Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θα ήθελα να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου από Sony Center. Η παραγγελία έγινε 28/12 τηλεφωνικά και είχα δώσει προκαταβολή 50€, με είχαν ενημερώσει για παραλαβή μέχρι 15/2 και με κάλεσαν πριν από μισή ώρα για να τους δώσω τα στοιχεία αποστολής για να φύγει αύριο.  Η αλήθεια είναι ότι το παρήγγειλα για τους άντρες της οικογένειας και το ήθελα για τον Άγιο Βασίλη.. χαχαχα που να ήξερα όταν ξεκίνησα 15 Δεκέμβρη να ψάχνω ότι γίνεται ο κακός χαμός.. Επειδή είμαι άσχετη με αυτά απλά επέλεξα το συγκεκριμένο κατάστημα λόγω Sony και η αλήθεια είναι με αυτά που διαβάζω αυτούς τους μήνες μάλλον έπραξα σωστά. Εύχομαι να παραλάβετε όλοι σύντομα!!

  • Like 1
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Lia_N είπε

Καλησπέρα, θα ήθελα να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου από Sony Center. Η παραγγελία έγινε 28/12 τηλεφωνικά και είχα δώσει προκαταβολή 50€, με είχαν ενημερώσει για παραλαβή μέχρι 15/2 και με κάλεσαν πριν από μισή ώρα για να τους δώσω τα στοιχεία αποστολής για να φύγει αύριο.  Η αλήθεια είναι ότι το παρήγγειλα για τους άντρες της οικογένειας και το ήθελα για τον Άγιο Βασίλη.. χαχαχα που να ήξερα όταν ξεκίνησα 15 Δεκέμβρη να ψάχνω ότι γίνεται ο κακός χαμός.. Επειδή είμαι άσχετη με αυτά απλά επέλεξα το συγκεκριμένο κατάστημα λόγω Sony και η αλήθεια είναι με αυτά που διαβάζω αυτούς τους μήνες μάλλον έπραξα σωστά. Εύχομαι να παραλάβετε όλοι σύντομα!!

disc ή digital ?

57 λεπτά πριν, johng4 είπε

Έχουν εξυπηρετηθεί μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου.

Μίλησα σήμερα και μου είπαν ότι έχουν ξεκινήσει του Οκτωβρίου. Κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω.

Εγώ έχω πληρώσει όλο το πόσο για το disc 04/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lia_N είπε

disc 

Μπράβο τι να πω. Εγώ το έχω παραγγείλει (public) και το έχω ξεχάσει. 1-2 φορές έχω πάρει απο περιέργεια και μόλις λέω PS5 τους ακούω έτοιμους να δεχτούν κράξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

public παραγγελια αλλαξε απο "υπο διερευνηση" σε "επεξεργασια"

ειναι ουσιαστικο βημα για να γινε η αποστολη η αδικα χαρηκα;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnnyf95 είπε

public παραγγελια αλλαξε απο "υπο διερευνηση" σε "επεξεργασια"

ειναι ουσιαστικο βημα για να γινε η αποστολη η αδικα χαρηκα;

 

Κι εμένα αλλά η κατάσταση συνεχίζει να λέει "Σε εκτεταμένη αναζήτηση" οπότε δεν έχω πολλές ελπίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, athpeppas είπε

disc ή digital ?

Μίλησα σήμερα και μου είπαν ότι έχουν ξεκινήσει του Οκτωβρίου. Κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω.

Εγώ έχω πληρώσει όλο το πόσο για το disc 04/11

Φίλε εγώ είμαι στης 6/11 άρα μας βλέπω για τέλη Μαρτίου με αρχές Απριλίου αν όλα πάνε καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dim-sat είπε

Τα mediamarkt δεν πήραν κονσόλες σε αυτή την παρτίδα, ή όσες πήραν θα τις δούμε εδώ από χρήστες με μηδέν αξιολογήσεις?

εμενα ακομα τα παιδια εργαζονται σκληρα.....

Απο 5/11 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SKOKMAN είπε

εμενα ακομα τα παιδια εργαζονται σκληρα.....

Απο 5/11 

Κάποιο παιδί εδώ, είχε γράψει ότι παρέλαβε με παραγγελία 11/11!

Στο προηγούμενο κύμα το είπε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dim-sat είπε

Κάποιο παιδί εδώ, είχε γράψει ότι παρέλαβε με παραγγελία 11/11!

Στο προηγούμενο κύμα το είπε. 

Ναι καπου το ειχα δει.

Αλλα οτι και να τους πω........

δεν ξερω σου λενε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SKOKMAN είπε

Ναι καπου το ειχα δει.

Αλλα οτι και να τους πω........

δεν ξερω σου λενε

 

Δυστυχώς, δεν ξέρεις τι να περιμένεις. 

Όλα είναι σχετικά, δεν τηρείται σειρά, οπότε δεν μπορείς να το βασίσεις κάπου. 

Απλά υπομονή και όταν έρθει. 

Ελπίζω απλά, όταν έρθει, να σβησει η όλη αυτή κατάσταση που πολλοί από εμάς έχουν ζήσει αυτόν τον καιρό, και ομολογουμένως μας έχει χαλάσει την "γλυκιά" αναμονή που φανταζομασταν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μια από τις παραγγελίες μου από τον Κωτσόβολο έχω βάλει εννοείται το PS5 και όλα τα accessories , κάποια παιχνίδια και εγγύηση Κωτσόβολου. Οι μάγκες ξεκινάνε να μου στείλουν τα πάντα εκτός της κονσόλας αν και το είχα δηλώσει μέσα, η παραγγελία να σταλεί σαν μια παραγγελία όλη μαζί .

Μου έρχεται μήνυμα στο κινητό ότι για δίκη μου διευκόλυνση θα σπάσουν την παραγγελία σε δυο κομμάτια και θα λάβω την κονσόλα αργότερα.

 Εννοείται τους τηλεφώνησα και τους είπα η όλα η τίποτα, όπως και επέλεξα κατά την ηλεκτρονική παραγγελία. Μαλλον ψάχνουν για κορόιδα.

Επεξ/σία από Subrosaval
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωνω την ομαδα οτι εχω μια παραγγελια κωτσοβολο απο 16-11. Καμια ενημερωση συνεχως στην "αναμονη διαθεσιμοτητας". Εδωσα στοιχεια να με ενημερωσουν για παραλαβη απο Γερμανο και σημερα απο Vodafone καθως απο σχολια ειδα οτι ειναι η πιο γρηγορη. Αν ενδιαφερεται καποιος αν μου ερθει πιο γρηγορα απο τα αλλα καταστηματα μπορω να μην ακυρωσω την παραγγελια απο Κωτσοβολο και οταν μου ερθει να το δωσω σε καποιον απο εδω. Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει μηνυμα. Εννοειται χωρις αυξηση στην τιμη , εκτος των μεταφορικων καθοτι ειμαι Καλαματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...