Προς το περιεχόμενο

Σπάσιμο συμβολαίου ενοικίασης


Katerinakate88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, 29gk είπε

Μεχρι τα οσα εχεις αναφερει εως τωρα, δεν εχει σημασια εαν εχεις μισθωτηριο συμβολαιο ( οπως και πρεπει ) με την ιδιοκτητρια σου ή απλη δηλωση στο taxis.

Το συγκεκριμενο προβλημα ειναι απλο και δυστηχως κλασσικο ζητημα βασικης καλης διαβιωσης. Ετσι εαν και για μια ακομη φορα ΕΑΝ κι ΕΦΟΣΟΝ τα παραπανω που σου εγραψα ισχυουν, και παλι βαση των οσων μεχρι τωρα εχεις περιγραψει τοτε η μοναδικη σου διεξοδος ειναι να απαιτησεις απο τον ιδιοκτητη να λυσει το ζητημα ή να αποχωρησεις απο το ακινητο.

Και προφανως, επειδη γραφεις οτι συμβουλευτηκες και δικηγορο, αυτος κατι παρομοιο και προφανως και καλυτερο θα σε εχει συμβουλευσει.

Άρα δεν έχει σημασία το ότι δεν έχω βάλει πουθενά υπογραφή? Η ισχύς του ηλεκτρονικού συμφωνητικού είναι ίδια με του εγγραφου συμβολαίου? 

1) το συμβάν στον εισαγγελέα και

2) το ότι δεν έχω έγγραφο συμβόλαιο

Δηλαδή να σηκωθώ να φυγω και να μην φοβάμαι?

Ευχαριστώ 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Katerinakate88 είπε

Άρα δεν έχει σημασία το ότι δεν έχω βάλει πουθενά υπογραφή? Η ισχύς του ηλεκτρονικού συμφωνητικού είναι ίδια με του εγγραφου συμβολαίου? 

1) το συμβάν στον εισαγγελέα και

2) το ότι δεν έχω έγγραφο συμβόλαιο

Δηλαδή να σηκωθώ να φυγω και να μην φοβάμαι?

Ευχαριστώ 

1) Αντιγραγω απο παραπανω μηνυμα μου. Το σημαντικο ειναι να διαβασεις, μετρησεις και κατανοησεις τα "και"

ΕΦΟΣΟΝ και το τονιζω ΕΦΟΣΟΝ εχεις και χαρτι εισαγγελεα και καταγεγραμμενο το παραπονο και εγιναν συστασεις απο την αστυνομια στη θορυβωδη γειτονισσα και εκεινη συνεχισε παρολα αυτα να ενοχλει τις ωρες κοινης ησυχιας και αυτο το τελευταιο επισης αποδεικνυεται. Εαν κατι απο αυτα δεν παιζει, τοτε η ιδοκτητρια σου, οπως και κανεις αλλος ουτε θα σε βοηθησει αλλα ουτε και θα σε πιστεψει καν.

Απαραιτητα ΟΛΑ για να μην εχει δικαιωμα ή πιθανοτητες η ιδιοκτητρια σου να σου δημιουργησει προβληματα και να εχει απαιτησεις. Και για τριτη φορα, εαν, ξανα ΕΑΝ, καποιο απο αυτα ΔΕΝ υπαρχει, τοτε ενδεχομενως να εχεις περιπετειες. Και το "ενδεχομενως" σημαινει πως εχεις υποχρεωσεις που μπορει να τις απαιτησει η ιδιοκτητρια σου. Το αν θα το κανει ή το αν θα τις κερδισει ειναι αλλο ζητημα.

2) Επαναλαμβανω πως στην περιπτωση σου, αυτο δεν παιζει καποιο ρολο. Η μισθωση αποδεικνυεται, το οτι κατοικεις εκει επισης οπως και το οτι η ιδιοκτητρια ενοικιαζει και εισπρατει ενοικιο αλλα δεν ειναι φαση "χαλασε το καζανακι και ποιος θα το πληρωσει". Ειναι ασχετο αυτο λοιπον και μην σε απασχολει.

