Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τηλέφωνο σε Sony center 17-19/3 με έβαλε σε λίστα αναμονής και σε ερώτηση μου ότι κάποιοι παραλαμβάνουν σε μια εβδομάδα/10 μέρες μου απάντησε ότι δεν ισχύει.

Όταν θα έχουν διαθέσιμα κομμάτια, και έρθει η σειρά μου, θα με ενημερώσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Τηλέφωνο σε Sony center 17-19/3 με έβαλε σε λίστα αναμονής και σε ερώτηση μου ότι κάποιοι παραλαμβάνουν σε μια εβδομάδα/10 μέρες μου απάντησε ότι δεν ισχύει.

Όταν θα έχουν διαθέσιμα κομμάτια, και έρθει η σειρά μου, θα με ενημερώσουν...

Κι εγω εχω 16/03!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Nikos1822 είπε

Καλησπέρα σας, 

Όπως είχε αναφερθεί πριν την καταχώριση, δεν γνωρίζουμε κάποιο εκτιμώμενο διάστημα παράδοσης για τις παραγγελίες που καταχωρούνται το 2021, καθώς τη δεδομένη στιγμή εξυπηρετούνται παραγγελίες που καταχωρήθηκαν το 2020. Με την παραλαβή Απριλίου θα εξυπηρετηθεί μέρος των παραγγελιών Νοεμβρίου. Για τις επόμενες, συμπεριλαμβανομένης και της δικής σας, θα υπάρξει σχετική ενημέρωση.

Αυτή ήταν η απάντηση σε μήνυμα στο public... Ούτε όλο το Νοέμβριο δεν θα εξυπηρετήσουν με την νέα παραλαβή... σύμφωνα με αυτά που μου έστειλαν..

Τι να πω...

εγω τρελενομαι να διαβαζω οτι διαφοροι κανουν παραγγελεια μεσα στο 2021 και περνουν πσ5, και εμεις απο κατι public, κωτσοβολο....κτλπ εχουμε παραγγειλει και προπληρωση το μαμηδι απο σεπτεμβρη νοεμβρη του 20 και δεν εχουμε ουτε ενα μυνημα ......τι σκατα γινεται! Οχι οτι φταινει τα παιδια που βρηκαν ακρη, αλλα δεν καταλαβαινω πως το πλαισιο μπορει να καλυβει τοσες παραγγελειες ξερω γω του φλεβαρη και οι αλλοι να μην εχουν τελειωσει τον σεπτεμβρη. Ειναι μπιτ για μπιτ ανικανοι και θα φανε ακυρο σε μελοντικες αγορες αλλων προιοντων.

  • Like 2
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/4/2021 στις 1:46 ΜΜ, GeorgeMan είπε

Να ρωτήσω τώρα εγώ κάτι; Όλοι αυτοί από τα 200€ θα σωθούν? Δηλαδή περίμεναν να αγοράσουν PS5 για να βγάλουν 4 μήνες μετά 200€ κάνοντας κάτι παράνομο (όσοι ιδιώτες πουλάνε με κέρδος), αλλά και ανήθικο? Δεν μπορώ να το καταλάβω...

Δεν είναι παράνομο μέχρι ένα ποσό. 

@GeorgeMan Μιας και γελας, οριστε. Αρθρο 55, με συνδιασμο του 4172

Όσο για το ανήθικο, πιστεύω πολλοί θα είχαν διαφορετική γνώμη αν αυτοί είχαν προλάβει. 

Μέρα παρά μέρα ίδια συζήτηση. Προσπεράστε το και συνεχίστε την ζωή σας. Μια κονσόλα είναι

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2021 στις 5:50 ΜΜ, Omi888 είπε

Σε ποσες μερεσ σε πηραν φιλε?! Περιμενω απο την τριτη! 

Σε ποσες μέρες σε πηραν?! 

31/3 με καλεσαν και προχωρησαν η παραγγελια. Δηλαδη περιπου 12 μερες μετα. Και χτες παρελαβα γιατι δεν ειμαι Αθηνα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Δεν είναι παράνομο μέχρι ένα ποσό. 

Όσο για το ανήθικο, πιστεύω πολλοί θα είχαν διαφορετική γνώμη αν αυτοί είχαν προλάβει. 

