Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά απ' οτι κατάλαβα το μόνο που έχει νόημα είναι να κοιτάει κανείς το κάθε μαγαζί ξεχωριστά.. Κι εγώ έχω παραγγελία από Κωτσόβολο 1/10 και παρέλαβα απ το Πλαίσιο 18 Δεκεμβρίου με παραγγελία νομίζω 19 Νοεμβρίου που είχαν ανοίξει για λίγο.. Όπως και ο/η φίλος/η πιο πάνω που από vodafone το παρέλαβε εντός 2 εβδομάδων! Άρα η μόνη λύση είναι να ρωτάτε όλοι, όλα τα μαγαζιά γιατί αν περιμένει κανείς απ τον Κωτσόβολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Καλησπέρα παιδιά. Νέα απο Sony Center :

Παρασκευή παραλαμβάνουν κομμάτια λιγότερα απ'όσα περιμέναν, όμως, (και εδώ επιβεβαιώνεται ο Παπαπαύλου απο Enternity)  υπάρχει πιθανότητα να παραλάβουν κομμάτια ΚΑΙ την επόμενη εβδομάδα. Δηλαδή να υπάρξει σπαστή παραλαβή σε 2 κύματα. Αν συμβεί κάτι τέτοιο, όσοι είμαστε Γενάρη προς τέλη παραλαμβάνουμε, αν όχι, η επόμενη εκτιμώμενη ημ/νία είναι 15 - 20 Μαρτίου, πρακτικά δηλαδή τέλη Μαρτίου αν συνυπολογίσουμε ότι οι παραλαβές πάντα σκάνε χοντρικά μια βδομάδα μετά την εκτιμώμενη ημ/νία. Να σημειωθεί εδώ, ότι απο UK stock updates κλπ. η παραλαβή Μαρτίου θα είναι η μεγαλύτερη μέχρι σήμερα. Θα ενημερώσω πάλι Δευτέρα απόγευμα όπου θα ξέρω ακριβώς τι θα γίνει αν θα έχουμε δηλαδή και δεύτερο κύμα. Όσοι είναι με παραγγελία νωρίτερα απο 20/1 πάνω κάτω, θα πρέπει να παραλάβουν κανονικά απο Παρασκευή και μετά. Όσοι παραλάβατε και διαβάζετε, ενημερώστε. 

Αυτό με τον Μάρτιο μάλλον ισχύει γιατί όπως είπε και ο Σάκης καρπας σύμφωνα με ότι ακούει και του έχουν πει το Μάρτιο θα έρθει μεγάλο κύμα κανονικό στοκ όχι όπως τα άλλα..ειδομεν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω παραγγείλει απο κωτσόβολο το ps5 digital edition 29/12 και μου είχαν πει οτι θα παραλάβω τέλος αυτου του μήνα ή Μάρτη. Έχω πληρώσει όλο το ποσό καθώς το πήρα για δώρο. Ξέρει κανείς τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Ricci είπε

έχω παραγγείλει απο κωτσόβολο το ps5 digital edition 29/12 και μου είχαν πει οτι θα παραλάβω τέλος αυτου του μήνα ή Μάρτη. Έχω πληρώσει όλο το ποσό καθώς το πήρα για δώρο. Ξέρει κανείς τι γίνεται;

29/12 και σου είπαν τέλος Φλεβάρη ή Μάρτη? Εγώ είμαι απογοητευμένος από 19/11 παραγγελία χωρίς φως στο τούνελ. Και Digital δεν έχουν δώσει ούτε 17/09 νομίζω.. Η σε τρολαρουν, ή μας τρολαρεις... Τρολ υπάρχει σίγουρα πάντως... Λογικά από αυτούς διότι δεν έχω λόγο μη σε πιστέψω. Πάντως ενημερωτικά, σε ποιο τηλέφωνο στο είπαν αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

19 λεπτά πριν, Jake07 είπε

29/12 και σου είπαν τέλος Φλεβάρη ή Μάρτη? Εγώ είμαι απογοητευμένος από 19/11 παραγγελία χωρίς φως στο τούνελ. Και Digital δεν έχουν δώσει ούτε 17/09 νομίζω.. Η σε τρολαρουν, ή μας τρολαρεις... Τρολ υπάρχει σίγουρα πάντως... Λογικά από αυτούς διότι δεν έχω λόγο μη σε πιστέψω. Πάντως ενημερωτικά, σε ποιο τηλέφωνο στο είπαν αυτό? 

Είχα πάρει στο 21 0289 9999. Μόλις μίλησα μαζί τους και μου είπαν οτι οι παραγγελίες μεχρι και τον Δεκέμβρη θα καλυφτούν μέχρι τέλος του Μάρτη εκτός απροόπτου. Αυτή είναι η ενημέρωση που είχαν απο sony όπως μου είπαν

Επεξ/σία από Ricci
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pankot1979 είπε

Μέσα στον μήνα αρχές 10/2  περίπου.

Φιλε μου μπορεις να μου πεις αν την εκανες τηλεφωνικα ή απο καταστημα και ποια περιοχη; Εχω παρει vodafone αρκετες φορες και κανεις δεν ξερει τιποτα...

Πραγματικα τι γινεται ρε παιδια; Εδω και 3 μηνες παιρνω τηλ σε καταστηματα, κοιταω online απο παντου ακυρο και εμφανιζονται ατομα με παραγγελια μεσα στον Φλεβαρη απο τα ΙΔΙΑ μαγαζια που ψαχνω και εγω και παραλαμβανουν; Κατι δεν παει καλα εδω...

