Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5

spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

• Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, scirocco 13 είπε

Ευχαριστω αλλά επειδή ρωτησα, η εξαργύρωση πόντων  go4more γίνεται μόνο σε φυσικά καταστήματα και οχι ηλεκτρονικά,και δεν θέλω να ξεκινήσω να πληρώνω χωρίς να το έχω παραλαβει. Έχω και μια κάρτα μέλους 5%, μήπως περάσει και αυτή

Καλά νέα.Μακάρι να προλάβουμε την άδεια των εορτών τουλάχιστον...

Νομίζω ότι μπορείς και τους πόντους να περνάς πια μιας και τα φυσικα κατάστηματα ειναι κλειστά....παρε ενα τηλ και ρωτα δεν χάνεις κάτι   

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 7,2k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Η γυναίκα μου μου πήρε το ps5 αλλά σε τούρτα...😂

Καλησπέρα, επειδή πολλά ακούγονται για τον κοτσοβολο, λόγο κακής διαχείρισης της κατάστασης θα σας πω εγώ από έγκυρη πηγή τι συνέβη από την αρχή της ανακοίνωσης έως τώρα, λοιπόν ξεκινάμε: Οταν άν

Τα καταλάβαμε όλα!

Δημοσιευμένες Εικόνες

https://techblog.gr/videogames/playstation-5-i-deyteri-foyrnia-anamenetai-15-dekemvrioy-stin-ellada/

Λέει για 15 με 24 Δεκεμβρίου ότι θα έρθει κύμα disc version για κάλυψη προπαραγγελιων μέχρι μέσα Νοεμβρίου. Για digital δεν έχει καμία ενημέρωση αν θα έρθουν κονσόλες.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ειχα στειλει μειλ στο παμπλικ οπως ειχα πει και πιο παλια και δεν μου ειχαν απαντησει, σημερα με πηραν τηλεφωνο για να μου απαντησουν στο μειλ (εγω περιμενα να μ στειλουν καποιο μειλ σαν απαντηση αλλα καλη κινηση που πηραν τηλ για να υπαρχει αμεσοτητα) μου ειπε το παλικαρι οτι στοχος ειναι να καλυψουν τις προπαραγγελιες που εχουν γινει μεχρι να κλεισουν την διαθεσιμοτητα στο σαιτ.οταν τον ρωτησα για το αποθεμα μου ειπε δεν εχει καμια ενημερωση στο τι αποθεμα θα τους στειλει η σονυ . μια απ τα ιδια δηλαδη οτι ειχαμε ακουσει μεχρι τωρα και οτι λενε ολα τα καταστηματα μου ειπε και αυτος.. αρα το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε γιατι μαλλον οντως δεν ξερουν ακομα τι θα τουσ στειλει η σονυ 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
9 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Πώς παρελαβές σε δύο μέρες από την παραγγελία και οι άλλοι χτυπιουνται;(και με το δίκιο τους,κάποιοι έχουν πληρώσει ήδη δύο δόσεις πιστωτικής χωρίς προϊόν)Και από ποιο κατάστημα παρελαβες αν επιτρέπεται;

καλα σου λεει φιλε,κανε υπομονη και κανε παραγγελια.και γω 20-11 παραγγειλα και ηταν στα χερια μου απο τις 19-11.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
11 λεπτά πριν, toolate είπε

καλα σου λεει φιλε,κανε υπομονη και κανε παραγγελια.και γω 20-11 παραγγειλα και ηταν στα χερια μου απο τις 19-11.

Δε νομιζω να παρελαβες πριν καν παραγγειλεις .... 🤪 Για κοιταξε το λιγο .....

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
20 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Ειδα στον κωτσοβολο οτι τα ακουστικά του ps5 ειναι διαθέσιμα λετε να ισχυει;

Αναμένεται σύντομα λέει. Πού το ειδες το διαθέσιμο;; Έχω παραγγείλει και τα ακουστικα και το charging station από τις 16/11 και από τότε είναι σε "αναμονή διαθεσιμότηττας'  μέχρι και τώρα

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
12 λεπτά πριν, alexkrz είπε

Αναμένεται σύντομα λέει. Πού το ειδες το διαθέσιμο;; Έχω παραγγείλει και τα ακουστικα και το charging station από τις 16/11 και από τότε είναι σε "αναμονή διαθεσιμότηττας'  μέχρι και τώρα

Και εμένα μου το είχε "αναμένεται σύντομα " πριν 10 λεπτά . Ξαναμπήκα τώρα και το έχει διαθέσιμο . 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
17 λεπτά πριν, dragonrider1997 είπε

μηπως απλα ειναι πολυ ελαχιστες και οι παραγγελιες των digital? και απλα συγκριτικα με τα ντισκ που θα ερθουν τα ντιτζιταλ ειναι μηδαμινα αλλα παρολα αυτα καλυψουν αυτους τους ελαχιστους που εχουμε παραγγειλει ντιτζιταλ? πειτε μου ναι και ας μην συμφωνειτε 💔😭😭

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, nikp7 είπε

μηπως απλα ειναι πολυ ελαχιστες και οι παραγγελιες των digital? και απλα συγκριτικα με τα ντισκ που θα ερθουν τα ντιτζιταλ ειναι μηδαμινα αλλα παρολα αυτα καλυψουν αυτους τους ελαχιστους που εχουμε παραγγειλει ντιτζιταλ? πειτε μου ναι και ας μην συμφωνειτε 💔😭😭

NAI

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, spyreto88 είπε

NAI

αχαχαχαχαχ και με κεφαλαια αρα συμφωνεις παρα πολυ αρα μην αγχωνεστε αδερφια ντιτζιταλεοι θα νικησουμε ... καποια στιγμη

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 λεπτά πριν, nikosloui93 είπε

Και εμένα μου το είχε "αναμένεται σύντομα " πριν 10 λεπτά . Ξαναμπήκα τώρα και το έχει διαθέσιμο . 

Διαθέσιμο τα ειχε πριν λιγο. Μιλησα στο τσατ κ ειπαν οτι ειναι λαθος κ λογικα τ διόρθωσαν:P Κ εγω βαση φορτισης κ ακουστικα εχω παραγγειλει

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, nikosloui93 είπε

Με τον Κωτσόβολο δεν  βγάζεις άκρη. Έχω παραγγείλει και μια θηκη για το iphone από 17/11 άμεσα διαθέσιμη και ακόμα και δεν την έχουν στείλει. Εδώ ούτε ακόμα έχω παραλάβει το iphone 12 pro max με προπαραγγελία 13/11 και στις 20/11 που ηταν launch day το είχε "άμεσα διαθέσιμο". Όπως έγραψα και πιο πριν. λένε οτι τα δρομολογια σε κουριερ ειναι φουλ 

Έχω παραγγείλει όλα τα αξεσουαρ για ps5 από 16/11 και μόνο η κάμερα μου έχει έρθει. Ακόμα και το χειριστήριο το δευτερο που πηρα δεν είναι στην "αναμονη διαθεσιμότητας' αλλα παρολα αυτά δεν το έχουν στειλει ακομα

Επεξ/σία από alexkrz
  • Sad 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τουλάχιστον μέχρι να έρθει η κονσόλα, έχουμε αυτό το νήμα να περνάει ο καιρός μέσα στην καραντίνα. Όταν έρθουν οι κονσόλες θα βγάλουμε εκεί τα γούστα μας.

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
  • Το θέμα έχει ενεργοποιηθεί και πάλι
  • κλειδώθηκε και ξεκλειδώθηκε αυτό το θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.