Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

εμενα :

Η παραγγελία σου είναι στο στάδιο της συλλογής των προϊόντων με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης έως τις 19/11/2020.

Ενημερώθηκε: 12/11/2020 14:01

αλλα δεν γράφει γοια picking.

μου κάνει εντύπωση η ημ/νια ενημέρωση 12/11. Ισως επειδή ήταν παραγγελια 17/9 στις 15:30 και ήταν βέβαιη η παραλαβή? με είχαν πάρει και το σαββατο να επιβεβαιώσουν τον τόπο παράδοσης... 

Α μπορεί digital εγώ 3.10 κάπου εκεί είχα κάνει την προπαραγγελια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kaklas13 είπε

εμενα :

Η παραγγελία σου είναι στο στάδιο της συλλογής των προϊόντων με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης έως τις 19/11/2020.

Ενημερώθηκε: 12/11/2020 14:01

αλλα δεν γράφει γοια picking.

μου κάνει εντύπωση η ημ/νια ενημέρωση 12/11. Ισως επειδή ήταν παραγγελια 17/9 στις 15:30 και ήταν βέβαιη η παραλαβή? με είχαν πάρει και το σαββατο να επιβεβαιώσουν τον τόπο παράδοσης... 

Ίδια περίπου ώρα παραγγελίας έχουμε, βασικά εγώ μία ώρα περίπου πριν. Μάλλον ότι να ναι γίνεται. Με είχε πάρει και εμένα τηλ μία υπάλληλος Παρασκευή-Σάββατο.
Καλές παραλαβές να έχουμε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω την κατασταση με τον Γερμανο. Θα ακυρωθει καποια στιγμη και δεν υπαρχει δυνατοτητας λιστας αναμονης. Απλα οταν γινει διαθεσιμο, καινουργια παραγγελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vejitto είπε

Ακυρες ΟΛΕΣ οι παραγγελίες που πέρασαν στον Γερμανο χτες βράδι.

Είχαν σηκώσει τη σελίδα για δοκιμή και πέρασαν δεκάδες παραγγελίες, οι οποίες ακυρώνονται μία-μία.

Δεν μπορεί να ξανα-ανοίξει, και η αποθήκη τους δείχνει 0 κομμάτια, επειδή δεν έχει γίνει επίσημα το Launch.

Τσάμπα η χαρά-ελπίδα.

Αυτό ακριβώς με είπανε και εμένα πριν μισή ώρα. Το καλύτερο ήταν ότι με είπανε ότι έχει απόθεμα και θα με συνδέσουν για να κάνω νέα παραγγελία και μόλις με συνδέουν με λένε στην αποθήκη έχει 0 κομμάτια και απλά βάλτε το email σας για να ενημερωθείτε. Καλά κρασιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ujmo είπε

Εμένα παραγγελία 17/09 21:00 ακόμα δείχνει αναμονή διαθεσιμότητας. Από Αθήνα, έκδοση Digital. Μήπως έχουν παραλάβει λιγότερα κομμάτια από την Digital?

Αυτή είναι και η δική μου υποψία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ujmo είπε

Εμένα παραγγελία 17/09 21:00 ακόμα δείχνει αναμονή διαθεσιμότητας. Από Αθήνα, έκδοση Digital. Μήπως έχουν παραλάβει λιγότερα κομμάτια από την Digital?

Από πλαίσιο πριν κάνα μήνα που με πήραν τηλ πάντως παραγγελία digital 3.10 περίπου μου είπαν ότι υπάρχει πιθανότητα να μην παραλάβω τότε day one επειδή οι digital θα είναι πολύ ποιο λίγες από ότι με το δισκάκι δεν ξέρω αν αληθεύει αυτό πλέον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ujmo είπε

Εμένα παραγγελία 17/09 21:00 ακόμα δείχνει αναμονή διαθεσιμότητας. Από Αθήνα, έκδοση Digital. Μήπως έχουν παραλάβει λιγότερα κομμάτια από την Digital?