Τελος, καλο ειναι να ξεχασεις διαφορα του τυπου "σηκωνομαι και φευγω" εαν πρωτα δεν εισαι απολυτα ξεκαθαρη, καλυμμενη και με αποδειξεις οτι δεν φταις ή δεν εχεις καποιο δολο και θες υπουλα να αφησεις το ακινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Πας αστυνομια και την καλει για παράπονα. Βεβαια μπορει να είναι και "τρελή" και να μην ιδρωσει. Ή να το κάνει επιτηδες για να διώχνει τους νοικιαστές, επειδη εει τσακωθει με την δικιά σου. Ποτε δεν ξέρεις..

2. Είσαι σίγουρος οτι θα τα κυνηγησει τα ενοικια οπως λεει;

Εγω θα έβρισκα σπιτι, θα έφυγα με προειδοποιηση 1 μήνα (που δεν θα πλήρωνα ενοικιο λογω εγγυησης), και μετα ας παει νομικα να τα κυνηγήσει.

Ακομα και αν πάει νομικα, με όλη την χαρτουρα που θα έχεις τι θα πει;

3. Σιγα μην το βάψεις κιολας! Θα μας τρελανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, 29gk είπε

1) Αντιγραγω απο παραπανω μηνυμα μου. Το σημαντικο ειναι να διαβασεις, μετρησεις και κατανοησεις τα "και"

ΕΦΟΣΟΝ και το τονιζω ΕΦΟΣΟΝ εχεις και χαρτι εισαγγελεα και καταγεγραμμενο το παραπονο και εγιναν συστασεις απο την αστυνομια στη θορυβωδη γειτονισσα και εκεινη συνεχισε παρολα αυτα να ενοχλει τις ωρες κοινης ησυχιας και αυτο το τελευταιο επισης αποδεικνυεται. Εαν κατι απο αυτα δεν παιζει, τοτε η ιδοκτητρια σου, οπως και κανεις αλλος ουτε θα σε βοηθησει αλλα ουτε και θα σε πιστεψει καν.

Απαραιτητα ΟΛΑ για να μην εχει δικαιωμα ή πιθανοτητες η ιδιοκτητρια σου να σου δημιουργησει προβληματα και να εχει απαιτησεις. Και για τριτη φορα, εαν, ξανα ΕΑΝ, καποιο απο αυτα ΔΕΝ υπαρχει, τοτε ενδεχομενως να εχεις περιπετειες. Και το "ενδεχομενως" σημαινει πως εχεις υποχρεωσεις που μπορει να τις απαιτησει η ιδιοκτητρια σου. Το αν θα το κανει ή το αν θα τις κερδισει ειναι αλλο ζητημα.

2) Επαναλαμβανω πως στην περιπτωση σου, αυτο δεν παιζει καποιο ρολο. Η μισθωση αποδεικνυεται, το οτι κατοικεις εκει επισης οπως και το οτι η ιδιοκτητρια ενοικιαζει και εισπρατει ενοικιο αλλα δεν ειναι φαση "χαλασε το καζανακι και ποιος θα το πληρωσει". Ειναι ασχετο αυτο λοιπον και μην σε απασχολει.

Τελος, καλο ειναι να ξεχασεις διαφορα του τυπου "σηκωνομαι και φευγω" εαν πρωτα δεν εισαι απολυτα ξεκαθαρη, καλυμμενη και με αποδειξεις οτι δεν φταις ή δεν εχεις καποιο δολο και θες υπουλα να αφησεις το ακινητο.

Ευχαριστώ

θα το ψάξω λίγο ακόμα, θα μαζέψω ότι στοιχεία έχω και θα κινηθώ αναλόγως...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις την λύση στα χέρια σου και δεν το βλέπεις !