Επεξ/σία από Cariolanoc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα ξεφουσκώσει πολύ η κατάσταση. Ο ένας λόγος είναι ότι αρκετός κόσμος έχει βάλει 2 ή 3 παραγγελίες και δεν θα τις παραλάβει. Ο δεύτερος λόγος είναι ότι παρατηρώ την τελευταία εβδομάδα οι scalpers έχουν πληθύνει αλλά και κατεβάσει τις τιμές.... Όταν σιγά σιγά αυτοί φύγουν από την αγορά, θα σταματήσουν να δημιουργούν και την τεχνητή αυξημένη ζήτηση, έστω αυτό το λίγο... Τέλος, όσοι καίγονταν να παραλάβουν από τους πρώτους, η πλειοψηφία έχει ήδη παραλάβει...

Επεξ/σία από sotirisl
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Ricci είπε

 

Είχα πάρει στο 21 0289 9999. Μόλις μίλησα μαζί τους και μου είπαν οτι οι παραγγελίες μεχρι και τον Δεκέμβρη θα καλυφτούν μέχρι τέλος του Μάρτη εκτός απροόπτου. Αυτή είναι η ενημέρωση που είχαν απο sony όπως μου είπαν

Μέχρι τέλος του Μάρτη μαλλον θα καλυφθούν οι παραγγελίες του Οκτωβρίου. Και συγκεκριμένα disc version. Οι digital για την ώρα έχουν κολλήσει.  Εκτος κι αν φέρνουν συνεχώς κομμάτια με μεγεθος σαν αυτης της παραλαβής...Οπότε ίσως πιάσει και Νοέμβρη τον Μάρτιο. Που δεν μπορείς να το πεις με σιγουριά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pankot1979 είπε

Έσκασε μύτη...  σε χρόνο ρεκόρ.Εαν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα.

Vodafone εγγύηση

 

IMG_20210224_121627_copy_2240x1008.jpg

Αυτό πόσο θα το πουλήσεις;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sotirisl είπε

εγώ πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα ξεφουσκώσει πολύ η κατάσταση. Ο ένας λόγος είναι ότι αρκετός κόσμος έχει βάλει 2 ή 3 παραγγελίες και δεν θα τις παραλάβει. Ο δεύτερος λόγος είναι ότι παρατηρώ την τελευταία εβδομάδα οι scalpers έχουν πληθύνει αλλά και κατεβάσει τις τιμές.... Όταν σιγά σιγά αυτοί φύγουν από την αγορά, θα σταματήσουν να δημιουργούν και την τεχνητή αυξημένη ζήτηση, έστω αυτό το λίγο... Τέλος, όσοι καίγονταν να παραλάβουν από τους πρώτους, η πλειοψηφία έχει ήδη παραλάβει...

Πολύ σωστό. Μια ερώτηση όμως που πραγματικά θα θελα να μου την απαντήσει κάποιος με βεβαιότητα είναι το που πάνε οι ακυρωμένες παραγγελίες. Επαναδιατίθενται στον επόμενο στην σειρά ή καταλήγουν σε αγγελίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Αυτό πόσο θα το πουλήσεις;

Όχι αυτό ήδη μπήκε σε λειτουργία......Είναι και το disc όχι το digital .

8 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Πολύ σωστό. Μια ερώτηση όμως που πραγματικά θα θελα να μου την απαντήσει κάποιος με βεβαιότητα είναι το που πάνε οι ακυρωμένες παραγγελίες. Επαναδιατίθενται στον επόμενο στην σειρά ή καταλήγουν σε αγγελίες?

Κάποια πάνε και σε γνωστούς και κάποια σε άτομα με αναμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, pankot1979 είπε

Ψάχνετε ....και δεν ξέρω τι θα βγάλετε .Είναι λογικό κάποιοι να έχουν πρόσβαση πιο γρήγορα χωρίς αναμονή.....Υπάρχουν κομμάτια διαθέσιμα πάντα για κάποιους που θελει η εκάστοτε εταιρία - μαγαζί να δώσει . Είναι λογικό και εγώ στην δουλειά μου σίγουρα σε ένα καλό πελάτη θα δώσω μεγαλύτερη βαρύτητα.Ξερω ότι ακούγετε άσχημο αλλά έτσι είναι .

Αυτα εγραφε χτες ο αγαπητος σκαλπιστης. Για να μην χανετε το μυαλο σας πως του ηρθε κονσολα μεσα σε 2 εβδομαδες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Iousif είπε

Αυτα εγραφε χτες ο αγαπητος σκαλπιστης. Για να μην χανετε το μυαλο σας πως του ηρθε κονσολα μεσα σε 2 εβδομαδες.

Καταρχήν δεν θέλω χαρακτηρισμούς μαζέψου......κατά δεύτερον φίλε κάποια πράγματα έτσι είναι. Η κάθε εταιρία και καλά κανει έχει υποχρέωση να εξυπηρετήσει τους καλούς πελάτες της .Έχω άτομο που ζήτησε από γνωστή αλυσίδα ps5 και το πήρε σε 2μερες αλλά φίλε δεν έκανε μια προπαραγγελιακαι τέλος  έχει σταθερό τζίρο κάτι χιλιάρικα .Λογικό δεν είναι να τον εξυπηρετήσουν .

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...