιατί αυτό το Hardware στα 400€ δεν το φτιάχνεις σε PC.

 

Και τα 30€ πάνε και έρχονται, παλιά έδινες τα 30€ σε Memory Cards. Τώρα στο τηλεχειριστήριο.

Αν ψωνίζεις χονδρική υπερ χονδρική όπως αυτοί 4 υπολογιστές έφτιαχνες. Ποιο κόστος; τι λες; και ποίο 400; 400 για την κονσόλα χωρίς οπτικό μέσο με ενα χειριστήριο. Ούτε παιχνίδια ούτε τπτ. Και με 500 φτιάχνεις υπολογιστή που πέρα απο τσαμπα παιχνίδια ειναι 1000 δυο άλλα πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Mythoplasths είπε

Αν ψωνίζεις χονδρική υπερ χονδρική όπως αυτοί 4 υπολογιστές έφτιαχνες. Ποιο κόστος; τι λες; και ποίο 400; 400 για την κονσόλα χωρίς οπτικό μέσο με ενα χειριστήριο. Ούτε παιχνίδια ούτε τπτ. Και με 500 φτιάχνεις υπολογιστή που πέρα απο τσαμπα παιχνίδια ειναι 1000 δυο άλλα πράγματα 

Αυτή την στιγμή ούτε με χονδρική δεν φτιάχνεις υπολογιστή που να πιάνει τα specs των νέων κονσολών, δεν μιλάω για την παλιά γενιά προφανώς αφού οι νέες κονσόλες βγαίνουν σε 3 εβδομάδες.

Nαι το ξέρω πως το PC κάνει 1500 παραπάνω πράγματα αλλά μιλάω για gaming.

Τι κομμάτια μπορείς να βάλεις ώστε να πιάσεις την απόδοση του Xbox Series X ; Μόνο η GPU του είναι σε επίπεδα 2080-2080 Super που κοστίζει αυτή την στιγμή +700€, μόνο η GPU. 3000 σειρά με τηλεσκόπιο και αν... 6000 σειρά από AMD θα δούμε σε 3 μέρες.

Επεξ/σία από Phoenix4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, nosstrom said:

Δυστηχώς μετά την απώλεια backward compatibility οτιδήποτε παραπάνω κι αν προσφέρει μου είναι αδιάφορο

Πως εννοείς την απώλεια? 

Είχαν πει θα παίζει παιχνίδια PS4 και το κάνει. 

1 hour ago, ALIZEUS said:

Πείτε την αλήθεια ότι θέλετε Xbox γιατί παίζεις τσάμπα indies και παιχνίδια του κιλού, δεν είναι κακό

Γενικά τσάμπα δεν παίζεις τίποτα. Αν εννοείς το game pass πληρώνεις συνδρομή. 

Κατά τα άλλα από παιχνίδια του κιλού στο game pass έχω παίξει Doom, Gears 5, Red Dead Redemption 2, The Outer Worlds, Yakuza, Ace Combat 7, Monster Hunter World, Doom Eternal, όλα τα Metro, Forza Horizon 4. 

Επίσης ελπίζω τα indies να μην τα αναφέρεις ως παραδείγματα κακών παιχνιδιών. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...