Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dim-sat είπε

Ρε παιδιά, βγαίνετε καποιοι που τα πουλήσατε ΕΔΏ τα ps5 για να βγαλετε, και παραπονιέστε που είναι οι κονσόλες και που είναι οι κονσόλες. 

Καλό θα είναι να σταματήσετε, μην μας περνάτε για χαζούς. 

Και πως θα βγαλουν φραγκα ρε φιλε αν μεχρι να ερθουν οι δικες τους εχει αποκτησει κονσολα ο καθε απελπισμενος; 
 

Να ειμαστε και ανθρωποι καπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε επιτελους και μενα μολις χθες παραγγελια 24/9 απο Κωτσοβολο  (με εξτρα καθυστερηση μιας βδομαδας λογω courier).Ευχομαι σε ολους να το παρουν συντομα

IMG_6339.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, chris6868 είπε

Μου ηρθε επιτελους και μενα μολις χθες παραγγελια 24/9 απο Κωτσοβολο  (με εξτρα καθυστερηση μιας βδομαδας λογω courier).Ευχομαι σε ολους να το παρουν συντομα

IMG_6339.jpg

Κοίτα μην είναι η Kumtel αναμμένη από πίσω και πάθεις κάνα έμφραγμα 🤣😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Aduatiques είπε

Εγω πήρα τηλ χθες και μου είπαν δεν γίνεται. Επίσης χθες ρώτησα και σε φυσικό κατάστημα Γερμανού και μου είπαν πάλι δεν γίνεται. Αυτό που κάθε υπάλληλος λέει διαφορετικά πράγματα με ξεπερνάει. 

Κάνε και αύριο μια προσπάθεια στον Γερμανό στην Πειραιώς, απέναντι από το φακτορι. Λογικό είναι να λέει ο καθένας το δικό του γιατί αρκετοί είναι ιδιοκτήτες που έχουν αγοράσει το franchise και άλλοι είναι απλά υπάλληλοι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Kingedward είπε

Εμένα έχει αλλάξει το status από "επεξεργασία" σε "εξέλιξη", λέτε να δω κανένα level 2 pokemon? :P 

Πέρα από την πλάκα γνωρίζει κανείς αν όντως προχωράει ή είναι τυχαία τα status και να μην χαίρομαι;

10/12 Κωτσόβολος εδώ.

Υπάρχει και level ''σε εξελιξη''; Απ'οτι βλεπω στη δική μου που είναι σε επεξεργασία (από 14/10), το επόμενο επίπεδο είναι ''συλλογη - προετοιμασία'', μετά ''αποστολή'', ''παράδοση'' και τέλος παίζεις με τον αρχηγό της πίστας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παραλαβει ανθρωπος απο mr Constantine;

Απαραδεκτη συμπεριφορα μεσω του messenger τους( ψηνω να τα κανα screenshot να πεθανετε στο γελιο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnnyf95 είπε

Εχει παραλαβει ανθρωπος απο mr Constantine;

Απαραδεκτη συμπεριφορα μεσω του messenger τους( ψηνω να τα κανα screenshot να πεθανετε στο γελιο)

Αν έχεις παραγγείλει καλύτερα επιστροφή χρημάτων όπως έκανα εγώ. Γελοίες δικαιολογίες, αγενης, αναφερει οτι μίλησε με έναν υπάλληλο κλπ ενω δεν υπάρχει κανένας υπάλληλος στο υποτιθέμενο μαγαζί του, αφού στεγάζεται σε μια γκαρσονιέρα το πολυκαταστημα αυτο. Δεν έχει καμια σειρά προτεραιότητας εφόσον δεν υπάρχει καν προμηθευτής απ'οσο εχω καταλαβει και δεν πρόκειται να παραλάβει ποτε αν δεν έρθει στα ράφια. Εγω είχα παραγγείλει αρχές Γενάρη με 150 προκαταβολή το digital και του έστειλα 1 μήνα μετά εφόσον δεν είχα καμία ενημέρωση και μου είπε digital δεν θα ερθει καθολου😂. Τουλαχιστον έγινε επιστροφή χρημάτων γιατι τον φοβόμουν λίγο παρόλο που έχει εκτεθεί στην δημοσιότητα το πρόσωπό του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, johnnyf95 είπε

Εχει παραλαβει ανθρωπος απο mr Constantine;

Απαραδεκτη συμπεριφορα μεσω του messenger τους( ψηνω να τα κανα screenshot να πεθανετε στο γελιο)

Του αξίζει ένα screenshot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alexcas777 είπε

Βάλε το screenshot να γελάσει λίγο το χειλάκι μας πάλι με το χαζό που το παίζει ζορικος από το messenger....

 

Επίσης έχει κανείς ενημέρωση από sonycenter?

last update από sonycenter: 

Έχουν παραδώσει μέχρι Δεκέμβρη και εφόσον μας έχουν πει για συγκεκριμένες ημερομηνίες δεν άλλαξε κάτι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας
Ενημερώνω, παραγγελία 7/11 Digital με αντικαταβολή από Μedia, μόλις με πήραν τηλέφωνο πως παραλαμβάνω Τετάρτη
 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο sony center παντως που πηρα σημερα για να παραγγειλω το digital μου ειπαν για απριλιο παραλαβη αλλα υπαρχουν πιθανοτητες και για μαρτιο, δεν ζητησαν προκαταβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...