Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Maximus Decimus είπε

Όχι, 30% έκπτωση σε επιλεγμένους τίτλους. Το έγραψε και ο φίλος αχιλλέας χθες αν θυμάμαι καλά.

Η κοπέλα μου είχε πει -30€ στο τηλέφωνο όταν έβαλα παραγγελία, χαλάλι της.

Αντε καλή παραλαβή σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, EleftheriaG said:

Προσωπικά, όταν πήγα να παραλάβω το ps5 μου από public (αρχές Μαρτίου) κ όσο περίμενα στο ταμείο, ένα άτομο που ήταν σε διπλανή ουρά μου έκανε προσφορές για να το πάρει αυτός (πριν καν ακόμα προλάβω να το πληρώσω εγώ)... Νομίζω πολλοί θα δίναν 700 κ 800 για να το παρουν ακόμα και τώρα. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι ο ίδιος ο ταμίας μου έλεγε μην είσαι χαζή δωστο γτ σε λίγο καιρό θα είναι διαθέσιμο.. Δεν πάμε καλα😂

τι να πω, δεν ξέρω.... εγώ προσωπικά δεν θα έδινα ούτε καν 20 ευρώ παραπάνω για να το πάρω νωρίτερα.... Και ο λόγος είναι ότι ακόμα δεν έχει βγει κάποιος μεγάλος τιτλος PS5 exclusive αλλά και λόγω δουλειάς δεν έχω τον χρόνο να παίξω... Να φανταστείς το δικό μου PS5 το έδωσα σε δυο κοριτσάκια 12 και 10 ετών και τώρα παίζουν Bugsnax, Minecraft και κάτι τέτοια.... Με ρώταγαν αν μπορούν να βάλουν Roblox στο PS5 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Καλησπέρα σε όλους! Και τι ωραία μέρα σήμερα, παραλάβαμε και habemus PS5 επισήμως!

Όπως σας είχα υποσχεθεί, θα ρωτούσα κάποιες σημαντικές πληροφορίες, και έτσι και έκανα. Πάμε :

 

  • Θα εξυπηρετηθούν σίγουρα όλες οι παραγγελίες μέχρι μέσα Φεβρουαρίου. Ένας φίλος μου είχε πει να ρωτήσω για 20/2, και την συγκράτησα σαν ημ/νία γιατί ήτανε στρογγυλοποιημένη που λέμε, γι'αυτό και ρώτησα με άξονα αυτή την ημ/νία. Οι ημερομηνίες απο 16~20-21 είναι οριακά. Όσοι είναι μετά, πάνε για Απρίλιο τέλη.
  • Η αναλογία Disk-Digital είναι 90-10 υπερ της Disk φυσικά. 
  • Η παραλαβή Μαρτίου ήρθε νωρίτερα λόγω του οικονομικού κλεισίματος στην Ιαπωνία. Οι παραλαβές απο εδώ και πέρα θα είναι σταθερά στα τέλη κάθε μήνα.

Στο σημείο αυτό, θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλους εμάς που δεν υποκύψαμε ούτε καν στην σκέψη να πάμε στο scalping. Ότι θέλετε ρωτήστε, αλλά σας τα μετέφερα ακριβώς όπως μου ειπώθηκαν. 

Τέλος ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στο Sony Center. Οι άνθρωποι αποδείχτηκαν επαγγελματίες και συνεπέστατοι. Με κέρδισαν όχι μόνο τώρα, αλλά και για το μέλλον! Όσοι περιμένετε επομένως να ξέρετε σας το λέω και σας το υπογράφω, είστε σε πολύ καλά χέρια!

Υ.Γ. Όσοι παραλάβετε απο Center, προσφέρεται και έκπτωση 30% σε επιλεγμένους τίτλους του PS5 (Nioh, Miles Morales κ.α.)

Όταν λες θα εξυπηρετηθούν μέχρι Φεβρουάριο εννοείς τώρα σε αυτήν την μεγάλη παραλαβή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, nickobefree είπε

Όταν λες θα εξυπηρετηθούν μέχρι Φεβρουάριο εννοείς τώρα σε αυτήν την μεγάλη παραλαβή;

Μέχρι μέσα Φεβρουαρίου ναι, τώρα σε αυτήν. Σταδιακά μέρα την ημέρα θα δεχτούνε τηλέφωνα όσοι είναι μέχρι τις 15-16 100%.

Για Sony Center μιλάμε πάντα ε.

Επεξ/σία από Maximus Decimus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Corey είπε

Εμείς του Κώτσου / Νοέμβριο θα μας δώσουν καμία τηλεόραση δώρο αφού θα παραλάβουμε το 2022

Υποτίθεται θα εξυπηρετηθουμε τώρα.

Λέω εγώ τώρα

Μόλις τώρα, Maximus Decimus είπε

Μέχρι μέσα Φεβρουαρίου ναι, τώρα σε αυτήν. Σταδιακά μέρα την ημέρα θα δεχτούνε τηλέφωνα όσοι είναι μέχρι τις 15-16 100%.

