Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, ctsag είπε

Σαφέστατα αν δεν έχεις παραγγείλει ακόμα, είναι η καλύτερη σου επιλογή. Αν έχεις παραγγείλει, γνώμη μου είναι περιμένεις.

έχω παραγγείλει από Κωτσόβολο, στις αρχές του Δεκέμβρη. Αλλά με αυτά που διάβασα...αγχώθηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Kingedward είπε

έχω παραγγείλει από Κωτσόβολο, στις αρχές του Δεκέμβρη. Αλλά με αυτά που διάβασα...αγχώθηκα!

Άστα να πάνε, εγώ παρήγγειλα αρχές Οκτώβρη να φανταστείς και ήμαστε σε ίδια ακριβώς μοίρα. Απλά ο κοτσωβολος δεν είναι από τις αλυσίδες που μπορείς να εμπιστευτείς, πότε δεν ήταν, είναι μια αλυσίδα που αν κάτι υπάρχει έστω διαθεσημο πρέπει να πας να το πάρεις αύριο, από προσωπικές εμπειρίες το λέω, και τώρα που υπάρχει και θέμα διαθεσημοτητας θα τα κάνουν χειρότερα, δεν ξέρω πως ακριβώς να το εξηγήσω αλλά δεν εμπνέει εμπιστοσύνη, δεν δεν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kingedward είπε

Δεν ξέρω κάτα πόσο καλό είναι να δηλώσω πολλαπλές παραγγελίες με αντικαταβολή, αυτό είναι το θέμα. Βέβαια, πολλοί είναι αυτοί που το κάνουν!

Έχεις δίκιο, το έκανα! 

Όποιος προλάβει και όποιος ενημερώσει!

Όσες παραγγελίες με αντικαταβολη και να κανείς μπορείς να πεις δεν την θέλω και να γυρίσει πίσω στο μαγαζί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Grouv είπε

 

Δυστυχώς, ένα ή περισσότερα αντικείμενα δεν υπάρχουν σε απόθεμα αυτή τη στιγμή. Αυτό ίσως προκαλέσει μια ελαφρά καθυστέρηση στην αποστολή.

Τι εννοεί με το ελαφρά καθυστέρηση..... Θα δείξει.

 

Ελαφριά ...όπως ένας ελέφαντας!🐘

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Aleex είπε

Μη βιάζεσαι μόνο 3 μήνες τους έχεις δώσει τα λεφτά σου..

αντικαταβολη δεν εχει δωσει λεφτα. περιμενει οταν παραλαβει να πληρωσει.

εξοφληση ολοκληρο ή δοσεις εχουν τσεπωσει τα λεφτα οι εταιριες-εταιρια και προιον δεν εχουν παραδωσει. υπαρχει οριο βασει νομου ποσο μπορει να αργησει. αυτο που εγινε φετος ας γινει ενα μαθημα οταν υποσχεσαι περα απο δυνατοτητες να εχεις για παραδοση αντικειμενα απο την μια  (εταιριες) και απο την αλλη στους καταναλωτες να κυνηγαν τα δικαιωματα τους γιατι οσο δεν το κανουν τοσο θα πεφτει δουλεμα και αναμονη (πελατες).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, xxatziva είπε

αντικαταβολη δεν εχει δωσει λεφτα. περιμενει οταν παραλαβει να πληρωσει.

εξοφληση ολοκληρο ή δοσεις εχουν τσεπωσει τα λεφτα οι εταιριες-εταιρια και προιον δεν εχουν παραδωσει. υπαρχει οριο βασει νομου ποσο μπορει να αργησει. αυτο που εγινε φετος ας γινει ενα μαθημα οταν υποσχεσαι περα απο δυνατοτητες να εχεις για παραδοση αντικειμενα απο την μια  (εταιριες) και απο την αλλη στους καταναλωτες να κυνηγαν τα δικαιωματα τους γιατι οσο δεν το κανουν τοσο θα πεφτει δουλεμα και αναμονη (πελατες).

Ποιο είναι το όριο? Ένας μήνας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Taoustaoys είπε

Ποιο είναι το όριο? Ένας μήνας? 

