Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνετε ....και δεν ξέρω τι θα βγάλετε .Είναι λογικό κάποιοι να έχουν πρόσβαση πιο γρήγορα χωρίς αναμονή.....Υπάρχουν κομμάτια διαθέσιμα πάντα για κάποιους που θελει η εκάστοτε εταιρία - μαγαζί να δώσει . Είναι λογικό και εγώ στην δουλειά μου σίγουρα σε ένα καλό πελάτη θα δώσω μεγαλύτερη βαρύτητα.Ξερω ότι ακούγετε άσχημο αλλά έτσι είναι .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάγκες εγώ μίλησα μόλις με Κωτσόβολο. Επειδή με το Digital δεν βρίσκεις άκρη τους ζήτησα να επαναφέρουν την ακυρωμένη μου παραγγελία για το Digital και την επανέφεραν.

Στη συνέχεια ζήτησα να αλλάξει η παραγγελία σε ένα PS5 Disc και ένα επιπρόσθετο Dualsense και έγινε.

Στη συζήτηση που έκανα μου λέει ότι δεν παρέλαβαν όσα κομμάτια περίμεναν για το Φεβρουάριο, παρέλαβαν πάρα πολύ λιγότερα. Τελειώσαμε την κουβέντα λέγοντας μου ότι πραγματικά κανείς δεν γνωρίζει τη μελλοντική διαθεσιμότητα απλά ο προμηθευτής ισχυρίζεται ότι από καλοκαίρι θα στρώσει κάπως η κατάσταση.

Μέχρι τότε steam αδέρφια ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Subrosaval είπε

Μάγκες εγώ μίλησα μόλις με Κωτσόβολο. Επειδή με το Digital δεν βρίσκεις άκρη τους ζήτησα να επαναφέρουν την ακυρωμένη μου παραγγελία για το Digital και την επανέφεραν.

Στη συνέχεια ζήτησα να αλλάξει η παραγγελία σε ένα PS5 Disc και ένα επιπρόσθετο Dualsense και έγινε.

Στη συζήτηση που έκανα μου λέει ότι δεν παρέλαβαν όσα κομμάτια περίμεναν για το Φεβρουάριο, παρέλαβαν πάρα πολύ λιγότερα. Τελειώσαμε την κουβέντα λέγοντας μου ότι πραγματικά κανείς δεν γνωρίζει τη μελλοντική διαθεσιμότητα απλά ο προμηθευτής ισχυρίζεται ότι από καλοκαίρι θα στρώσει κάπως η κατάσταση.

Μέχρι τότε steam αδέρφια ...

Οχι ρε αραξε... εδω θα παιρνουμε καθε μερα το πλαισιο τηλεφωνο και θα παρουμε σε κανενα 10ημερο. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cariolanoc είπε

Οχι ρε αραξε... εδω θα παιρνουμε καθε μερα το πλαισιο τηλεφωνο και θα παρουμε σε κανενα 10ημερο. 🤣

Χαχα αυτό να μου πεις ! Όλοι Πλαίσιο !!!! Βυσματεξ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο θα μάθω και εγώ τι θα γίνει με Sony Center (27/1) και θα ενημερώσω. Αρχικά η εκτίμηση ήτανε τέλη Φλεβάρη, αρχές Μάρτη και μου είπανε την Παρασκευή ότι είμαι οριακά (Θα πάνε στο VAR λογικά). Το λέω γιατί βάλανε πολλά παιδιά παραγγελία τον Φλεβάρη και τους είπανε για τέλη Μάρτη. Για να δούμε. Ειδάλλως ερωτική φωνή και κλήση Πλαίσιο.

Επίσης παράκληση αν υπάρχει κάποιος που έχει παραγγείλει Γενάρη απο Sony Center και διαβάζει να ενημερώσει αν έχει παραλάβει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα παιδί από Sony center είχε κάνει παραγγελία 7 Γενάρη νμζ και παρέλαβε 19 Φεβρουαρίου. Πέρασε απο το κατάστημα όταν τον ενημέρωσαν , δε περίμενε την κουριερ αλλιώς θα περίμενε λίγο παραπάνω λγκ. Απο οτι βλέπω τηρούν τις ημερομηνίες που λένε καθώς του είχαν πει τέλη Φλεβάρη. Εγώ έκανα 5 Φλεβάρη και μου είπαν τέλη Μαρτίου και ίσως αρχές Απρίλη. 

