Προς το περιεχόμενο

BASEUS MULIGHT DIGITAL DISPLAY POWERBANK 45W 20000MAH QUICK CHARGE 3.0 PD 3.0 WHITE 21,90 €


zalisleo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, oletiras είπε

ετσι για την ιστορια να αναφερω πως σήμερα εκανα μια δοκιμη στο Baseus και συνολικα τροφοδότησε το laptop για 4 ώρες με νορμαλ χρήση, φουλ φωτεινοτητα και λοιπα. Ηταν το καλυτερο 20ευρω που εχω δωσει ποτε νομιζω.

Αν ας πούμε πριν συνδέσεις το powerbank είχες 50% στο λαπτοπ,όταν το σύνδεσες του ανέβαζε το ποσοστό ή έμενε σχετικά σταθερό για 4 ώρες; μπορείς να μου πεις πιο λαπτοπ έχεις και αν το powerbank είναι αυτό του θέματος; (αναφέρθηκαν και άλλα powerbanks γι'αυτο ρωτάω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Αν ας πούμε πριν συνδέσεις το powerbank είχες 50% στο λαπτοπ,όταν το σύνδεσες του ανέβαζε το ποσοστό ή έμενε σχετικά σταθερό για 4 ώρες; μπορείς να μου πεις πιο λαπτοπ έχεις και αν το powerbank είναι αυτό του θέματος; (αναφέρθηκαν και άλλα powerbanks γι'αυτο ρωτάω).

Καλημέρα!

Laptop: Mi Air 13 (i5 7th gen)

To laptop ηταν στο επιπεδο φορτισης 100% και το κράτησε 100% για 4 ωρες. Το εμφανιζε οτι ειναι στο ρευμα και κρατουσε το επιπεδο σε πληρη μπαταρια.

 

Επεξ/σία από oletiras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, oletiras είπε

Καλημέρα!

Laptop: Mi Air 13 (i5 7th gen)

To laptop ηταν στο επιπεδο φορτισης 100% και το κράτησε 100% για 4 ωρες. Το εμφανιζε οτι ειναι στο ρευμα και κρατουσε το επιπεδο σε πληρη μπαταρια.

Σε πιο από όλα αναφέρεσαι? Σε αυτό του θέματος? (BASEUS MULIGHT DIGITAL DISPLAY POWERBANK 45W 20000MAH QUICK CHARGE 3.0 PD 3.0 WHITE 21,90 €)? Και πως φότιζες το laptop με type C σύνδεση?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kosbar είπε

Σε πιο από όλα αναφέρεσαι? Σε αυτό του θέματος? (BASEUS MULIGHT DIGITAL DISPLAY POWERBANK 45W 20000MAH QUICK CHARGE 3.0 PD 3.0 WHITE 21,90 €)? Και πως φότιζες το laptop με type C σύνδεση?

ναι σε αυτο του θεματος αναφερομαι! Και ναι με καλωδιο type-C to type-C (ικανο για PD 65watt)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, oletiras είπε

ναι σε αυτο του θεματος αναφερομαι! Και ναι με καλωδιο type-C to type-C (ικανο για PD 65watt)

Θέλει προσοχή γιατί η μπαταρία όταν είναι στο 100% δεν ζητάει μεγάλη τροφοδοσία, οπότε λογικό μου ακούγετε. Εάν το δοκιμάσεις παράδειγμα στο 10% ίσως να μην μπορεί να το φορτίσει γιατί τα watt εκκίνησης είναι μεγαλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα και εγώ ένα τέτοιο μαραφετι (το powerbank εννοώ) όμως usb type-c δεν έχει το λάπτοπ dell latitude e5440. Βέβαια βρήκα αυτό που νομίζω πως μπορεί να κάνει την δουλειά. Θα το ψάξω όμως λίγο ακόμα το θέμα.

Αλήθεια επικινδυνότητα δεν υπάρχει να καεί το λάπτοπ με τα πειράματα αυτά;; (Όχι μόνο τα δικά μου αλλά και τα δικά σας)

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sanjuro είπε

 

Αλήθεια επικινδυνότητα δεν υπάρχει να καεί το λάπτοπ με τα πειράματα αυτά;; (Όχι μόνο τα δικά μου αλλά και τα δικά σας)

γιατι να καει? PD 3.0 υποστηριζει κανονικα το powerbank, PD ειναι και τα καλωδια, PD υποστηριζει και το laptop... κανενα θεμα.

Επεξ/σία από oletiras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ρεσπεψτ είπε

Καλησπερα! πηρα κ γω το powerbank αλλα στο λαπτοπ δεν καταφερα κατι. συνδεω type c στο λαπτοπ και usb στον powerbank αλλα δεν κανει κατι

Τα 45W τα δίνει μόνο η USB-C άρα θες καλώδιο USB-C σε USB-C

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Θέλει προσοχή γιατί η μπαταρία όταν είναι στο 100% δεν ζητάει μεγάλη τροφοδοσία, οπότε λογικό μου ακούγετε. Εάν το δοκιμάσεις παράδειγμα στο 10% ίσως να μην μπορεί να το φορτίσει γιατί τα watt εκκίνησης είναι μεγαλύτερα.

το laptop φορτιζει κανονικα και αναβει απο 0% μπαταρια με 45 watt φορτιστη. Βασικα το εχω δοκιμασει ακομα και με 30watt φορτιστη. Δεν βλεπω γιατι θα ειχε προβλημα με τα 45 watt του Powerbank. Σε καθε περιπτωση αν θελετε το δοκιμάζω, ετσι για την ιστορια.

 

Ο μαμα φορτιστης  του ειναι 65watt. Φυσικά λιγοτερα watt, σαφως πιο αργη φορτιση.

Επεξ/σία από oletiras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα σε matebook 13 με το καλώδιο του λάπτοπ (type-c σε type-c) την ώρα που το laptop έκανε μια πολύ βαριά &ενεργοβόρα επεξεργασία βίντεο στο handbreak και από το 50% το πήγε 70% σε ένα διάστημα περίπου 1μισης ώρας. Μετά τέλειωσαν τα αποθέματα του pb και το λαπτοπ το ξανάβαλα στην πρίζα. Επι τόπου στα βαθιά δηλαδή. Έδινε 15V με περίπου 2,8Α (to 2,8 αυξανομειωνόταν συνεχώς).

Επίσης χάρηκα που είδα να υποστηρίζει το πρότυπο FCP (αν θυμάμαι καλά έτσι γράφεται) και είναι η γρήγορη φόρτιση της Huawei,οπότε επιβεβαιώνω έναν φίλο που έφραψε πιο πίσω.

Με μια πρώτη ενασχόληση φαίνεται λοιπόν (και να μακάρι να επιβεβαιωθεί συν τω χρόνω) πως η επιλογή που κάναμε όσοι το πήραμε είναι άριστη και σε τιμή χώμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oletiras είπε

γιατι να καει? PD 3.0 υποστηριζει κανονικα το powerbank, PD ειναι και τα καλωδια, PD υποστηριζει και το laptop... κανενα θεμα.

Υποθετω ρωταει για τον Power Adapter Charger:
Βέβαια βρήκα αυτό που νομίζω πως μπορεί να κάνει την δουλειά.
^^ Αυτο τωρα πραγματι χμμ ειναι....ακινδυνο? 😮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με / για τον ανταπτορα ειλικρινα δεν ξερω, & μου δειχνει 'επιφοβο'....
Ας μας απαντησει καποιος που το εχει κανει -και δεν τα εκαψε, χεχε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...