Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Review - Με το βλέμμα στο μέλλον


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο νούμερο ένα feature, το killer app του xbox series ειναι ενα το Game Pass. Ολα, επαναλαμβανω ΟΛΑ οσα εχει κανει η Microsoft, απο τις εξαγορες στουντιο, συμφωνια με EA, cloud κτλ. εχουν να κανουν με το game pass και την προσπαθεια της να γινει κατι αναλογο του Netflix στο gaming.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, aris1986 είπε

Γιατί αυτή η εταιρεία δεν βάζει επαναφορτιζόμενη μπαταρία όπως η Sony από το playstation 3? Γιατί; Μου την σπάνε οι μπαταρίες και το καπάκι και όχι δεν θέλω να παίρνω αφτερ Μάρκετ...

Δεν είναι και green φάση ακόμα και αυτό αν πουλάνε σαν εταιρία προχω, δεν είμαστε και στα 80's.

Βολικο το βρισκω μολις μεινει απο μπαταρια ,ειδικα στα διπλα  εχω αλλες 6  απο πισω :D 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Γιατί αυτή η εταιρεία δεν βάζει επαναφορτιζόμενη μπαταρία όπως η Sony από το playstation 3? Γιατί; Μου την σπάνε οι μπαταρίες και το καπάκι και όχι δεν θέλω να παίρνω αφτερ Μάρκετ...

Δεν είναι και green φάση ακόμα και αυτό αν πουλάνε σαν εταιρία προχω, δεν είμαστε και στα 80's.

Τουλάχιστον αν χαλάσει η μπαταρία μετά από 3 χρόνια δεν θα χρειαστεί να πάρεις καινούργιο !!! Όπως εσείς η λεφτάδες !!! Με το πς5.... απλά ταυτόχρονα σας πατάμε και τα αυτιά ταυτόχρονα !!!! 

Επεξ/σία από Dmspolys
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Γιατί αυτή η εταιρεία δεν βάζει επαναφορτιζόμενη μπαταρία όπως η Sony από το playstation 3? Γιατί; Μου την σπάνε οι μπαταρίες και το καπάκι και όχι δεν θέλω να παίρνω αφτερ Μάρκετ...

Δεν είναι και green φάση ακόμα και αυτό αν πουλάνε σαν εταιρία προχω, δεν είμαστε και στα 80's.

Γιατί μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που δεν τον απασχολούν τα Exclusives της Sony, αποτελεί την πιο VFM επιλογή για Gaming σήμερα.

Δίνεις 500€ για την κονσόλα, άλλα 60€ το Gamepass για έναν χρόνο και από την άνεση του καναπέ έχεις μια τεράστια βιβλιοθήκη από μεγάλες παιχνιδάρες μέχρι και μικρά Indie για να περνάς την ώρα σου. Και αυτή η βιβλιοθήκη θα μεγαλώνει όσο συνεχίζονται οι αγορές Studio από την Microsoft.

Προσωπικά, αν δεν ήμουν τόσο στο PC Gaming δεν θα το σκεφτόμουν καν για ένα Series X. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Γιατί αυτή η εταιρεία δεν βάζει επαναφορτιζόμενη μπαταρία όπως η Sony από το playstation 3? Γιατί; Μου την σπάνε οι μπαταρίες και το καπάκι και όχι δεν θέλω να παίρνω αφτερ Μάρκετ...

Δεν είναι και green φάση ακόμα και αυτό αν πουλάνε σαν εταιρία προχω, δεν είμαστε και στα 80's.

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό στις μπαταρίες. Με το Ps4 δεν υπήρχε μεγαλύτερη χαλάστρα από το να τελειώνει η μπαταρία και να πρέπει είτε να διακόψω για καμία ώρα το session είτε να παίζω με το καλώδιο.

Τελειώνουν οι μπαταρίες, μπαμ μπαμ αλλάζω και συνεχίζω για μερικές μέρες χωρίς να με νοιάζει τίποτα. Συν ότι υπάρχουν και οι επαναφορτιζόμενες, 4 μπαταρίες χρειάζεσαι όλες και όλες. Με δυο παίζεις και οι άλλες φορτίζουν παράλληλα.

Στα μπόνους, όταν με το καιρό αρχίζει να τα φτύνει η μπαταρία (που είναι σίγουρο ότι θα το κάνει) δεν πετάς ολόκληρο το Controller.