Ειπες οτι ενα συμφωνητικο λύνεται με μεταθεση δημοσιου υπαλλήλου ή ασθενεια κτλπ

Πηγαινε σε ενα γιατρο να σου δωσει ενα χαρτι για ημικρανίες... μια αναρρωτική άδεια. Μετά απο κανα μήνα ξαναπηγαινε να σου βγάλει διαγνωση

ημικρανιες - γενικευμενο αγχος λογω ελλειψης υπνου κ μετά μένει απλά να πάς στην ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ 2-3 φορές και να την καλέσεις την ωρα που η μαλακισμένη διπλα φωνάζει.

Θα ζητησεις να το καταγράψουν οι αστυνομικοι και μετά αντιγραφο ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟΥ ΣΥΜΒΑΝΤΩΝ - ειναι υποχρεωμενοι να σου δώσουν.

Οποτε με το χαρτι του γιατρου και τα 2-3 αντιγραφα απο αστυνομια εισαι καλυμένη να σηκωθεις και να φυγεις και να μην της δώσεις ΜΙΑ .... ουτε την εγγυηση δικιά σου ειναι η εγγυηση οχι του ΖΩΟΥ που απλα θέλει να παιρνει τα ενοικια και σε εχει αφησει στη μοιρα σου.

Στη χειροτερη στειλε ενα εξωδικο με ολα αυτα (50 ευρω θα σου πάρει κάτσε γραψτο εσυ βαλε υπογραφη και δωσε το σε εναν δικαστικο επιμελητη) 50 ευρω κοστιζει ο επιμελητης.

Στο οποιο θα την ενημερωνεις οτι αν εντος 5 ημερών επι ληψεως της παρουσης ΔΕΝ βρεθει λυση στο προβλημα - εσυ θα εγκαταλειψεις το σπιτι.

Θα σου κλάσει μετά τα φρυδια που θα ζητησει και μισθωματα η βλαμένη. Κάνε αυτα κ καθάρισες. Απλα θελει για 1 μηνα να το προετοιμασεις προσεκτικά.

Θα χρειαστεις λοιπον

 

- Διαγνωση απο ιατρο ή νοσοκομειο για ημικρανιες - αγχος

- 2-3 αντιγραφα ημερολογιου συμβαντος απο την αστυνομια οτι ηρθαν και διαπιστωσαν οντως θορυβο

- Εξώδικο (προαιρετικο)

 

στη χειροτερη να δώσεις 50 ευρώ. Μεινε μέσα 1 μηνα χωρις εγγυηση και φυγε και μην της δώσεις 5-6 μηνες κοινοχρηστα. Αστην μετά να σου στειλει αγωγη να δωσει 500 ευρω για να διεκδικησει... 50 ευρω κοινοχρηστα. Τα ΖΩΑ μονο ετσι καταλαβαινουν.

Επεξ/σία από Magic_Nature
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πριν από περίπου 15 μέρες έκανα αποδοχή συμβολαίου ενοικίασης διαμερίσματος μέσω taxisnet με ημερομηνία έναρξης μίσθωσης 01/11/20 για 2 χρόνια. Υπόψιν πως δεν έχουμε υπογράψει έντυπο συμβόλαιο 

Το σπίτι είχε κάποιος φθορές τις οποίες ο ιδιοκτήτης υποσχέθηκε να επισκευάσει και προς μεγάλη μου έκπληξη δεν έχει κάνει απολύτως τίποτα και το θέμα είναι πως έχω κανονίσει μετακόμιση την Δευτέρα και είμαι τόσο θυμωμένος που σκέφτομαι να το αναβάλλω και να μιλήσω αύριο με τον ιδιοκτήτη και να τον ενημερώσω πως αν μέχρι την Τετάρτη δεν επισκευαστούν οι φθορές και οι ζημιές να ακυρώσουμε το συμβολαιο. 

Έχω δώσει μια εγγύηση και το ενοίκιο του Νοεμβρίου.

