Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2021


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα νεο save ξεκινω ουσιαστικα το πρωτο σημερα.Εβαλα ηπειρους ευρωπη και νοτια αμερικη.Απο πρωταθληματα εβαλα μονο ιταλικο γαλλικο αγγλικο και ελληνικο.Η ομαδα ειναι paris fc.Απο τη στιγμη που θα μεινω μονο στη παρι εχει καποια σημασια αν θα βαλω ενα πρωταθλημα η περσσοτερα;;Απο ηπειρους που εβαλα εβγαλε 200κ παικτες σαν πολλοι δε ειναι;;περιμενω τα φωτα σας.Υγ ο καβανιγκα σαν να κουραζοταν ευκολα.τον πουλησα 29μυρια στο τελος της πρωτης χρονιας στο δοκιμαστικο save.Φετος θα παιξω κανονικα το παιχνιδι και οτι καταφερω.Δε νομιζω οτι θα εχω νικες αλκα θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, johnmayson είπε

Καλησπερα νεο save ξεκινω ουσιαστικα το πρωτο σημερα.Εβαλα ηπειρους ευρωπη και νοτια αμερικη.Απο πρωταθληματα εβαλα μονο ιταλικο γαλλικο αγγλικο και ελληνικο.Η ομαδα ειναι paris fc.Απο τη στιγμη που θα μεινω μονο στη παρι εχει καποια σημασια αν θα βαλω ενα πρωταθλημα η περσσοτερα;;Απο ηπειρους που εβαλα εβγαλε 200κ παικτες σαν πολλοι δε ειναι;;

Είναι κομματάκι μπόλικοι οι 200K. Εγώ ~ τους μισούς φορτώνω.

Φόρτωσε βασικά πρωταθλήματα ως view only, αφού θα μείνεις μόνο σε μια ομάδα. Θα έχεις καλύτερη εξομοίωση όσο περνάνε τα χρόνια.

5 ώρες πριν, johnmayson είπε

Υγ ο καβανιγκα σαν να κουραζοταν ευκολα.τον πουλησα 29μυρια στο τελος της πρωτης χρονιας στο δοκιμαστικο save.

Έγκλημα!

Camavinga.png.447d695f2d381e11204bfcc39ff152d7.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το καταλαβαινω.Ας υποθεσουμε το πορτογαλικο πρωταθλημα δε το χω βαλει απο τη στιγμη που βαζω ηπειρους στη βαση δεδομενων (ευρωπη και νοτια αμερικη) τους εχω τους παικτες απο πορτογαλια αρα τι νοημα εχει να το βαλω το πορτογαλικο;;Τι θα μου προσφερει;;Να βλεπω ποιος ειναι πρωτος;; Εξηγησε μου αν εχω καταλαβει λαθοs.Απο τη στιγμη που ειμαι γαλλια και παιζω ενα save με γαλλικη ομαδα μονο αυτο το πρωταθλημα χρειαζομαι και μεγαλη βαση παικτων.Υγ εσυ εκανες πωληση μετα απο 3 χρονια στο καβανιγκα.Εγω μετα απο 1 χρονια σε δοκιμαστικο save που δε συνεχιζα.Απο περιεργεια το κανα ζηταγα 50 αλλα δε τα δινε κανεις.Τσελσι παιζεις;;πειτε και οι υπολοιποι τι ομαδα εχετε.Υγ 2 Το σβησα το save με τους 200κ παικτες θα φτοιαξω καινουριο αλλα δε ξερω ακομα πως θα το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Δε το καταλαβαινω.Ας υποθεσουμε το πορτογαλικο πρωταθλημα δε το χω βαλει απο τη στιγμη που βαζω ηπειρους στη βαση δεδομενων (ευρωπη και νοτια αμερικη) τους εχω τους παικτες απο πορτογαλια αρα τι νοημα εχει να το βαλω το πορτογαλικο;;Τι θα μου προσφερει;;Να βλεπω ποιος ειναι πρωτος;; Εξηγησε μου αν εχω καταλαβει λαθοs.Απο τη στιγμη που ειμαι γαλλια και παιζω ενα save με γαλλικη ομαδα μονο αυτο το πρωταθλημα χρειαζομαι και μεγαλη βαση παικτων.Υγ εσυ εκανες πωληση μετα απο 3 χρονια στο καβανιγκα.Εγω μετα απο 1 χρονια σε δοκιμαστικο save που δε συνεχιζα.Απο περιεργεια το κανα ζηταγα 50 αλλα δε τα δινε κανεις.Τσελσι παιζεις;;πειτε και οι υπολοιποι τι ομαδα εχετε.Υγ 2 Το σβησα το save με τους 200κ παικτες θα φτοιαξω καινουριο αλλα δε ξερω ακομα πως θα το κανω.