Επεξ/σία από Giwrgos-77-
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Giwrgos-77- είπε

Ένα παιδί από Sony center είχε κάνει παραγγελία 7 Γενάρη νμζ και παρέλαβε 19 Φεβρουαρίου. Πέρασε απο το κατάστημα όταν τον ενημέρωσαν , δε περίμενε την κουριερ αλλιώς θα περίμενε λίγο παραπάνω λγκ. Απο οτι βλέπω τηρούν τις ημερομηνίες που λένε καθώς του είχαν πει τέλη Φλεβάρη. 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είσαι σίγουρος όμως ότι ήτανε 7 Γενάρη? Γιατί τότε πάνω κάτω είχα μιλήσει μαζί τους και δεν δεχόντουσαν ακόμα. Όταν έβαλα παραγγελία, μου είχανε πει ότι ανοίξανε στις 23/1 για τηλεφωνικές. Αν μπορείς να το διασταυρώσεις πες μας, αν όχι δε πειράζει να σαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είσαι σίγουρος όμως ότι ήτανε 7 Γενάρη? Γιατί τότε πάνω κάτω είχα μιλήσει μαζί τους και δεν δεχόντουσαν ακόμα. Όταν έβαλα παραγγελία, μου είχανε πει ότι ανοίξανε στις 23/1 για τηλεφωνικές. Αν μπορείς να το διασταυρώσεις πες μας, αν όχι δε πειράζει να σαι καλά.

Προσπαθώ τόση ώρα να στείλω το σκριν που έχω αλλά δεν μου τα ανοίγει. Απο discord είναι αν θες κάνε λογαριασμό να στο στείλω για επιβεβαίωση . Το παιδί έκανε παραγγελία αρχές Γενάρη και όχι 7,ουσιαστικά το ίδιο είναι όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giwrgos-77- είπε

Προσπαθώ τόση ώρα να στείλω το σκριν που έχω αλλά δεν μου τα ανοίγει. Απο discord είναι αν θες κάνε λογαριασμό να στο στείλω για επιβεβαίωση . Το παιδί έκανε παραγγελία αρχές Γενάρη και όχι 7,ουσιαστικά το ίδιο είναι όμως. 

Εντάξει όλα καλά σε πιστεύω φίλε και πάλι ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έκανα μια παραγγελία για τον αδερφό μου μόλις από το Sony Center. Αυτοί σημείωσαν τα στοιχεία του που τους έδωσα και τον έβαλαν σε λίστα αναμονής. Το παιδί που μιλήσαμε μου λέει ότι από τη στιγμή της παραγγελίας παίρνει 2 μήνες περίπου. Επίσης οποίος έχει πληρώσει προκαταβολή θα παραλάβει σίγουρα το χρονικό διάστημα που του είπαν καθώς γνωρίζουν από πριν το στοκ που θα έρθει. Εγώ δεν πλήρωσα κάτι ακόμη καθώς δεν ξέρουν το ακριβές εμπόρευμα , θα με ειδοποιήσουν σε λίγες ημέρες που θα γνωρίζουν την επόμενη φουρνιά. 
Μου φάνηκαν οι πιο τίμιοι μέχρι τώρα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Subrosaval είπε

Λοιπόν, έκανα μια παραγγελία για τον αδερφό μου μόλις από το Sony Center. Αυτοί σημείωσαν τα στοιχεία του που τους έδωσα και τον έβαλαν σε λίστα αναμονής. Το παιδί που μιλήσαμε μου λέει ότι από τη στιγμή της παραγγελίας παίρνει 2 μήνες περίπου. Επίσης οποίος έχει πληρώσει προκαταβολή θα παραλάβει σίγουρα το χρονικό διάστημα που του είπαν καθώς γνωρίζουν από πριν το στοκ που θα έρθει. Εγώ δεν πλήρωσα κάτι ακόμη καθώς δεν ξέρουν το ακριβές εμπόρευμα , θα με ειδοποιήσουν σε λίγες ημέρες που θα γνωρίζουν την επόμενη φουρνιά. 
Μου φάνηκαν οι πιο τίμιοι μέχρι τώρα .