Είναι η πρώτη φορά που νοικιάζω διαμέρισμα και είμαι εντελώς άπειρος... Δεν έπρεπε να κάνω αποδοχή συμβολαίου πριν επισκευάσει τις ζημιές και την Πέμπτη που πήγα να καθαρίσω το σπίτι είδα πως δεν είχε επισκευαστεί τίποτα και τον πήρα τηλ και μου είπε πως θα τα επισκευάσει αμεσα, εκεί μου χτύπησε το πρώτο καμπανάκι αλλά ήμουν ψύχραιμος και ευγενικός. Χτες πήγα πάλι να καθαρίσω και απολύτως τίποτα και σήμερα πήρα τηλ και μου είπε πως θα με πάρει τηλ να μου πει και ούτε που με πήρε. 

Άρα η μόνη λύση που σκέφτομαι είναι να του πω πως αναβάλλω την μετακόμιση αν δεν διορθωθούν τα προβλήματα και το δίκαιο θα ήταν να μου επιστρέψει και τα χρήματα αφού υπάρχουν εμφανείς φθορές.

Σήμερα έβγαλα φωτογραφιες και τις έστειλα στο μέιλ μου σαν αποδεικτικό αν μου ζητήσουν και τα ρέστα.

Προσπαθώ να το λύσω μαζί τους πολιτισμένα και ήμουν τυπικοτατος στην εγγύηση και το ένα ενοίκιο αλλά μάλλον έμπλεξα ασχημα

Απελπισμένος άπειρος ενοικιαστής.

Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα.

Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Pann38 είπε

Καλησπέρα, πριν από περίπου 15 μέρες έκανα αποδοχή συμβολαίου ενοικίασης διαμερίσματος μέσω taxisnet με ημερομηνία έναρξης μίσθωσης 01/11/20 για 2 χρόνια. Υπόψιν πως δεν έχουμε υπογράψει έντυπο συμβόλαιο 

Το σπίτι είχε κάποιος φθορές τις οποίες ο ιδιοκτήτης υποσχέθηκε να επισκευάσει και προς μεγάλη μου έκπληξη δεν έχει κάνει απολύτως τίποτα και το θέμα είναι πως έχω κανονίσει μετακόμιση την Δευτέρα και είμαι τόσο θυμωμένος που σκέφτομαι να το αναβάλλω και να μιλήσω αύριο με τον ιδιοκτήτη και να τον ενημερώσω πως αν μέχρι την Τετάρτη δεν επισκευαστούν οι φθορές και οι ζημιές να ακυρώσουμε το συμβολαιο. 

Έχω δώσει μια εγγύηση και το ενοίκιο του Νοεμβρίου.

Είναι η πρώτη φορά που νοικιάζω διαμέρισμα και είμαι εντελώς άπειρος... Δεν έπρεπε να κάνω αποδοχή συμβολαίου πριν επισκευάσει τις ζημιές και την Πέμπτη που πήγα να καθαρίσω το σπίτι είδα πως δεν είχε επισκευαστεί τίποτα και τον πήρα τηλ και μου είπε πως θα τα επισκευάσει αμεσα, εκεί μου χτύπησε το πρώτο καμπανάκι αλλά ήμουν ψύχραιμος και ευγενικός. Χτες πήγα πάλι να καθαρίσω και απολύτως τίποτα και σήμερα πήρα τηλ και μου είπε πως θα με πάρει τηλ να μου πει και ούτε που με πήρε. 

Άρα η μόνη λύση που σκέφτομαι είναι να του πω πως αναβάλλω την μετακόμιση αν δεν διορθωθούν τα προβλήματα και το δίκαιο θα ήταν να μου επιστρέψει και τα χρήματα αφού υπάρχουν εμφανείς φθορές.

Σήμερα έβγαλα φωτογραφιες και τις έστειλα στο μέιλ μου σαν αποδεικτικό αν μου ζητήσουν και τα ρέστα.

Προσπαθώ να το λύσω μαζί τους πολιτισμένα και ήμουν τυπικοτατος στην εγγύηση και το ένα ενοίκιο αλλά μάλλον έμπλεξα ασχημα

Απελπισμένος άπειρος ενοικιαστής.

Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα.

Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Δεν πάμε ποτέ μόνοι μας να νοικιάσουμε σπίτι , ειδικά όταν είμαστε άπειροι. Ένα το κρατούμενο

Στο συμβόλαιο έστω το ηλεκτρονικό μισθωτήριο όπως ονομάζεται, στους ΟΡΟΥΣ δεν γράψατε ότι το σπίτι είχε φθορές και θα τις επισκευάσει αυτός? Πόσο καιρό έχει που σου το είπε? Αυτο έχει σημασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, airtrelomike13 είπε

Δεν πάμε ποτέ μόνοι μας να νοικιάσουμε σπίτι , ειδικά όταν είμαστε άπειροι. Ένα το κρατούμενο

Στο συμβόλαιο έστω το ηλεκτρονικό μισθωτήριο όπως ονομάζεται, στους ΟΡΟΥΣ δεν γράψατε ότι το σπίτι είχε φθορές και θα τις επισκευάσει αυτός? Πόσο καιρό έχει που σου το είπε? Αυτο έχει σημασία.

Επειδή σχετικά πρόσφατα κι εγώ μπήκα στη διαδικασία να νοικιάσω σπίτι, στο ηλεκτρονικό μισθωτηριο δεν αναγράφονται οι όροι της σύμβασης όπως θα αναγράφονταν σε ένα έντυπο συμβόλαιο. Αυτό που δεν γνωρίζω είναι, αν με την αποδοχή που κάνει ο ενοικιαστής, αποδέχεται τους όρους που γενικά ισχύουν στις ενοικιάσεις κατοικιών. Πάντως βρήκα αυτό:

Υποχρεώσεις ιδιοκτήτη

  • Παράδοση του ακινήτου σε κατάσταση τέτοια, ώστε να εκπληρώνει πλήρως το σκοπό χρήσης του. Για παράδειγμα, ο χώρος πρέπει να είναι άδειος από προσωπικά αντικείμενα, εκτός κι αν πρόκειται για μίσθωση επιπλωμένης κατοικίας
  • Παράδοση του χώρου την ημέρα που συμφωνήθηκε, χωρίς καθυστερήσεις 
  • Επισκευή ζημιών που δεν προκύπτουν από τη χρήση του ακινήτου από τον ενοικιαστή. Κάθε ζημιά που προκύπτει από τη συμφωνημένη χρήση βαρύνει τον ιδιοκτήτη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αποδοχή συμβολαίου 21/10 και στους όρους αναφέρεις πως:

Απαγορεύεται η υπομισθωση η την παραχώρηση χρήσης και πως θα επισκέπτεται το διαμέρισμα μια φορά τον μήνα για έλεγχο.

Τίποτα για ΟΡΟΥΣ φθορας

 

Ευχαριστω για την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pann38 είπε

Έκανα αποδοχή συμβολαίου 21/10 και στους όρους αναφέρεις πως:

Απαγορεύεται η υπομισθωση η την παραχώρηση χρήσης και πως θα επισκέπτεται το διαμέρισμα μια φορά τον μήνα για έλεγχο.

Τίποτα για ΟΡΟΥΣ φθορας

Ευχαριστω για την απαντηση

Προσωπικά δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο, αφού κι εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Σίγουρα κάποιος από το forum θα μπορέσει να σε καθοδηγήσει πιο σωστά...

Καλό κουράγιο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 29gk είπε

Εφοσον της τα εχεις πει και περιγραψει την κατασταση αλλα και το σημαντικοτερο της εχεις επισημανει οτι παραπονεθηκες στον εισαγγελεα, τοτε κανεις το εξης απλο. Σε μορφη περιπου τελεσιγραφου, της ζητας να σου επιλυσει αυτη, η ιδιοκτητρια δηλαδη το προβλημα μιλωντας με τον ιδιοκτητη του σπιτιου της γειτονισσας ή και την ιδια αν ειναι και εκεινη ιδοκτητρια.