Και εγώ φίλε 17/9 22:15 Από επαρχία digital έκδοση το ίδιο μου λέει αναμονήΑπό επαρχία digital έκδοση το ίδιο μου λέει αναμονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vaim είπε

Αυτό ακριβώς με είπανε και εμένα πριν μισή ώρα. Το καλύτερο ήταν ότι με είπανε ότι έχει απόθεμα και θα με συνδέσουν για να κάνω νέα παραγγελία και μόλις με συνδέουν με λένε στην αποθήκη έχει 0 κομμάτια και απλά βάλτε το email σας για να ενημερωθείτε. Καλά κρασιά. 

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα. Αυτό γιατί το τμήμα εξυπηρέτησης υπάρχοντων παραγγελιών βλέπει απευθείας διαθεσιμότητα από αποθηκη, καθώς δεν τους επηρεάζει αν το προϊόν κυκλοφορεί αύριο ή σε ένα μήνα.

 

ότανμ όμως πας στο τμήμα τηλεφωνικών παραγγελιών, σου λένε οτι βλέπουν 0 διαθεσιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Επιβεβαιωνω την κατασταση με τον Γερμανο. Θα ακυρωθει καποια στιγμη και δεν υπαρχει δυνατοτητας λιστας αναμονης. Απλα οταν γινει διαθεσιμο, καινουργια παραγγελια

Επιβεβαιωνω και εγω. Ειχα μιλησει το πρωι και μου ειπαν οτι ισχυει, αλλα ΜΟΛΙΣ ξαναπηρα τηλεφωνο και μου ειπαν ακριβως οτι λεει και ο φιλος. Οτι οι χθεσινες παραγγελιες δεν θα προχωρησουν και ουσιαστιακ θα ακυρωθουν συντομα. Απαραδεκτη η ολη φαση γενικα αλλα τελοσπαντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vaim είπε

Αυτό ακριβώς με είπανε και εμένα πριν μισή ώρα. Το καλύτερο ήταν ότι με είπανε ότι έχει απόθεμα και θα με συνδέσουν για να κάνω νέα παραγγελία και μόλις με συνδέουν με λένε στην αποθήκη έχει 0 κομμάτια και απλά βάλτε το email σας για να ενημερωθείτε. Καλά κρασιά. 

Άραγε αυτό τι σημαίνει? Καραούλι σήμερα 00:01 που θα ανοίξουν οι παραγγελίες official? Ή μήπως θα περάσει κατευθείαν σε "εξαντλημένο" και θα βρούμε ξανά από 13/01/2021?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε οποιον αλλάξει η κατασταση στον κωτσοβολο σε συλλογή προετοιμασία, αν θέλει ας γράψει και ημερομηνία και ώρα που έκανε την προπαραγγελία να ξέρουμε που βρισκόμαστε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vejitto είπε

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα. Αυτό γιατί το τμήμα εξυπηρέτησης υπάρχοντων παραγγελιών βλέπει απευθείας διαθεσιμότητα από αποθηκη, καθώς δεν τους επηρεάζει αν το προϊόν κυκλοφορεί αύριο ή σε ένα μήνα.

ότανμ όμως πας στο τμήμα τηλεφωνικών παραγγελιών, σου λένε οτι βλέπουν 0 διαθεσιμότητα.

Οπότε αύριο λες να υπάρχει απόθεμα; Εφόσον θα φύγει και η ημερομηνία των preorder; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CoderX99 είπε

Ίδια περίπου ώρα παραγγελίας έχουμε, βασικά εγώ μία ώρα περίπου πριν. Μάλλον ότι να ναι γίνεται. Με είχε πάρει και εμένα τηλ μία υπάλληλος Παρασκευή-Σάββατο.
Καλές παραλαβές να έχουμε :D

Η παραδοση είναι Αθήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vaim είπε

Οπότε αύριο λες να υπάρχει απόθεμα; Εφόσον θα φύγει και η ημερομηνία των preorder; 

 

2 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Άραγε αυτό τι σημαίνει? Καραούλι σήμερα 00:01 που θα ανοίξουν οι παραγγελίες official? Ή μήπως θα περάσει κατευθείαν σε "εξαντλημένο" και θα βρούμε ξανά από 13/01/2021?

Δεν νομιζω οτι θα εχουν για αυριο αποθεματα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...