Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2021


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, johnmayson είπε

Αρα εγω να κοιταω να βρω ικανοτητα στο scout ωστε τα αστερια που θα μου δειχνει να ειναι ποιο κοντα στη πραγματικοτητα της αξιας του παικτη;;;;Οσο αφορα το rep  της ομαδας αυτο εχει να κανει με το τι τιτλους παιρνω αν παρω σε μια ομαδα ετσι αλλαζει;;; Επειδη εχω βαλει σκιν που δειχνει το κρυφο pa του παικτη (τωρα αν το δεχνει σε ολους τους πιακτες η σε μερικους θα δειξει) αρα η καλυτερη λυση ειναι να κοιταω το νουμερακι αυτο που ειναι αντικειμενικο ανεξαρτητα σε ποια ομαδα ειμαι και αν εχω καλο σκαουτ η ειναι ο σκαουτ για τα πανηγυρια. Σε χρονο φορτωσης εννοεις;; δε εχω δει κατι να πηγαινει αργα το ιδιο μου φαινεται. Αν δω οτι οντως ειναι αργα θα το σβησω και ξεκιναω παλι απο τη αρχη. Το προβλημα ειναι ποιος ειναι σωστος τροπος για να ρυθμισω αυτο που λεγεται βαση δεδομενων δε εχω καταλαβει.Για ξεκινα και συ κανα save ψησου τωρα που πηρε και τα Update τα χειμερινα.

Η φήμη της ομάδας ανεβαίνει με τα επιτεύγματα. Βέβαια μην περιμένεις μια ομάδα της super league πχ να φτάσει γρήγορα σε επίπεδο μεγάλων ευρωπαϊκών club. 

Οι scout σου λένε πόσο καλός είναι ο παίκτης που τσεκάρεις για την ομάδα σου. Κάποιος παίκτης μπορεί να είναι πεντάστερος για την ομάδα σου αλλά για την real πχ μπορεί να είναι για ένα αστέρι. Όσο καλύτερος είναι ο scout (για το επίπεδο της ομάδας σου πάντα) τόσο πιο εύστοχες θα είναι οι προτάσεις του. Φυσικά για το αν θα σου βγει ο παίκτης παίζουν ρόλο διάφοροι παράγοντες.

Τώρα για τα πρωταθλήματα που έχεις φορτωσει,αν δεν θες να χάσεις το save σου μπορείς να αφαιρέσεις αυτά που δεν χρειάζεσαι από τις ρυθμίσεις, αλλά θα πρέπει να κάνεις υπομονή ως το τέλος της σεζόν του κάθε πρωταθλήματος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα τελειωσα πρωτη χρονια ανεβηκα superleauge με το λαθος τροπο και πριν παιξω το τελικο κυπελου αφαιρεσα 3 πρωταθληματα και μειωθηκαν οι παικτες σε 283κ κατι τετοιο.Γενικως δε ειδα μειωση ταχυτητας σε σχεση με το να ειχα 94κ παικτες.Οσο αφορα το σκαουτ ναι καπως ετσι το εχω στο μυαλο μου και γ αυτο οταν μου γραφει 4 αστερια εγω μετραω 3 για να ειμαι σιγουρος.υγ τωρα ξεκιναει η διαμορφωση του ροστερ εδω θα παιξουμε κανονικα κ οτι πετυχουμε.υγ2 Μια επιλογη αραβας αγορασε την ομαδα θα ηταν χρησιμη με συγκεκριμενο πλανο επιλογης χρηματων που θα βαλει.Εσεις τι παιζετε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εχεις 5 αγωνιστικες και πρωταθλημα να μη παρεις κοιτα να πας τη επομενη τελικο ch leauge.Αν το χασεις το πρωταθλημα μονο απο λιβερπουλ οχι απο city.Εχω περιεργεια ενημερωσε.Εγω το χω αφησει στη μεση ξεκινησα  crusander  και αργοτερα θα πιασω το fm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και η city πρωταθλητρια και γιουναιτεντ 2 θεση οχι πηγε λαθος.Πως και πηρες leeds?? Εβαλα λινουξ manjaro χτες και ψαχνομαι δε με βλεπω να παιζω ουτε crusander.Τωρα ποιοι ειναι στοχοι σου να παρεις ch leau?? Να πουλας παικτες; Η να παρεις πρωταθλημα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, johnmayson είπε

