Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά συναρπαστικά αυτά που διαβάζω. Έτσι όπως το βλέπω εγώ, αφού εξυπηρετήθηκαν άτομα εντός ημερών από την ημέρα που μπήκανε στην λίστα αναμονής. Σημαίνει πρακτικά ότι μπήκαμε στην τελική ευθεία για όλη αυτή την "φαρσοκωμωδία"

Μακάρι η παραλαβή του Απριλίου να δώσει ένα τέλος στην αναμονή για τόσο κόσμο και να μπει και το προϊόν στα ράφια επιτέλους.

Με το καλό να παραλάβετε οι τυχεροί τις ερχόμενες μέρες. Σφάξτε και κανένα Boss στο Demon souls και για εμάς που περιμένουμε ακόμα 😂

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Παιδιά συναρπαστικά αυτά που διαβάζω. Έτσι όπως το βλέπω εγώ, αφού εξυπηρετήθηκαν άτομα εντός ημερών από την ημέρα που μπήκανε στην λίστα αναμονής. Σημαίνει πρακτικά ότι μπήκαμε στην τελική ευθεία για όλη αυτή την "φαρσοκωμωδία"

Μακάρι η παραλαβή του Απριλίου να δώσει ένα τέλος στην αναμονή για τόσο κόσμο και να μπει και το προϊόν στα ράφια επιτέλους.

Με το καλό να παραλάβετε οι τυχεροί τις ερχόμενες μέρες. Σφάξτε και κανένα Boss στο Demon souls και για εμάς που περιμένουμε ακόμα 😂

 

Το θέμα είναι ότι από όσο ξέρω περιμένουν και άλλοι από πλαίσιο που είχαν κάνει το 2020 παραγγελία και απλά όσοι μπήκαν από τηλεφωνικά μπήκαν σφήνα για κάποιο λόγο και πήραν άμεσα. Υπάρχει λόγος που οι περισσότεροι υπάλληλοι αρνούνται να σε βάλουν καν σε λίστα ενημέρωσης διαθεσιμότητας, επειδή ξέρουν ότι αυτοί εξυπηρετούνται με άλλη προτεραιότητα.

 

52 λεπτά πριν, Misteri888 είπε

Ξερει κανεις που εχουν φτασει στο Sony Center?! 

Κάποιοι από 17/2 είναι οι τελευταίοι που έχουν εξυπηρετηθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έλαβα κι εγώ το πολυπόθητο τηλέφωνο...

Μια ερώτηση προς όσους έκαναν τη διαδικασία. Λάβατε κάποιο αποδεικτικό για την παραγγελία; Εγώ το μόνο που έχω λάβει είναι ένα link για μια σελίδα όπου πραγματοποιείται η πληρωμή και στην οποία δεν αναφέρονται τα στοιχεία της παραγγελίας (πχ δεν μπορώ να επαληθεύσω ότι δεν έχει γίνει λάθος)

1 ώρα πριν, jimis panousis είπε

Κ για του λόγου το αληθές. Όποιος θέλει μπορεί να ανατρέξει σε χθεσινά μηνύματα για να επιβεβαιώσει τα λεγόμενα

IMG_20210319_190619.jpg

Φίλε jimis panousis το μήνυμα αυτό πότε το έλαβες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, 12valvidos είπε

παρολαυτα σου ηρθε κανονικα;

Οχι καμια αλλαγη στο στατους της παραγγελιας μου 😑

Edit: Βαλανε εκτιμομενη ημερομηνια αποστολης 22/3 😏 Λελαααααα

Επεξ/σία από Thunder94
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DonManoloT είπε

Μόλις έλαβα κι εγώ το πολυπόθητο τηλέφωνο...

Μια ερώτηση προς όσους έκαναν τη διαδικασία. Λάβατε κάποιο αποδεικτικό για την παραγγελία; Εγώ το μόνο που έχω λάβει είναι ένα link για μια σελίδα όπου πραγματοποιείται η πληρωμή και στην οποία δεν αναφέρονται τα στοιχεία της παραγγελίας (πχ δεν μπορώ να επαληθεύσω ότι δεν έχει γίνει λάθος)

Φίλε jimis panousis το μήνυμα αυτό πότε το έλαβες;

Πλήρωσες με καρτα; και εγώ το ίδιο μου έδωσαν το λινκ πλήρωσα με καρτα και δεν ήρθε κάτι. Ωστόσο πήρα τηλ μου λένε κανένα πρόβλημα βλέπω εδώ πληρωμένη παραλαμβάνεις Δευτέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DonManoloT είπε

Μόλις έλαβα κι εγώ το πολυπόθητο τηλέφωνο...