 

Μόλις τώρα, Rattlehead είπε

Σου δίνει ανά πάσα ώρα δυνατότητα ακύρωσης και στον ένα μηνα άμεσα επιστροφή χρημάτων.Κατ αυτούς είναι νομικά καλυμμένοι,απλά τα λεφτα που πήραν απο τον κοσμακη,τοκιστηκαν με αποτέλεσμα να έχουν αρκετό κέρδος, είτε κανείς είτε δεν κάνεις ακύρωση

 

Επεξ/σία από Rattlehead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ειμαι ειδικος αλλα βλεπω οτι στην Ελλαδα σχεδον ολα τα μαγαζια δεχονταν παραγγελιες χωρις να εχουν αποθεμα, και τωρα εχουν δημιουργηθει πολλα προβληματα.

Εγω ζω στο εξωτερικο και σχεδον ολα τα μαγαζια ανοιξαν τις παραγγελιες για λιγες μερες.  Επιπλεον εδω και ενα μηνα περιμενω να μου στειλουν ειδοποιηση  αν εχουν αποθεμα.

Και  εβλεπα στο σκρουτζ να υπαρχουν 20 μαγαζια να δεχονται παραγγελιες και αναρωτιομουν πως γινεται. Απλα νομιζω εδινα υποσχεσεις για να παρουν τις προκαταβολες και τωρα δεν ξερουν πως να τα μπαλωσουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, harisv είπε

Παιδια δεν ειμαι ειδικος αλλα βλεπω οτι στην Ελλαδα σχεδον ολα τα μαγαζια δεχονταν παραγγελιες χωρις να εχουν αποθεμα, και τωρα εχουν δημιουργηθει πολλα προβληματα.

Εγω ζω στο εξωτερικο και σχεδον ολα τα μαγαζια ανοιξαν τις παραγγελιες για λιγες μερες.  Επιπλεον εδω και ενα μηνα περιμενω να μου στειλουν ειδοποιηση  αν εχουν αποθεμα.

Και  εβλεπα στο σκρουτζ να υπαρχουν 20 μαγαζια να δεχονται παραγγελιες και αναρωτιομουν πως γινεται. Απλα νομιζω εδινα υποσχεσεις για να παρουν τις προκαταβολες και τωρα δεν ξερουν πως να τα μπαλωσουν.

τα ίδια αναρωτιέμαι και εγώ φίλε μου, αντί να πάρουν λίγες προπαραγγελίες να τις καλύψουν και μετά να βάζουν stock online όποτε έχουν (όπως στο εξωτερικό δηλαδή) αυτοί ακόμα με παραγγελίες δουλεύουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mindev.gov.gr/προστασία-του-καταναλωτη/συχνές-ερωτήσεις-προϊόντα/

Μη παράδοση αγαθών – παραπλανητική πληροφόρηση – καταχρηστικοί όροι συναλλαγών

2 ώρες πριν, Taoustaoys είπε

Ποιο είναι το όριο? Ένας μήνας? 

Μη παράδοση αγαθών – παραπλανητική πληροφόρηση – καταχρηστικοί όροι συναλλαγών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xxatziva είπε

http://www.mindev.gov.gr/προστασία-του-καταναλωτη/συχνές-ερωτήσεις-προϊόντα/

Μη παράδοση αγαθών – παραπλανητική πληροφόρηση – καταχρηστικοί όροι συναλλαγών

Μη παράδοση αγαθών – παραπλανητική πληροφόρηση – καταχρηστικοί όροι συναλλαγών

Αυτό οκ μπορούμε να το κάνουμε και πιστεύω ότι κάποιοι το κάνανε κιόλας, το θέμα είναι τι θα γίνει? Θα πάρεις το προϊόν σου? Θα τιμωρηθούν οι απατεώνες? Τίποτα, τίποτα δεν θα γίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κολλητός μου παραγγελία 14/11 playstation 5 disc version. Από πλαίσιο με άμεση εξόφληση παρέλαβε σήμερα....δηλ Κωτσόβολε τι να πω....

Επεξ/σία από Kreisson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...