Καλημερα και η city πρωταθλητρια και γιουναιτεντ 2 θεση οχι πηγε λαθος.Πως και πηρες leeds?? Εβαλα λινουξ manjaro χτες και ψαχνομαι δε με βλεπω να παιζω ουτε crusander.Τωρα ποιοι ειναι στοχοι σου να παρεις ch leau?? Να πουλας παικτες; Η να παρεις πρωταθλημα;;

Την έχω καψούρα τη Leeds από late 90's-αρχές 00's λόγω κάτι ομάδων που κατέβαζε τότε (Viduka, Smith, Harte, Kewell, Fowler, Kelly, Ferdinand κ.α.), οπότε ρίχνω save κατά κει κάθε χρόνο. Φέτος γλιτώνεις το πέρασμα από τη championship (ή και πιο κάτω παλαιότερα)! :P

Στόχος είναι το τρελό overachievement της πρώτης χρονιάς να είναι η νόρμα. Οπότε για έξοδο στην Ευρώπη στοχεύω. Τίτλοι δε νομίζω ότι είναι εφικτοί. Κανά κυπελάκι ίσως, αλλά τα έχω πάει χάλια σε αυτά μέχρι τώρα.

Για πωλήσεις ο στόχος είναι να πουλάμε, ανεβάζοντας ταυτόχρονα επίπεδο (με νέα-καλύτερα ταλέντα). Phillips, Cooper μένουν μέχρι να κρεμάσουν παπούτσια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 9/5/2021 στις 11:44 ΜΜ, johnmayson είπε

καλησπερα που εφτασες την επομενη χρονια;;

Άλλες 2 χρονιές έπαιξα. 4η η Leeds την επόμενη με FA cup στα πέναλτι με τη Liverpool.

2η και χαμένο τελικό τσου λου απέναντι στη Lazio :P στη μεθεπόμενη.

Δυνατό το roster πλέον αλλά δε βλέπω να συνεχίζω.

957194574_Leeds22.png.f3df61fecf72fa46fb2342c29ef9fae4.png

 

1526578691_Leeds23.png.51b28cab05cb4851d36524a2a491c661.png

1220153844_Leedsfinal.png.6255cdff1cb711a7ee855584382ce8f8.png

631029044_Leedsroster.png.c1ffe813a1fb4dab5be386f6b3c137d2.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα πηγες.Ποια ομαδα θα παρεις τωρα;; Εγω ανεβηκα la liga.Εννοειται οτι πετυχα ρεαλ στο κυπελο και κερδισα και περασα επομενη φαση και αποκλειστηκα.Τωρα ξεκιναει η αναζητηση παικτων.Λογικα στη πρωτη χρονια θα παω με ελευθερους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο project η Deportivo! Την είχα κατά νου και αυτή, αλλά δε την έπιασα. :(

Ή φέτος ή του χρόνου θα πιάσω Wrexham (National League Αγγλίας για την ώρα) η οποία ανήκει πλέον στον Deadpool και στον παίκτη από το Its always sunny. Θα βγάλουν και ντοκιμαντέρ στο Netflix! :P

Welcome to Wrexham - YouTube

Ryan Reynolds & Rob McElhenney: How did Wrexham become Hollywood-owned? - BBC Sport

STATEMENT | Rob McElhenney and Ryan Reynolds officially confirmed as Wrexham AFC owners | Wrexham AFC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα τα χω κανει λιγο βιαστικα τελειωνω τη πρωτη χρονια la liga και μαλλον θα παρω πρωταθλημα.Βλεποντας ποσα δινω εγω για μισθους και ποσα οι αλλες ομαδες στους υπολογισμους( για το ποσες χρονιες θα παιξω για να γινω ανταγωνιστικος) δε μου βγαινε.Οποτε τη πηγα τραινο και νω στη αρχη σκεφτομουν να παρω μια θεση ποιο χαμηλα υποθετω οτι σαν πρωταθλητης θα παρω απο τηλεοπτικα ποιο πολλα.Αρα παιρνω το πρωταθλημα και μετα το παω κανονικα και οπου τερματισω.Απο παικτες πηρα καποιους δανεικους οχι κατι το ιδιαιτερο και φυσικα λογο οτι το  πηγα βιαστικα εχω το πολυ 19 παικτες νομιζω.Εχουμε φτασει μαιο 23.Τι λετε να παρω πρωταθλημα για τα χρηματα η να το βαλω 2 θεση;;

Υγ: ναι καπου το διαβασα περι ρεξαμ ουαλια θα κοιταξω αργοτερα για που παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...