Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

01. Σύμφωνα με φίλο που μίλησα μαζί του το πρωί, η Sony του έστειλε κατάλογο με τα προιόντα της ( ξεκινάει ηλεκτρονικό κατάστημα με videogames ) και στο PS5 το status είναι "Αναμένεται". Απ οτι μου είπε ο ίδιος αυτό που λέμε εμείς 2ο κύμα, δεν είναι τπτ περισσότερο από το 1ο κύμα των προ παραγγελειών που ήρθαν επιτέλους.

 

02. Κάνω έρευνα και σε άλλα ιντερνετικά καταστήματα είτε Γερμανία, Ισπανία, Αγγλία κτλ όπου υπάρχουν αλυσίδες Sony ή MM και σε κάποιο - που δεν θυμάμαι- λέει οτι η επόμενη φουρνιά θα έρθει 13 Ιανουαρίου.

 

Αυτά από μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, georgepren είπε

01. Σύμφωνα με φίλο που μίλησα μαζί του το πρωί, η Sony του έστειλε κατάλογο με τα προιόντα της ( ξεκινάει ηλεκτρονικό κατάστημα με videogames ) και στο PS5 το status είναι "Αναμένεται". Απ οτι μου είπε ο ίδιος αυτό που λέμε εμείς 2ο κύμα, δεν είναι τπτ περισσότερο από το 1ο κύμα των προ παραγγελειών που ήρθαν επιτέλους.

 

02. Κάνω έρευνα και σε άλλα ιντερνετικά καταστήματα είτε Γερμανία, Ισπανία, Αγγλία κτλ όπου υπάρχουν αλυσίδες Sony ή MM και σε κάποιο - που δεν θυμάμαι- λέει οτι η επόμενη φουρνιά θα έρθει 13 Ιανουαρίου.

 

Αυτά από μένα.

Αρα δηλαδη απο τη μερα του launch μεχρι και σημερα θεωρειτε ολο πρωτο κυμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spiros1993540 είπε

Τωρα μπορουμε να αρχισουμε να αγχωνομαστε και εμεις με παραγγελια 22/9 το παιδι και ελαβε email?😂

Αν θες πραγματικά να αγχωθείς, σε προσπάθεια να απαντήσεις στο email της Mediamarkt, το email γράφει [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ctsag είπε

Αν θες πραγματικά να αγχωθείς, σε προσπάθεια να απαντήσεις στο email της Mediamarkt, το email γράφει [email protected]

Πολύ ωραία😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, scooterlord είπε

15/10 disc, public... μέχρι στιγμής σιγή ιχθύος 

Με πήρε τηλέφωνο το public για παραγγελία 1/10 για να επιβεβαιώσει ότι το θέλω και μου είπε λογικά για νέο έτος καθώς όπως μου είπε "για να καταλάβετε εξυπηρετουμε την ημερομηνία 23/9 τώρα" όλα αυτά αν ισχύουν δεν γνωρίζω μεταφέρω απλώς την συζήτηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ctsag είπε

Αν θες πραγματικά να αγχωθείς, σε προσπάθεια να απαντήσεις στο email της Mediamarkt, το email γράφει [email protected]

Οι εταιριες δεν εχουν ενωθει...? Απλα κρατησαν τα ονομα τα τους. Οποτε λογικα αν κατι ισχυει για την μια θα ισχυει και για την αλλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αλεξανδρος A.92 είπε

Οι εταιριες δεν εχουν ενωθει...? Απλα κρατησαν τα ονομα τα τους. Οποτε λογικα αν κατι ισχυει για την μια θα ισχυει και για την αλλη

Τα λογιστικά και οι αποθήκες είναι σχεδόν σίγουρα ανεξάρτητα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spiros1993540 είπε

Αρα δηλαδη απο τη μερα του launch μεχρι και σημερα θεωρειτε ολο πρωτο κυμα?

Ακριβώς. Αυτό κατάλαβα από τον φίλο μου.

 

Επίσης. At least but not last. Θα μπορούσαμε να περιμένουμε όλοι λιγάκι όσον αφορά τις κονσόλες, γιατί σίγουρα δεν θα ήθελα να πάρω την πρώτη φουρνιά που βγήκε από τα εργοστάσια εν μέσω κορονιού.

Υπάρχουν λίγες κονσόλες εκεί έξω και οι YouTubers δεν λένε και τπτ ενδιαφέρον αν το καλοσκεφτείτε, οπότε τυχόν αστοχίες ή παιδικές ασθένιες θα πέσουν πάνω μας... Think about it... Θα προτημούσα να περιμένω λίγο και να δώσω 500 ευρώ για κάτι που τεσταρισμένα δουλέυει καλά...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το point είναι ότι όλα τα μαγαζιά λένε και κάτι, στέλνουν ένα email, σε ενημερώνουν κάπως. Ο κοτσοβολος δεν λέει τίποτα απόλυτες, μόνο δεν ξέρουμε, σου δίνει την αίσθηση ότι δεν σε νοιάζει, ότι δεν θα πάρεις ποτέ κονσόλα, εμένα αυτή την αίσθηση έχω ότι δεν θα παραλάβω ποτέ, θα πάρουν όλοι, θα βγει στα ραφια και εμείς από κοτσοβολο δεν θα έχουμε πάρει ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κόλπο της Σόνι να ξεφορτωθεί τα ps4 pro (299€). Εδωσε σε μερικούς το τυράκι και έριξε στον εθισμό τον υπόλοιπο κόσμο.

Επεξ/σία από Tetrabitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...