Μέρα παρά μέρα ίδια συζήτηση. Προσπεράστε το και συνεχίστε την ζωή σας. Μια κονσόλα είναι

Φίλε μου καταρχήν ο καθένας ένα προϊόν μπορεί να το πουλήσει όσο θέλει δεν είπε κανένας ότι είναι παράνομο ας το δώσει και 5000 ευρώ επίσης αυτός που θα το αγοράσει θα επιβαρυνθεί όχι εγω...Κανένα πρόβλημα ..Το θέμα είναι ότι κάποιοι  πήραν καμία 10 η παραπάνω και καλα έκαναν αφού μπορούσαν άρχισαν και τα δίναν 1000 γιούρια  ενώ εγω ακόμα περιμένω 1 εδώ  και 6 μήνες .Και ενώ εγω περιμένω η Sony λέει δεν υπάρχουν κονσόλες .... Ναι οκ δεν είναι μια κονσόλα .... είναι ένα προϊόν το οποίο το έχω προπαραγγειλει το έχω πληρώσει με δουλεύουν ψιλό γαζί και περιμένω σαν μαλα....σ 6 μήνες .Τα ίδια θα έλεγα και εάν αυτό το προϊόν ήταν μια καφετιέρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2021 στις 1:46 ΜΜ, GeorgeMan είπε

κάνοντας κάτι παράνομο (όσοι ιδιώτες πουλάνε με κέρδος)

 

8 λεπτά πριν, drtgr350 είπε

Φίλε μου καταρχήν ο καθένας ένα προϊόν μπορεί να το πουλήσει όσο θέλει δεν είπε κανένας ότι είναι παράνομο

Να διαβαζουμε τα προηγουμενα μηνυματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nick5 είπε

Ακόμα τίποτα μου ειπαν στην επόμενη παραλαβή που περιμένουν απρίλιο.image.png.ae5a76882bfae09441e6c4bd7a667b54.png

Αντε τυχερουλη και εσύ σε λίγο κλείνεις 6μηνο!

Να τους πάρεις τηλ για την επέτειο σας 😂

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ενδιαφέρεται για τηλεόραση μαζί με ps5 ας ρωτήσει sony center.τρεχει ένα πακέτο με 65αρα tv  ps5 και τα παρελκόμενα του και απ' όσο ξέρω υπάρχει ετοιμοπαραδοτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, moredraube είπε

Όποιος ενδιαφέρεται για τηλεόραση μαζί με ps5 ας ρωτήσει sony center.τρεχει ένα πακέτο με 65αρα tv  ps5 και τα παρελκόμενα του και απ' όσο ξέρω υπάρχει ετοιμοπαραδοτο.

Ωραιοι και αυτοι...δεν μπορουμε να τους τα δωσουμε 1000ε γιατι δεν ειμαστε σκαλπερονια, αλλα μπορουμε να διωξουμε 1500 σε ειδη εκμεταλευομενοι την συγκυρια, που μας κανει μπιζνεσμεν! βρε ουστ! 

Επεξ/σία από Sanshiro_Ugata
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Sanshiro_Ugata είπε

Ωραιοι και αυτοι...δεν μπορουμε να τους τα δωσουμε 1000ε γιατι δεν ειμαστε σκαλπερονια, αλλα μπορουμε να διωξουμε 1500 σε ειδη εκμεταλευομενοι την συγκηρια, που μας κανει μπιζνεσμεν! βρε ουστ! 

Είναι πρόωθηση της αντιπροσωπείας και όχι του καταστήματος.εμενα προσωπικά με βόλεψε γτ ήθελα κ καινούρια τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λερναία ύδρα οι μαυραγορίτες. Δύο δύο τις πουλάνε στις αγγελίες. Παιδιά μη τους κάνετε μάγκες. Σε 2 μήνες οι ίδιοι θα τις δίνουν 250 ευρώ κάτω

Επεξ/σία από PIXEL76
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, moredraube είπε

Είναι πρόωθηση της αντιπροσωπείας και όχι του καταστήματος.εμενα προσωπικά με βόλεψε γτ ήθελα κ καινούρια τηλεόραση.

Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη πες μου που βρίσκεται το offer να ρίξω μια ματία. Θα προτιμούσα ένα link , ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...