καλησπέρα φίλε,στις 19/2 έκανα μια παραγγελία από το sony senter για ps5 disk,έδωσα μια προκαταβολή 50€ για 50€ λέω εντάξει μικρό το κόστος,και τον ρώτησα ποτέ θα παραλάβω μου λέει τέλι Μαρτίου με μέσα Απριλίου,του λέω σίγουρα;;; γιατί είδη έχω μια προ παραγγελία από Κωτσόβολο από της 21 Οκτωβρίου και δεν βλέπω μέλλον ακόμα, ελπίζω να μην μου κάνετε τα ίδια,και μου λέει όχι φίλε εμείς δεν είμαστε Κωτσόβολος να κοροϊδεύουμε τον κόσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, giorgosmylon είπε

καλησπέρα φίλε,στις 19/2 έκανα μια παραγγελία από το sony senter για ps5 disk,έδωσα μια προκαταβολή 50€ για 50€ λέω εντάξει μικρό το κόστος,και τον ρώτησα ποτέ θα παραλάβω μου λέει τέλι Μαρτίου με μέσα Απριλίου,του λέω σίγουρα;;; γιατί είδη έχω μια προ παραγγελία από Κωτσόβολο από της 21 Οκτωβρίου και δεν βλέπω μέλλον ακόμα, ελπίζω να μην μου κάνετε τα ίδια,και μου λέει όχι φίλε εμείς δεν είμαστε Κωτσόβολος να κοροϊδεύουμε τον κόσμο

Ακριβώς αυτό μου είπε και μένα. Πρώτα μαθαίνουν το στοκ και μετά ζητούν προκαταβολή. Εγώ δυστυχώς δεν πλήρωσα γιατί δεν έχουν μάθει ακόμη. Θα με πάρουν μέχρι το τέλος του μήνα . 
 

Έχω μια ελπίδα για την παραγγελία του αδερφού μου πάντως γιατί ήταν πολύ φορτωμένη αφού πήρε και όλα τα παρελκόμενα (ακουστικά, φορτιστή, κάμερα, dualsense, remote )

Επεξ/σία από Subrosaval
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Subrosaval είπε

Ακριβώς αυτό μου είπε και μένα. Πρώτα μαθαίνουν το στοκ και μετά ζητούν προκαταβολή. Εγώ δυστυχώς δεν πλήρωσα γιατί δεν έχουν μάθει ακόμη. Θα με πάρουν μέχρι το τέλος του μήνα . 

μου φάνηκαν εξηγημενα άτομα,και για αυτό έδωσα και την προκαταβολή,τώρα θα δούμε τι θα γίνει και εκεί, ακουστικά έχω τα kraken της razer δεν τα αλλάζω με τπτ 😁😁😁 πήρα ένα χειριστήριο επιπλέον την κάμερα και τον φορτιστή,μου λέει θες να στα στείλουμε τώρα αυτά; τους λέω όχι τι να τα κάνω να τα έχω να τα βλέπω και να τρελαίνομαι περισσότερο που δεν έχω την κονσόλα 😂😂😂😂😂

Επεξ/σία από giorgosmylon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή μάγκες αύριο μεσημεράκι θα σας ενημερώσω για Center. Στην πράξη φαίνονται όλοι, η αλήθεια είναι ότι δεν έχουν δώσει αφορμές εξ'όσων γνωρίζω και έχω δει, αλλά επίσης πιστεύω ότι και δεν είχανε δεχτεί και τέτοιο κύμα παραγγελιών όπως αυτό του τελευταίου μήνα. Επαναλαμβάνω ότι είμαι για να παραλάβω το πολύ αρχές Μάρτη κατα τα λεγόμενα τους πάντα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Υπομονή μάγκες αύριο μεσημεράκι θα σας ενημερώσω για Center. Στην πράξη φαίνονται όλοι, η αλήθεια είναι ότι δεν έχουν δώσει αφορμές εξ'όσων γνωρίζω και έχω δει, αλλά επίσης πιστεύω ότι και δεν είχανε δεχτεί και τέτοιο κύμα παραγγελιών όπως αυτό του τελευταίου μήνα. Επαναλαμβάνω ότι είμαι για να παραλάβω το πολύ αρχές Μάρτη κατα τα λεγόμενα τους πάντα. 

καλησπέρα φίλε,σε έχουν πάρει τηλέφωνο ότι θα παραλάβεις αρχές Μαρτίου; η στο είπανε όταν έκανες την παραγγελία σου;

Επεξ/σία από giorgosmylon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...