  • Like 11
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ασ μην ξεχναμε και το  Xbox one X  που επαιζε σε 4Κ σε σχεση με τον αντιπαλο απο το 2017

124880168_282005679836403_2245575250525223925_n.jpg

Επεξ/σία από fanourisfz6
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι παπας θα πεσει από τις εταιρίες προς τον κόσμο για τη καινουργια γενιά κονσολων δε λέγεται. Είδα σε review το AC valhalla στη παλια και τη καινουργια γενιά. Όσο και να πασχιζαν οι reviewers να με πεισουν ότι είναι πολυ καλυτερο εγώ τρομακτικές διάφορες δεν ειδα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

spacer.pngΠαιδιά μην μαλώνετε!! Η κονσόλα είναι άψογη!!


Είναι ωραία εμφανισιακά (υποκειμενική άποψη) και συμμαζεμένη για το σαλόνι.

Είναι αθόρυβη (5+ ώρες σερί gears 5 δεν ακούστηκε τίποτα!!).

Είναι πολύ δυνατή σε γραφικά και framerate (δεν ξέρω αν έπεσε κάποια στιγμή απο το 4κ σε απαιτητικές σκηνές γιατί έπαιζα και δεν είμαι το digital foundry και ούτε παρατήρησα framedrops από τα 60). 
Και είναι ταχύτατη (σε reload checkpoint μετά από death ίσα που προλαβαίνεις να δεις loading screen - κάτω από 1s).

Για gamepass ultimate δεν χρειάζεται καν να ξαναπούμε γιατί είναι το καλύτερο vfm!!

6671C120-FA46-4D36-8898-4551373998C1.jpeg

Επεξ/σία από xenos.p
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dmspolys είπε

Τουλάχιστον αν χαλάσει η μπαταρία μετά από 3 χρόνια δεν θα χρειαστεί να πάρεις καινούργιο !!! Όπως εσείς η λεφτάδες !!! Με το πς5.... απλά ταυτόχρονα σας πατάμε και τα αυτιά ταυτόχρονα !!!! 

Τρελάθηκες; Ειδικά αν δεν μπορείς εσύ πήγαινε το σε ένα μαγαζάκι με κινητα να στην αλλάξουν.

Θα τρελαθώ εγώ στο τέλος με αυτά που ακούω. 3 χρόνια εσύ πετάς στην χωματερή μπαταρίες από το Lidl.

46 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Στα μπόνους, όταν με το καιρό αρχίζει να τα φτύνει η μπαταρία (που είναι σίγουρο ότι θα το κάνει) δεν πετάς ολόκληρο το Controller.

Ορίστε και εσύ!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ δεν θα πάρω κονσόλα!

Πάντα PC από τα Πέντε μου...

3700x με 5700XT μια χαρά πάνε...

Δωράκι για την Χριστουγεννιάτικη Καραντίνα μια 6800 και για την Πασχαλινή Καραντίνα ένας 5800 και είμαστε Οκ...

Για ψυχολογικούς λόγους...

1080p μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Μέχρι 24" μια χαρά είμαι για Gaming...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cerberus1983 είπε

Το τι παπας θα πεσει από τις εταιρίες προς τον κόσμο για τη καινουργια γενιά κονσολων δε λέγεται. Είδα σε review το AC valhalla στη παλια και τη καινουργια γενιά. Όσο και να πασχιζαν οι reviewers να με πεισουν ότι είναι πολυ καλυτερο εγώ τρομακτικές διάφορες δεν ειδα.

Νομίζω έχεις άδικο. Πρακτικά, αυτή η γενιά κονσολών είναι μεγαλύτερο βήμα σε σχέση με την προηγούμενη, γιατί εδώ είναι η πρώτη φορά που έχουμε ray tracing (το οποίο φαίνεται να τρέχει και εξαιρετικά στα πρώτα δείγματα γραφής που υπάρχουν). Στην προηγούμενη γενιά είχαμε απλά περισσότερη ισχύ, ουσιαστικά.

Στην ουσία αυτή η γενιά είναι το πραγματικό βήμα σε 4K@60fps ή 4K@30fps+RT. Εξαιρετικές κονσόλες και οι δύο με πολύ δυνατό hardware.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Black Flag είπε

Ευχαριστώ δεν θα πάρω κονσόλα!

Πάντα PC από τα Πέντε μου...

3700x με 5700XT μια χαρά πάνε...

Δωράκι για την Χριστουγεννιάτικη Καραντίνα μια 6800 και για την Πασχαλινή Καραντίνα ένας 5800 και είμαστε Οκ...

Για ψυχολογικούς λόγους...

1080p μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Μέχρι 24" μια χαρά είμαι για Gaming...

καλά, βαστά τα άλογα,  κάτσε να βρείς stock πρώτα. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...