Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, alexcas777 είπε

Πλησιάζει και για μένα η ώρα της αποχώρησης μου από αυτό το πολύπαθο thread καθώς μάλλον την Παρασκευή θα το έχω και γω στα χέρια μου..Ένα μεγάλο ευχαριστώ σ αυτούς τους εξαιρετικούς επαγγελματίες του Sony center που ότι είπαν (σε μένα τουλάχιστον)το τηρήσανε κατά γράμμα και ένα ίσως ακόμα πιο μεγάλο ευχαριστώ σε αυτόν από εδώ μέσα που τον Φεβρουάριο μας ενημέρωσε ότι το συγκεκριμένο κατάστημα δέχεται παραγγελίες(δεν θυμάμαι καθόλου ποιος ήταν) γιατί ακόμα θα μαλώναμε με τον Κωτσόβολο..

Αν δεν κάνω λάθος είσαι 17/2; Είχες ενημέρωση δηλαδή σε πήραν τηλ; Και ποτε;

ρωταω γιατί κι εγώ 17/2 είμαι και τίποτα ακόμα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vorlon είπε

Απο Public μολις μου έβγαλε οτι έχει αποσταλει.

μια απο τα ιδια και εμενα μολις μου στειλανε μνμ η παραγγελια εφυγε με acs, ειχε γινει 23/10/20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι και δεν είναι off topic η ερώτηση, έχω προπληρώσει το ποσό στον Κωτσόβολο και εννοείται δεν έχω παραλάβει.
Δεν είναι με δόσεις, προκαταβολή 50ε στις 21/09 και εξόφληση στις 18/11... η διαδικασία ακύρωσης ποιά είναι?
Είναι κανείς που να έχει κάνει και να μπορεί να με βοηθήσει?
Να επισημάνω πως ενδιαφέρομαι να πάρω χρήματα πίσως και όχι καμία δωρεπιταγή κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, petran91 είπε

Αν δεν κάνω λάθος είσαι 17/2; Είχες ενημέρωση δηλαδή σε πήραν τηλ; Και ποτε;

ρωταω γιατί κι εγώ 17/2 είμαι και τίποτα ακόμα..

 

17/02 είμαι ναι...εγώ τους πήρα τηλ σήμερα να προσθέσω και κάτι στην παραγγελία και επί ευκαιρίας να ρωτήσω κιόλας τι γίνεται...Και μου είπαν ότι θα μου το στείλουν αύριο και με πήραν πίσω μετά από λίγο για λεπτομέρειες, κατάθεση χρημάτων κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, alexcas777 είπε

17/02 είμαι ναι...εγώ τους πήρα τηλ σήμερα να προσθέσω και κάτι στην παραγγελία και επί ευκαιρίας να ρωτήσω κιόλας τι γίνεται...Και μου είπαν ότι θα μου το στείλουν αύριο και με πήραν πίσω μετά από λίγο για λεπτομέρειες, κατάθεση χρημάτων κλπ

Οκ θα πάρω κι εγώ λοιπόν αύριο μήπως και. Ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, petran91 είπε

Οκ θα πάρω κι εγώ λοιπόν αύριο μήπως και. Ευχαριστώ 

εσυ ποτε ειχες κανει παραγγελια??κανονικη με προκαταβολη με στοιχεια διευθ. κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, panoss97 είπε

εσυ ποτε ειχες κανει παραγγελια??κανονικη με προκαταβολη με στοιχεια διευθ. κανονικα?

17/2 με προκαταβολή. Διεύθυνση δεν ζήτησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ricci είπε

Από Κωτσόβολο δεν έχει κανένας κάποιο νέο; καμία παραλαβή; 

μολις με πηραν τηλ απο κοτσωβολο 9 ωρα για να μου πουν οτι θα παραλαβω αλλα το ακυρωσα γιατι πριν 1 ωρα με πηραν απο bublic και μου δοσαν tracking για παραδοση αυριο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης 1/3 μπήκα σε λίστα στη Sony golden Hall για το digital.. Όταν τον ρώτησα ποτέ θα παραλάβουμε περίπου είπε Απρίλη Μάη... Οπότε η αναλογία 90-10 που είπε κάποιος ή δεν ισχύει ή μας κοροϊδεύουν κ αυτοί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Ενω μου ήρθε και εμένα το μύνημα απο Public σημερα με παραγγελία 02/10 δεν άλλαξε η κατασταση στην παραγγελία και εξακολουθει να γραφει "Σε εκτεταμένη αναζητηση.Επίσης δεν μου ήρθε κάποια άλλη ενημέρωση οτι στάλθηκε.

"Μήπως παίζει ρόλο ότι όταν είχα κανει την παραγγελία είχα γραψει για παραλαβή απο το κατάστημα ;

Αν γνωρίζει κάτι κάποιος η έχει αντίστοιχη περίπτωση θα ηθελα να μάθω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, antonis_1995 είπε

μολις με πηραν τηλ απο κοτσωβολο 9 ωρα για να μου πουν οτι θα παραλαβω αλλα το ακυρωσα γιατι πριν 1 ωρα με πηραν απο bublic και μου δοσαν tracking για παραδοση αυριο

Για ποια ημερομηνία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, antonis_1995 είπε

μολις με πηραν τηλ απο κοτσωβολο 9 ωρα για να μου πουν οτι θα παραλαβω αλλα το ακυρωσα γιατι πριν 1 ωρα με πηραν απο bublic και μου δοσαν tracking για παραδοση αυριο

και δεν μας εδινες την σειρα σου ρε αδερφε να βλεπαμε και εμεις ασπρη μερα🥶

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ricci είπε

Επίσης 1/3 μπήκα σε λίστα στη Sony golden Hall για το digital.. Όταν τον ρώτησα ποτέ θα παραλάβουμε περίπου είπε Απρίλη Μάη... Οπότε η αναλογία 90-10 που είπε κάποιος ή δεν ισχύει ή μας κοροϊδεύουν κ αυτοί 

Αν διαβασεις μερικες σελιδες πισω θα δεις οτι τα λεγομενα του Sony Center ισχυουν μιας και ατομα με παραγγελιες 2 μηνες πριν ενημερωθηκαν οτι θα παραλαβουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...