Θα έχεις καλύτερη εξομοίωση του κόσμου του παιχνιδιού. Καλύτερες ευρωπαϊκές διοργανώσεις, μεταγραφές, εθνικές (οκ αυτό μπορεί να μη σε ενδιαφέρει) κ.α.

Εγώ βάζω βασικά πρωταθλήματα Ευρώπης και Αργεντινή/Βραζιλία/Μεξικό που μου αρέσει να ψωνίζω.

Villarreal έχω 4η σεζόν (πρωταθλητές στην 3η). 3 μέρες προτού λήξει η μεταγραφική περίοδος Ιανουαρίου βλέπω Camavinga (4,5 αστέρια σε παγκόσμιο rep) listed στα 98. Έδωκα ότι μπορούσα αλλά πήγε Chelsea!

Πούλησα Onguene στη Benfica τη τελευταία μέρα, ρίχνοντας κατακόρυφα cohesion με αποτέλεσμα να γκελάρω δίχως τέλος. Ξεχνάμε πρωτάθλημα που πάει προς Valencia (τι ταλέντο έχει αυτή η ομάδα!!) και παλεύουμε για έξοδο στο τσου λου με Real, Barca & Atle.

Ε βλέποντας το post σου κύλισε λίγο δάκρυ... Ο Camavinga πιστεύω θα με ανέβαζε επίπεδο στο κέντρο με Szoboszlai (που δε μου ανανεώνει ο κερατάς) και Rodri από City.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε καταλαβαινω τι εννοεις καλυτερες ευρωπαικες διοργανωσεις;; καλυτερες μεταγραφες εννοεις να μου δειχνει ποιοσ παικτης πηγε στη ταδε ομαδα;; αχρειαστο αυτο. Εβαλα γαλλια, αγγλια, γερμανια ,ισπανια ,ιταλια, ολλανδια και αργεντινη, βραζιλια. 94κ παικτες βγηκε με ενα αστερακι.Μονο με ηπειρους δε μου βγαζε ετσι οπως το ειχα σκεφτει.94κ καλα ειναι;; υγ εχω και γω ισπανια save που θα κανω αργοτερα. βιγιαρεαλ δε με ψηνει σαν ομαδα. Παρε εξοδο με ατλετικο και μπαρτσα και αφησε εκτος ρεαλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, johnmayson είπε

 Εβαλα γαλλια, αγγλια, γερμανια ,ισπανια ,ιταλια, ολλανδια και αργεντινη, βραζιλια. 94κ παικτες βγηκε με ενα αστερακι.Μονο με ηπειρους δε μου βγαζε ετσι οπως το ειχα σκεφτει.94κ καλα ειναι;; 

Καλά είναι!

Δώστο άρχοντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2020 στις 12:13 ΜΜ, djcat είπε

έμπιστο το eneba - πάρε άφοβα.

Μόνο αυτό υπάρχει!

v9ndbutnFxrZx4KfgRe689-1200-80.jpg.35a7ed10414c1f8caf66aec2fd5a2354.jpg

Πρώτη και τελευταία που αγοράζω από eneba !!!Αγόρασα ps plus 12 μηνών το κλειδί μου γράφει ότι είναι είναι inactive και λέει ότι πρέπει να περιμένω απάντηση από τον προμηθευτή τους αντί να μου το αντικαταστήσουν άμεσα με άλλο  , είχα πληρώσει με PayPal και έχω ανοίξει ticket στο PayPal μιας και δεν βγάζω άκρη με το eneba,το θέμα είναι ότι έχω κολλήσει και είναι σε αναμονή να δω τι θα κάνω ... μεγάλο μπέρδεμα μακριά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το γελοιο που εμφανιζονται παλιοι παιχτες (αντριανο, τζαβι, γουαρδιολα, κροιφ κλπ) με την εναρξη του παιχνιδιου μπορει να σταματησει ή μπα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημερα παιδια μετα απο πολυ καιρο ηρθε η ωρα να παιξω fm.Το δοκιμαστικο save με παρι δε το τελειωσα ποτε.Ξεκινησα νεο save χτες δοκιμαστικο λιγο εβαλα με ηπειρους ευρωπη και νοτια αμερικη και καποια πρωταθληματα 250κ παικτες βαση δεδομενων.Θελω καποιος να μου εξηγησει το pa και το ca με απλα λογια διοτι κατι δε εχω καταλαβει σωστα.Εσεις τι παιζετε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, johnmayson είπε

Καλημερα παιδια μετα απο πολυ καιρο ηρθε η ωρα να παιξω fm.Το δοκιμαστικο save με παρι δε το τελειωσα ποτε.Ξεκινησα νεο save χτες δοκιμαστικο λιγο εβαλα με ηπειρους ευρωπη και νοτια αμερικη και καποια πρωταθληματα 250κ παικτες βαση δεδομενων.Θελω καποιος να μου εξηγησει το pa και το ca με απλα λογια διοτι κατι δε εχω καταλαβει σωστα.Εσεις τι παιζετε;;

250K παίχτες!!! Είναι πάρα πολλοί! Είτε έχεις φορτώσει ότι υπάρχει από πρωταθήματα είτε παίχτες από τη database απευθείας. Θα την ακούσεις σε θέματα απόδοσης.

