Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Agent_Orange είπε

Μα γιατι δεν είμαι πολυ όμορφος;  :D

Γμτ συνεχεια busy το τηλεφωνο τους

και εδώ easy mail και σήμερα ακόμα στη ίδια κατάσταση η παραγγελία. Χλωμά τα πράγματα να την πάρουμε αυτή την βδομάδα. Πέσανε και οι γιορτές με τον χάμο θα πρέπει να έχει γίνει πανικός να μην μπορούν να εξηπηρετήσουν με τίποτα. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, alexkrz είπε

Η easy mail είναι/ήταν η χειρότερη πριν την καραντίνα. Έχει 5 καταστήματα σε όλη την Αττική και μπορει το καταστημα που σε εξυπηρετεί να είναι 15 χλμ μακριά σου. Και για αυτό το λόγο δεν παραδίδουν την επομενη μέρα αλλά ανάλογα όποτε τους βολέψει να περάσουν από την περιοχή σου. Βέβαια τα πραγματα τωρα με την καραντινα έχουν αλλάξει και ενώ πχ στην ACS έκαναν 16 μέρες να μου φέρουν το iPhone από Κωτσόβολο, με easy mail από vodafone που πήρα airpods μου τα έφεραν σε 1 μέρα και με ταξί που έχει βάλει η easy mail. Οποτε αν εισαι τυχερος και έρθει ταξί δε θα έχεις μεγάλη καθυστέρηση

σε μένα το xbox serries s που είχα παραγγείλει πριν δύο βδομάδες το είχαν φέρει την επόμενη μέρα. Τώρα εδώ βλέπω μεγάλη καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησε κανένας σήμερα με Πλαίσιο σχετικά με τις από 19/11 παραγγελίες;

Επίσης βλέπω αγγελία εδώ από PS5 που το παρέλαβε κάποιος 12/12/2020 από Κωτσόβολο οπότε όσοι το περιμένετε από εκεί φαντάζομαι έχουν αρχίσει και στέλνουν (?)

Επεξ/σία από geor92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geor92 είπε

Μίλησε κανένας σήμερα με Πλαίσιο σχετικά με τις από 19/11 παραγγελίες;

και εγω περιμενω απο πλαισιο απο λαρισα παραγγελια 19/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mourlos36 είπε

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την γραμματεία του Συνήγορου του Καταναλωτή να κάνω καμμια επώνυμη καταγγελία έτσι για να μου φύγει η κάψα και ούτε εκεί το σηκώνουν και πλέον πέρασε και το ωράριο τους 9:30-13:00.... 

Μετά να πάρεις κάποιον άλλο τηλέφωνο να κάνει καταγγελία που δεν σηκώνει το τηλέφωνο ο Συνήγορος του Καταναλωτή! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ελληνες μετανάστες στην Αγγλία:
-Εστειλα το δώρο για το ανηψακι μου.
-Τι δώρο του πηρες;
-Ενα ζευγάρι παπούτσια του μπάσκετ.
-Παπουτσια του μπάσκετ στο βρέφος;
-Με ελληνική κούριερ τα έστειλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spiros1993540 είπε

φιλε μου στο ειπαν αυτο τηλεφωνικα?εμενα το πρωι που πηρα απλα μου ειπαν οτι δεν εχουν ιδεα ακομα

ναι φιλε στο τηλεφωνο σημερα μου το ειπανε το πρωι στις 11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, geor92 είπε

Μίλησε κανένας σήμερα με Πλαίσιο σχετικά με τις από 19/11 παραγγελίες;

Επίσης βλέπω αγγελία εδώ από PS5 που το παρέλαβε κάποιος 12/12/2020 από Κωτσόβολο οπότε όσοι το περιμένετε από εκεί φαντάζομαι έχουν αρχίσει και στέλνουν (?)

Με πήρανε σήμερα τηλέφωνο κατά της 12:30 ότι θα σταλεί 17/12 και μέρα παραλαβής άγνωστο :) . Λογικά σήμερα ή αύριο θα σε πάρουν τηλέφωνο don't worry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Έφτασα 40 ετών πάντα πάω από το κατάστημα  να το πάρω , το βλέπω μάλλον ρομαντικά λίγο . να περιμένω όλη μέρα ενώ το θέλω σαν παιδάκι 10 ετών , σε ένα 1μηνα ελπίζω να υπάρχουν στα καταστήματα 

Επεξ/σία από kundi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agent_Orange είπε

Μολις εβγαλα γραμμή με ιζι

ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ !!!! 

πανα κανω μπανιο και να ξυριστω και εφυγα

 

Κολώνια μην ξεχάσεις!!11ΕΝΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, papsa είπε

λέτε να έχουμε σοβαρότερο θέμα από την παραγωγή τσιπ.. οχι μόνο για τους Ryzen ή iphone  αλλά και ps ή xbox???

https://www.wepc.com/news/amd-chip-supply/

 

κανείς δεν ξέρει αν δεν υπάρξει επίσημη ανακοίνωση ή έστω inside info, η sony πάντως είχε δηλώσει ότι θα έχει 10εκατ μονάδες έτοιμες πριν το τέλος του χρόνου για να καλύψει τη ζήτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...