Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, demitriSbv είπε

Έχω μετρήσει τουλάχιστον 15 άτομα τα οποία παρήγγειλαν από Πλαίσιο στις 17/03 ή 19/03 και μέχρι τις 31/03 παρέλαβαν. Είχε γίνει κάτι συγκεκριμένα εκείνο το διήμερο;

Έχω καλέσει άπειρες φορές στο Πλαίσιο έστω και για εγγραφή σε μια λίστα ενδιαφέροντος και λένε ότι δε γίνεται κάτι τέτοιο.

Ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο εδώ κ μήνες. Έχω πάρει τηλ πόσες φορές για λίστα κ κάθε φορά ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. 
Κάποια στιγμή το είπα «ρε φίλε, πρέπει να πάρω κ να ξαναπάρω μέχρι να βρω κάποιον να με συμπεριλάβει στην λίστα; Μα μου λέει δεν υπάρχει λίστα» 

τεσπα. Το παράτησα κ περιμένω Κώτσο. Θεωρητικά θα το πάρουμε τώρα αφού είμαι 8/11 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαφνικό τσουνάμι αγγελιών ps5 στο insomnia ίσως κάτι δείχνει σχετικά με την επικείμενη διαθεσιμότητα του, για εμάς που περιμένουμε να το αγοράσουμε στη πραγματική του τιμή. Ρε λες ;;;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

Το ξαφνικό τσουνάμι αγγελιών ps5 στο insomnia ίσως κάτι δείχνει σχετικά με την επικείμενη διαθεσιμότητα του, για εμάς που περιμένουμε να το αγοράσουμε στη πραγματική του τιμή. Ρε λες ;;;;;;

Εσυ θα ψωνιζες από τρολ με 0 (ολογράφως μηδεν) αξιολογήσεις υπερτιμημένη μια κονσόλα; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλια χρόνια να μην το πάρω παρά να δώσω έστω και ένα ευρώ παραπάνω από την κανονική τιμή σε όλους αυτούς που το πουλάνε στις αγγελίες και στα Σκρουτζ άδικα. 

  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, PIXEL76 είπε

Το ξαφνικό τσουνάμι αγγελιών ps5 στο insomnia ίσως κάτι δείχνει σχετικά με την επικείμενη διαθεσιμότητα του, για εμάς που περιμένουμε να το αγοράσουμε στη πραγματική του τιμή. Ρε λες ;;;;;;

Δυστυχώς φίλε από όσο γνωρίζω ότι μέσα στο Μάρτιο ήρθε μια μεγάλη ποσότητα κονσολών στην χώρα μας, σίγουρα η μεγαλύτερη μετά το launch, αλλά αυτή η ποσότητα αφορά και τον Απρίλιο. Με λίγα λόγια η επόμενη παρτίδα μετά το Μάιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειδα απο παρα πολλους να λενε 12 με 20 απριλιου ριστοκ

4 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Δυστυχώς φίλε από όσο γνωρίζω ότι μέσα στο Μάρτιο ήρθε μια μεγάλη ποσότητα κονσολών στην χώρα μας, σίγουρα η μεγαλύτερη μετά το launch, αλλά αυτή η ποσότητα αφορά και τον Απρίλιο. Με λίγα λόγια η επόμενη παρτίδα μετά το Μάιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Corey είπε

Ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο εδώ κ μήνες. Έχω πάρει τηλ πόσες φορές για λίστα κ κάθε φορά ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. 
Κάποια στιγμή το είπα «ρε φίλε, πρέπει να πάρω κ να ξαναπάρω μέχρι να βρω κάποιον να με συμπεριλάβει στην λίστα; Μα μου λέει δεν υπάρχει λίστα» 

τεσπα. Το παράτησα κ περιμένω Κώτσο. Θεωρητικά θα το πάρουμε τώρα αφού είμαι 8/11 

Θα σου έλεγα τι θα πάρουμε τώρα με τους άντε μη πω ....εγω 09/11 είμαι έχω μιλήσει άπειρες φορες με Κωτσόβολο και    Οι απαντήσεις είναι ....για πέταμα  ότι ναναι λέει ο καθένας...μην ελπίζεις Απρίλιο μάλλον προς το τέλος του μήνα αρχές Μαΐου εκτός και αν υπάρχει κάποια ακύρωση και αν...Να φανταστείς τι ΑΝΑΞΙΟΠΟΙΣΤΟΙ είναι εχθές μου είπαν ότι ακόμα εξυπηρετούν Ωκτομβριο !!!!και φίλος μου όπως και άλλοι έχουν παραλάβει με προπαρ 05/11 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Δυστυχώς φίλε από όσο γνωρίζω ότι μέσα στο Μάρτιο ήρθε μια μεγάλη ποσότητα κονσολών στην χώρα μας, σίγουρα η μεγαλύτερη μετά το launch, αλλά αυτή η ποσότητα αφορά και τον Απρίλιο. Με λίγα λόγια η επόμενη παρτίδα μετά το Μάιο.

Τι να πω..ας ελπίσουμε για ένα δυνατό restock το συντομότερο !!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, drtgr350 είπε

Κανονικά κάθε 15 παραλαμβάνουν αυτή τη φορά τέλος του μήνα 

Περιμένουμε λοιπόν και προσπαθούμε να παραμένουμε αισιόδοξοι !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, metallica 13 είπε

Παιδιά από sony center οσοι έχετε κάνει παραγγελία τηλεφωνικά έχετε εξυπηρετηθεί?Υπάρχει καθόλου ροή? 

Οι τελευταίοι που παρέλαβαν είχαν παραγγείλει 17/2. Κάποιο παλικάρι είχε παραγγείλει 5/2 και δεν τον εξυπηρέτησαν όμως δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

Εσυ θα ψωνιζες από τρολ με 0 (ολογράφως μηδεν) αξιολογήσεις υπερτιμημένη μια κονσόλα; 

Μην ξεχνάς και τα πολύτιμα μέλη με 150 αξιολόγησεις και εξίσου τεράστια διαδραστικοτητα στο σαιτ που τα πουλάνε με το κιλό για λογαριασμό φίλων όπως αναφέρουν. Σίχαματα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...