Εφοσον η δικη σου ιδιοκτητρια ΔΕΝ κανει ή ΔΕΝ καταφερει τιποτα, τοτε και εφοσον το χαρτι του εισαγγελεα αποδεικνυει πως την καλεσαν και της εκαναν συστασεις αλλα εκεινη τις αγνοησε ή τις "ξεχασε" στην πορεια, καλεις αλλη μια φορα την αστυνομια οπου και περιγραφεις το προβλημα και παιρνεις και αντιγραφο της αναφορας συμβαντος.

Εφοσον αυτα γινουν και οπως πρεπει, τοτε οχι μονον αποχωρεις ανετα απο το ακινητο και δεν εχεις να φοβασαι την παραμικρη συνεπεια για το σπασιμο του συμβολαιου, αλλα στη θεση σου εγω θα απειλουσα ακομη και για αποζημιωσεις τον ιδοκτητη μου.

Προσοχη ομως εδω.

ΕΦΟΣΟΝ και το τονιζω ΕΦΟΣΟΝ εχεις και χαρτι εισαγγελεα και καταγεγραμμενο το παραπονο και εγιναν συστασεις απο την αστυνομια στη θορυβωδη γειτονισσα και εκεινη συνεχισε παρολα αυτα να ενοχλει τις ωρες κοινης ησυχιας και αυτο το τελευταιο επισης αποδεικνυεται. Εαν κατι απο αυτα δεν παιζει, τοτε η ιδοκτητρια σου, οπως και κανεις αλλος ουτε θα σε βοηθησει αλλα ουτε και θα σε πιστεψει καν.

Ακριβώς αυτό. Αν γίνουν τα παραπάνω. Αλίμονο αν δεν μπορείς να αποχωρήσεις από τέτοια κατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Katerinakate88 είπε

Προσωπικά δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο, αφού κι εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Σίγουρα κάποιος από το forum θα μπορέσει να σε καθοδηγήσει πιο σωστά...

Καλό κουράγιο!

Σ ευχαριστώ πολύ.

Θα το χρειαστώ το κουραγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς βέβαια να υπαινίσσομαι ότι το γνωρίζετε και το χρησιμοποιείτε εσκεμμένα... Το δυσάρεστο είναι ότι κυκλοφορούν και στην Ελλάδα ρούχα με τους αριθμούς αυτούς και αρκετοί τα αγοράζουν χωρίς να υποπτεύονται τον συμβολισμό. Βέβαια, αρκετοί τα αγοράζουν γνωρίζοντας τον συμβολισμό και νιώθουν ότι κάτι κάνουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλεις συνεχώς την αστυνομια να έρθει να κάνει σύσταση στο ζώο. Αν το ζώο δεν συμμορφωθεί τότε μπορείς να της κάνεις μηνυση να διεκδικήσεις χρήματα και να πάρεις και καμιά γνωμάτευση ψυχιάτρου να το παίξεις ότι σε έχει επηρεάσει στην ψυχολογία σου και η ιδιοκτήτρια δεν φαίνεται να θέλει να βοηθησει. Το θέμα βασικά αφορά εσένα και την γειτονισσα όχι την ιδιοκτήτρια την οποία την αφορά μόνο έμμεσα το πρόβλημα υπό την έννοια ότι αν αποχωρήσεις εσύ αυτή θα έχει ζημιά αλλά άμεσα δεν μπορεί να κανει κάτι πέρα από συστάσεις στην γειτονισσα. Η γειτονισσα αν θέλει γράφει στα τέτοια της την ιδιοκτησία και εσένα σου δημιουργεί πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο καλή λύση είναι αυτή που είπε ο φίλος για το νοσοκομείο κτλπ.

Αν δεν θέλεις να φύγεις από το σπίτι η λύση είναι όποτε ακούς ησυχία από δίπλα να παίρνεις μια βαριοπούλα έχει κάτι με καουτσούκ και να χτυπάς συνεχόμενα τον κοινό σας τοίχο. Πάρε μια εβδομάδα άδεια από την δουλειά και κάντης την ζωή κόλαση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...