Προσωπικά ακόμα και σε πολύ δυνατό μηχάνημα δε θα φόρτωνα πάνω από 100K βαριά.

Όπως τα λέει ο φίλος από πάνω.

CA: current ability-Η ικανότητα του παίχτη τώρα.

PA: potential ability-Το ταβάνι του παίχτη (ανάλογα με προπόνηση,πόσο παίζει,τραυματισμοί κ.α.)

Save έχω να παίξω από τα μέσα Δεκεμβρίου! Σε 2 online draft έχω πάρει μέρος. Τα βρήκα πολύ διασκεδαστικά και βολεύουν από θέμα χρόνου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα μου ειναι το εξης ειμαι σε μια ομαδα και ο σκαουτερ  μπυ λεει οτι ο χ παικτης ειναι για 3 αστερια τωρα και στο μελλον για 4.Τα 3 αστερια ειναι αποψη του σκαουτ που εχω η του παιχνιδιου;;Τα 3 αστερια ειναι για την ομαδα που ειμαι τωρα και αν ειχα μια αλλη ομαδα σε καλυτερο πρωταθλημα με αλλο σκαουτ ο παικτης θα χε 2 αστερια;;;Τι ακριβως ισχυει;;;;Οσο αφορα τους 250κ παικτες αφου ενα αστερΑκι μου δειχνει οπως και πριν με τους 90κ παικτες αρα την ιδια επιβαρυνση θα χω λογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Το προβλημα μου ειναι το εξης ειμαι σε μια ομαδα και ο σκαουτερ  μπυ λεει οτι ο χ παικτης ειναι για 3 αστερια τωρα και στο μελλον για 4.Τα 3 αστερια ειναι αποψη του σκαουτ που εχω η του παιχνιδιου;;Τα 3 αστερια ειναι για την ομαδα που ειμαι τωρα και αν ειχα μια αλλη ομαδα σε καλυτερο πρωταθλημα με αλλο σκαουτ ο παικτης θα χε 2 αστερια;;;Τι ακριβως ισχυει;;;;Οσο αφορα τους 250κ παικτες αφου ενα αστερΑκι μου δειχνει οπως και πριν με τους 90κ παικτες αρα την ιδια επιβαρυνση θα χω λογικα.

Τα αστεράκια που βλέπεις για το scouting, είναι εκτίμηση βάσει της ικανότητας του scout και είναι για το reputation της ομάδας σου. Δηλαδή ένας με 3 αστέρια, του χρόνου αν ανεβάσεις rep μπορεί να έχει 2,5 ή 2 με το ίδιο ability. Στην αλλαγή σεζόν το καλοκαίρι ανανεώνεται το rep.

Όσο για το performance μπορεί να σου δείχνει 1 αστέρι στους 90k, 1 και στους 250k. Σε χρόνο όμως σίγουρα δεν είναι το ίδιο. Δεν έχω βάλει ποτέ τόσους να σου πω την αλήθεια αφενός μεν γιατί δε τους χρειάζομαι, αφετέρου δε, γιατί θεωρώ ότι θα είναι unplayable ειδικά όσο περνά ο χρόνος.

Μακάρι να σου τρέχει καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα εγω να κοιταω να βρω ικανοτητα στο scout ωστε τα αστερια που θα μου δειχνει να ειναι ποιο κοντα στη πραγματικοτητα της αξιας του παικτη;;;;Οσο αφορα το rep  της ομαδας αυτο εχει να κανει με το τι τιτλους παιρνω αν παρω σε μια ομαδα ετσι αλλαζει;;; Επειδη εχω βαλει σκιν που δειχνει το κρυφο pa του παικτη (τωρα αν το δεχνει σε ολους τους πιακτες η σε μερικους θα δειξει) αρα η καλυτερη λυση ειναι να κοιταω το νουμερακι αυτο που ειναι αντικειμενικο ανεξαρτητα σε ποια ομαδα ειμαι και αν εχω καλο σκαουτ η ειναι ο σκαουτ για τα πανηγυρια. Σε χρονο φορτωσης εννοεις;; δε εχω δει κατι να πηγαινει αργα το ιδιο μου φαινεται. Αν δω οτι οντως ειναι αργα θα το σβησω και ξεκιναω παλι απο τη αρχη. Το προβλημα ειναι ποιος ειναι σωστος τροπος για να ρυθμισω αυτο που λεγεται βαση δεδομενων δε εχω καταλαβει.Για ξεκινα και συ κανα save ψησου τωρα που πηρε και τα Update τα χειμερινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...