Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

 

Δεν θα απαντουσα, αλλα μιας και υπαρχει ειρωνια στο παραπανω,

image.png.e1d8d85870be1019473ca3057a6f0809.png

image.png.7fa44e63a3d5faaedfad204df3bc7217.png

:) 

Επιβεβαιώνω την αλήθεια του @SabotazNic γιατί θυμάμαι πολύ καλά εκείνη την ημέρα. Είχα μεγάλη αγωνία. 12 λεπτά διαφορά είχαμε. Ας μην αναφέρω τι πήρα τελικά.

Στιγμιότυπο οθόνης (29).png

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλά όσοι έχετε προπαραγγείλει γερμανό κλάφτε το, τώρα πήρα τηλ και μου είπαν ότι η παραγγελία είναι ακυρωμένη και μου επέστρεψαν τα χρήματα πίσω λόγω έλλειψης προϊόντος (δεν ξέρω τι να σας πω ήταν τα λόγια της κοπέλας), επίσης μου είπε ότι το ίδιο έγινε σε όλους

όλα αυτα χωρίς καμία ειδοποίηση απλά το είδα τυχαία εγώ μπαίνοντας στον τραπεζικό μου λογαριασμό σήμερα

17/11 παραγγελία, 20/11 από τηλ με διαβεβαίωσαν ότι δεν έχει ακυρωθεί αλλά είμαι σε σειρά προτεραιότητας, 23/11 επιστροφή χρημάτων, 01/12 καμία ειδοποίηση

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cariolanoc είπε

καλά όσοι έχετε προπαραγγείλει γερμανό κλάφτε το, τώρα πήρα τηλ και μου είπαν ότι η παραγγελία είναι ακυρωμένη και μου επέστρεψαν τα χρήματα πίσω λόγω έλλειψης προϊόντος (δεν ξέρω τι να σας πω ήταν τα λόγια της κοπέλας), επίσης μου είπε ότι το ίδιο έγινε σε όλους

όλα αυτα χωρίς καμία ειδοποίηση απλά το είδα τυχαία εγώ μπαίνοντας στον τραπεζικό μου λογαριασμό σήμερα

17/11 παραγγελία, 20/11 από τηλ με διαβεβαίωσαν ότι δεν έχει ακυρωθεί αλλά είμαι σε σειρά προτεραιότητας, 23/11 επιστροφή χρημάτων, 01/12 καμία ειδοποίηση

17/11 ακυρώθηκαν όλες. Αν θυμάμαι καλά και ο @SabotazNic είχε κάνει και 17/11 αλλά ακυρώθηκε. 18/11 προχωράνε κανονικά. Checkαρισμένο σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

17/11 παραγγελία,

17/11 το βραδυ που ειχαν ανοιξει για λιγο? Γτ εκεινες ηταν γνωστο οτι ειχαν ακυρωθει. Πολυ πιθανον, οσοι πληρωσαν με καρτα, λογω καθυστερησης απο το λογιστικο τμημα, να τις ειχαν αφησει σε επεξεργασια.

Οσοι ειχαμε βαλει αντικαταβολη το βραδυ, μας ακυρωθηκαν το πρωι της 18/11 αν δεν κανω λαθος (και μετα ξανα ανοιξαν για λιγο το μεσημερι)

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

17/11 το βραδυ που ειχαν ανοιξει για λιγο? Γτ εκεινες ηταν γνωστο οτι ειχαν ακυρωθει. Πολυ πιθανον, οσοι πληρωσαν με καρτα, λογω καθυστερησης απο το λογιστικο τμημα, να τις ειχαν αφησει σε επεξεργασια.

Οσοι ειχαμε βαλει αντικαταβολη το βραδυ, μας ακυρθωθηκαν το πρωι της 18/11 αν δεν κανω λαθος (και μετα ξανα ανοιξαν για λιγο το μεσημερι)

Ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

17/11 το βραδυ που ειχαν ανοιξει για λιγο? Γτ εκεινες ηταν γνωστο οτι ειχαν ακυρωθει. Πολυ πιθανον, οσοι πληρωσαν με καρτα, λογω καθυστερησης απο το λογιστικο τμημα, να τις ειχαν αφησει σε επεξεργασια.

Οσοι ειχαμε βαλει αντικαταβολη το βραδυ, μας ακυρθωθηκαν το πρωι της 18/11 αν δεν κανω λαθος (και μετα ξανα ανοιξαν για λιγο το μεσημερι)

Oτι να ναι,πραγματικά.....

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

17/11 ακυρώθηκαν όλες. Αν θυμάμαι καλά και ο @SabotazNic είχε κάνει και 17/11 αλλά ακυρώθηκε. 18/11 προχωράνε κανονικά. Checkαρισμένο σήμερα

πήρες τηλ και σου είπαν όλα οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cariolanoc είπε

εμένα γράφει ολοκληρωμένη ακόμα, με διαβεβαίωσαν 20/11 ότι δεν έχει ακυρωθεί και ότι είμαι σε σειρά προτεραιότητας κτλ

Σε ενημέρωσαν γραπτώς? Γιατί απ το τηλέφωνο έχουμε ακούσει πολλά... Του στιλ "μόλις έφυγε το παιδί, έρχεται" Για πάρε ένα τηλ. τώρα αν θες να το διασταυρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cariolanoc είπε

πήρες τηλ και σου είπαν όλα οκ?

Ναι κανονικά... και ηλεκτρονικά γράφει καταχωρημένη... κατοχυρομένη... κάτι τέτοιο, πάντως όχι ολοκληρωμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς γινεται να τον ενημερώσουν γραπτώς;; Δηλαδη να του στείλουν επιστολή απο Γερμανο

Κυριε Καριολάνε,

 

Σας ενημερώνουμε ότι η πραγγελίας σας ισχύει κανονικά

 

Με εκτίμηση, 

Γερμανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spyreto88 είπε

Σε ενημέρωσαν γραπτώς? Γιατί απ το τηλέφωνο έχουμε ακούσει πολλά... Του στιλ "μόλις έφυγε το παιδί, έρχεται" Για πάρε ένα τηλ. τώρα αν θες να το διασταυρώσεις.

τώρα πήρα τηλ όπως έγραψα και πιο πάνω, τι γραπτώς αυτοί είναι μεγάλα νούμερα με βλέπω για καταγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cariolanoc είπε

τώρα πήρα τηλ όπως έγραψα και πιο πάνω, τι γραπτώς αυτοί είναι μεγάλα νούμερα με βλέπω για καταγγελία

Σου είπαν οτι "τρέχει" κανονικά η παραγγελία σου από τις 17/11 τουλάχιστον? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...