Άρα φίλε μου εγώ που είμαι 16/11 μέχρι τέλη του μηνός θα το έχω λογικά. Δεν θέλω να σε αμφισβητήσω καθόλου αλλά έχουμε ακούσει πάρα πολλά και οι πιο πολλοί μας κοροϊδεύουν. Είναι έγκυρη η πηγή σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nickobefree είπε

 

Άρα φίλε μου εγώ που είμαι 16/11 μέχρι τέλη του μηνός θα το έχω λογικά. Δεν θέλω να σε αμφισβητήσω καθόλου αλλά έχουμε ακούσει πάρα πολλά και οι πιο πολλοί μας κοροϊδεύουν. Είναι έγκυρη η πηγή σου;

Διάβασε φίλε μου έκανα EDIT γιατί προφανώς με παρερμήνευσες. Για Sony Center αποκλειστικά μιλάω, όχι για όλα τα καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Καλησπέρα σε όλους! Και τι ωραία μέρα σήμερα, παραλάβαμε και habemus PS5 επισήμως!

Όπως σας είχα υποσχεθεί, θα ρωτούσα κάποιες σημαντικές πληροφορίες, και έτσι και έκανα. Πάμε :

 

  • Θα εξυπηρετηθούν σίγουρα όλες οι παραγγελίες μέχρι μέσα Φεβρουαρίου. Ένας φίλος μου είχε πει να ρωτήσω για 20/2, και την συγκράτησα σαν ημ/νία γιατί ήτανε στρογγυλοποιημένη που λέμε, γι'αυτό και ρώτησα με άξονα αυτή την ημ/νία. Οι ημερομηνίες απο 16~20-21 είναι οριακά. Όσοι είναι μετά, πάνε για Απρίλιο τέλη.
  • Η αναλογία Disk-Digital είναι 90-10 υπερ της Disk φυσικά. 
  • Η παραλαβή Μαρτίου ήρθε νωρίτερα λόγω του οικονομικού κλεισίματος στην Ιαπωνία. Οι παραλαβές απο εδώ και πέρα θα είναι σταθερά στα τέλη κάθε μήνα.

Στο σημείο αυτό, θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλους εμάς που δεν υποκύψαμε ούτε καν στην σκέψη να πάμε στο scalping. Ότι θέλετε ρωτήστε, αλλά σας τα μετέφερα ακριβώς όπως μου ειπώθηκαν. 

Τέλος ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στο Sony Center. Οι άνθρωποι αποδείχτηκαν επαγγελματίες και συνεπέστατοι. Με κέρδισαν όχι μόνο τώρα, αλλά και για το μέλλον! Όσοι περιμένετε επομένως να ξέρετε σας το λέω και σας το υπογράφω, είστε σε πολύ καλά χέρια!

Υ.Γ. Όσοι παραλάβετε απο Center, προσφέρεται και έκπτωση 30% σε επιλεγμένους τίτλους του PS5 (Nioh, Miles Morales κ.α.)

Καλοπαιχνιδο αδερφέ!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Maximus Decimus είπε

Διάβασε φίλε μου έκανα EDIT γιατί προφανώς με παρερμήνευσες. Για Sony Center αποκλειστικά μιλάω, όχι για όλα τα καταστήματα.

Συγνώμη φίλε μου. Είδα όλα τα καλά νέα και δεν κοίταξα καν ότι έλεγες για Sony Center. 

5 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Διάβασε φίλε μου έκανα EDIT γιατί προφανώς με παρερμήνευσες. Για Sony Center αποκλειστικά μιλάω, όχι για όλα τα καταστήματα.

Παρόλα αυτά. Καλοπαιχνιδο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Μέχρι μέσα Φεβρουαρίου ναι, τώρα σε αυτήν. Σταδιακά μέρα την ημέρα θα δεχτούνε τηλέφωνα όσοι είναι μέχρι τις 15-16 100%.

Για Sony Center μιλάμε πάντα ε.

εγω παντως που ειμαι σε λιστα απο σονυ σεντερ γλυφαδας 26/02 μου ειπε στο τηλ που πηρα πριν λιγο  οτι ακομα εξυπηρετουν δεκεμβριο και γεναρη και δεν μπηκανε στον φλεβαρη και να το περιμενω τελη απριλιου με μαιο το αργοτερο πραγμα που ξερω απο τα παιδια εδω μεσα οτι δεν ισχυει..με ξενερωσε λιγο η αληθεια ειναι αλλα δεν μασαμε

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, panoss97 είπε

εγω παντως που ειμαι σε λιστα απο σονυ σεντερ γλυφαδας 26/02 μου ειπε στο τηλ που πηρα πριν λιγο  οτι ακομα εξυπηρετουν δεκεμβριο και γεναρη και δεν μπηκανε στον φλεβαρη και να το περιμενω τελη απριλιου με μαιο το αργοτερο πραγμα που ξερω απο τα παιδια εδω μεσα οτι δεν ισχυει..με ξενερωσε λιγο η αληθεια ειναι αλλα δεν μασαμε

Ώρα είναι να παραγγείλαμε από το "λάθος" Sony Center και να μην έχουν κοινές λίστες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...