Μια ερώτηση προς όσους έκαναν τη διαδικασία. Λάβατε κάποιο αποδεικτικό για την παραγγελία; Εγώ το μόνο που έχω λάβει είναι ένα link για μια σελίδα όπου πραγματοποιείται η πληρωμή και στην οποία δεν αναφέρονται τα στοιχεία της παραγγελίας (πχ δεν μπορώ να επαληθεύσω ότι δεν έχει γίνει λάθος)

Φίλε jimis panousis το μήνυμα αυτό πότε το έλαβες;

Κανονικά σου έρχεται αποδεικτικό. Αν δεν έρθει μέχρι αύριο κάνε ένα τηλέφωνο και πες να στο στείλουν. Κι εγώ έτσι έκανα γιατί άργησε να σταλεί. Όλα είναι οκ πάντως, πριν λίγο μου έστειλαν και μήνυμα οτι τιμολογήθηκε και είναι έτοιμη για παράδοση σε μεταφορική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, DonManoloT είπε

Μόλις έλαβα κι εγώ το πολυπόθητο τηλέφωνο...

Μια ερώτηση προς όσους έκαναν τη διαδικασία. Λάβατε κάποιο αποδεικτικό για την παραγγελία; Εγώ το μόνο που έχω λάβει είναι ένα link για μια σελίδα όπου πραγματοποιείται η πληρωμή και στην οποία δεν αναφέρονται τα στοιχεία της παραγγελίας (πχ δεν μπορώ να επαληθεύσω ότι δεν έχει γίνει λάθος)

Φίλε jimis panousis το μήνυμα αυτό πότε το έλαβες;

Το 2ο τηλεφωνο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, DonManoloT είπε

 

Φίλε jimis πότε το έλαβες;

Κάνα δεκάλεπτο μετά την κλήση επιβεβαίωσης δλδ 6:20μμ σήμερα 

Επεξ/σία από jimis panousis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, DonManoloT είπε

Μόλις έλαβα κι εγώ το πολυπόθητο τηλέφωνο...

Μια ερώτηση προς όσους έκαναν τη διαδικασία. Λάβατε κάποιο αποδεικτικό για την παραγγελία; Εγώ το μόνο που έχω λάβει είναι ένα link για μια σελίδα όπου πραγματοποιείται η πληρωμή και στην οποία δεν αναφέρονται τα στοιχεία της παραγγελίας (πχ δεν μπορώ να επαληθεύσω ότι δεν έχει γίνει λάθος)

Φίλε jimis panousis το μήνυμα αυτό πότε το έλαβες;

Εγώ τού είπα προσωπικά μόλις κλείσει το τηλέφωνο να μου στείλει κάποιο αποδεικτικό ,πληρώνω αντικαταβολή όμως... και όντως μου έστειλε μη γίνει καμία μανούρα και ακυρωθεί καμία παραγγελία.... Όλα καλά τιμολογηθηκε και έρχεται Δευτέρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ρε παιδιά να δούμε κι εμείς φως, να βγει στα ράφια το ρημάδι. Έδωσα το ps4 τα Χριστούγεννα γιατί κρατούσε σχετικά τιμή και είμαι στο περίμενε από τότε. Ευτυχώς που χτύπησα μια 1650 super σε σχετικά νορμάλ τιμή για την εποχή και ξεδίνουμε λιγάκι εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες κωτσοβολος έχει μπει νοέμβριο μου ήρθε μειλ για αποστολή Δευτέρα.(1/11 παραγγελία).Μπορεί κανείς να μου πει με ποιά εταιρεία courier συνεργάζονται και αν μπορώ να κανονίσω μέρα αποστολής? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο περιμενα το 2ο τηλεφωνο απο Πλαισιο για να ολοκληρωθει η παραγγελια μετα την εκδηλωση ενδιαφεροντος καλεσα Κωτσοβολο που εχω παραγγειλει 7/12 για να δω τι γινεται... μου ειπαν οταν τους ρωτησα ποτε περιμενω "Κατσε τωρα μπαινουμε στον Νοεμβριο". Προφανως και θα ακυρωσω αυριο που θα παραλαβω απο Πλαισιο, 

Το θετικο ειναι οτι πολλοι που θα το βρουν απο αλλου θα ακυρωσουν Κωτσοβολο οποτε θα προχωρησει πιο γρηγορα ο Νοεμβριος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...