Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, giorgosmylon είπε

καλησπέρα φίλε,σε έχουν πάρει τηλέφωνο ότι θα παραλάβεις αρχές Μαρτίου; η στο είπανε όταν έκανες την παραγγελία σου;

Την παραγγελία την έκανα τηλεφωνικά στις 27/1, και μου αναφέρθηκε ότι θα παραλάβω τέλη Φλεβάρη-αρχές Μάρτη. Στις 9/2 ξαναμίλησα για να κόψω κίνηση, και μου είπανε ότι δεν έχει αλλάξει κάτι και ότι είχαμε πει ισχύει κανονικά (για παραλαβή στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα). Την Δευτέρα (χθες) μου είπανε ότι είμαι οριακά εντός παραλαβής αλλά θα ξέρουν σίγουρα αύριο (Τετάρτη) και να καλέσω το προς το μεσημέρι. Έχω βάλει και ένα Dualsense στο πακέτο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρτε το πακετο αφου λεει αποθεμα.😁

https://digitalpassion.gr/eikona/tileoraseis/4k-ultra-hd-sony-bravia/sony-kd-55xh9096-55-full-array-led-4k-ultra-hd-hdr-mayro-plaisio-ps5-full-pack/

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmylon είπε

καλησπέρα φίλε,στις 19/2 έκανα μια παραγγελία από το sony senter για ps5 disk,έδωσα μια προκαταβολή 50€ για 50€ λέω εντάξει μικρό το κόστος,και τον ρώτησα ποτέ θα παραλάβω μου λέει τέλι Μαρτίου με μέσα Απριλίου,του λέω σίγουρα;;; γιατί είδη έχω μια προ παραγγελία από Κωτσόβολο από της 21 Οκτωβρίου και δεν βλέπω μέλλον ακόμα, ελπίζω να μην μου κάνετε τα ίδια,και μου λέει όχι φίλε εμείς δεν είμαστε Κωτσόβολος να κοροϊδεύουμε τον κόσμο

Σκέψου όμως πως αν συνεχιστούν ετσι οι παραλαβές, μέχρι τέλη Μαρτίου ισως εχει φύγει ο Οκτώβρης για Κωτσοβολο...

Δεδομένου πως σε αυτή την παραλαβή έφυγε όλος ο Σεπτέμβριος (δηλαδη οι τελευταίες 8 μέρες προπαραγγελιων που δεν είχαν καλυφθεί). Και σίγουρα ο Οκτώβρης δεν είναι τόσο μεγάλος σε όγκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, GeorgeHiken είπε

Σκέψου όμως πως αν συνεχιστούν ετσι οι παραλαβές, μέχρι τέλη Μαρτίου ισως εχει φύγει ο Οκτώβρης για Κωτσοβολο...

Δεδομένου πως σε αυτή την παραλαβή έφυγε όλος ο Σεπτέμβριος (δηλαδη οι τελευταίες 8 μέρες προπαραγγελιων που δεν είχαν καλυφθεί). Και σίγουρα ο Οκτώβρης δεν είναι τόσο μεγάλος σε όγκο.

μακάρι φίλε οποίο έρθει πρώτο,δεν την έχω ακυρώσει την παραγγελία μου από τον Κωτσόβολο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lotof είπε

1700 ευρώ το πακέτο για μια τηλεόραση που τώρα κοστίζει 950 ευρώ. Scalping από τα Lidl το digitalpassion. 😱
 

950 και 500€ το play5= 1450€

Μεταφορικά δωρεάν να μην βγάλουν και αυτοί κάτι που θα σου ανεβάσουν την τηλεόραση και το ps5 στον όροφο; 😄🤏

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ρε παιδιά, με τα public ξέρουμε που είμαστε? Δώσανε και Οκτωβρίου καθόλου?  Είμαι 6 Νοεμβρίου, απλώς ρωτάω αν έχω πιθανότητες για Μάρτιο ίσως να έρθει. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

950 και 500€ το play5= 1450€

Μεταφορικά δωρεάν να μην βγάλουν και αυτοί κάτι που θα σου ανεβάσουν την τηλεόραση και το ps5 στον όροφο; 😄🤏

Παρ' όλ' αυτά αν το κοιτάξετε καλύτερα ίσως και να ειναι καλή περίπτωση το πακέτο για κάποιον που θέλει και τηλεόραση μαζί με ps5 αλλά και όλα τα περιφερειακά του. Έχω την εντύπωση ότι αν τα βάλει κανείς κάτω και τα υπολογίσει, το σύνολο πλησιάζει τα 1600-1650, διορθώστε με αν κάνω λάθος. Το μόνο θέμα είναι ότι δεν δέχονται δόσεις..

Screenshot από το site:

image.png.f789b59c4035c177dfe58086e47f6b59.png 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερετε που εχει φτασει ο Κωτσοβολος στα preorder για digital;

Εχει φιλαρακι μου pre order digital 18/9,εφτασε εκει ξερετε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, john1080 είπε

Παιδια ξερετε που εχει φτασει ο Κωτσοβολος στα preorder για digital;

Εχει φιλαρακι μου pre order digital 18/9,εφτασε εκει ξερετε;;

Απο οτι ξερω απο το discord ειναι ακομα 17/09.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έσκασε μύτη...  σε χρόνο ρεκόρ.Εαν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα.

Vodafone εγγύηση

 

IMG_20210224_121627_copy_2240x1008.jpg

Επεξ/σία από pankot1979
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Νέα απο Sony Center :

Παρασκευή παραλαμβάνουν κομμάτια λιγότερα απ'όσα περιμέναν, όμως, (και εδώ επιβεβαιώνεται ο Παπαπαύλου απο Enternity)  υπάρχει πιθανότητα να παραλάβουν κομμάτια ΚΑΙ την επόμενη εβδομάδα. Δηλαδή να υπάρξει σπαστή παραλαβή σε 2 κύματα. Αν συμβεί κάτι τέτοιο, όσοι είμαστε Γενάρη προς τέλη παραλαμβάνουμε, αν όχι, η επόμενη εκτιμώμενη ημ/νία είναι 15 - 20 Μαρτίου, πρακτικά δηλαδή τέλη Μαρτίου αν συνυπολογίσουμε ότι οι παραλαβές πάντα σκάνε χοντρικά μια βδομάδα μετά την εκτιμώμενη ημ/νία. Να σημειωθεί εδώ, ότι απο UK stock updates κλπ. η παραλαβή Μαρτίου θα είναι η μεγαλύτερη μέχρι σήμερα. Θα ενημερώσω πάλι Δευτέρα απόγευμα όπου θα ξέρω ακριβώς τι θα γίνει αν θα έχουμε δηλαδή και δεύτερο κύμα. Όσοι είναι με παραγγελία νωρίτερα απο 20/1 πάνω κάτω, θα πρέπει να παραλάβουν κανονικά απο Παρασκευή και μετά. Όσοι παραλάβατε και διαβάζετε, ενημερώστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, pankot1979 είπε

Έσκασε μύτη...  σε χρόνο ρεκόρ.Εαν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα.

 

IMG_20210224_121627_copy_2240x1008.jpg

Από ότι φαίνεται στην φωτο παρέλαβε από Vodafone. Πότε άνοιξαν παραγγελίες αυτοί; Από πότε είναι η παραγγελία σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Grouv είπε

Από ότι φαίνεται στην φωτο παρέλαβε από Vodafone. Πότε άνοιξαν παραγγελίες αυτοί; Από πότε είναι η παραγγελία σου;

Μέσα στον μήνα αρχές 10/2  περίπου.

Επεξ/σία από pankot1979
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...