Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, Rattlehead είπε

7/11??εμενα μου είπαν ότι έφτασαν 11 και θα εξυπηρετησουν μέχρι 15 στην επομενη φουρνιά. Το έγραψα παραπάνω. Από Αθήνα είσαι; 

αθηνα 7/11 και τίποτα αρα δεν ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

1/11 digital edition, παραγγελια απο mediamarkt και απο public, τιποτα ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27.10 public..Πήγα χθες απο κει και μ πε ότι για "να μη ταλαιπωριεμαι", παραλαβή περιμένει 7/6..και ούτε καν σίγουρο..ή το πε για να με ξεφορτωθεί το πιο πιθανό ή όντως ισχύει και τα πράγματα θα ναι δύσκολα αδέρφια😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, BlackBear είπε

27.10 public..Πήγα χθες απο κει και μ πε ότι για "να μη ταλαιπωριεμαι", παραλαβή περιμένει 7/6..και ούτε καν σίγουρο..ή το πε για να με ξεφορτωθεί το πιο πιθανό ή όντως ισχύει και τα πράγματα θα ναι δύσκολα αδέρφια😂

εγω καλεσα σημερα με 29-10 μου ειπε η κοπελα οτι βλεπει οτι εχουν παραλαβη με την ημερομηνια και θα με ενημερωσουν , τι να πω πια !

Επεξ/σία από kundi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BlackBear είπε

27.10 public..Πήγα χθες απο κει και μ πε ότι για "να μη ταλαιπωριεμαι", παραλαβή περιμένει 7/6..και ούτε καν σίγουρο..ή το πε για να με ξεφορτωθεί το πιο πιθανό ή όντως ισχύει και τα πράγματα θα ναι δύσκολα αδέρφια😂

τελικά υπάρχουν και χειρότερα από τον Κωτσόβολο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, kundi είπε

εγω καλεσα σημερα με 29-10 μου ειπε η κοπελα οτι βλεπει οτι εχουν παραλαβη με την ημερομηνια και θα με ενημερωσουν , τι να πω πια !

Ότι έχουν παραλάβει ήδη δηλαδή; Γιατί κοίτα και γω την είχα πατήσει γτ όταν παίρνεις τηλ από το site πρέπει να τους πεις και σε ποιο κατάστημα είσαι..γτ και μένα μου χαν πει ότι το έχουν αλλά μαλλον στα κεντρικότερα μαγαζιά και το δικό μ κατάστημα του Περιστερίου στη προκειμένη, παίρνει λίγα κομμάτια και πάλι δεν είχα εξυπηρετηθεί...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kwstakisii είπε

Ρώτησες άτομο τμήματος gaming?

Καλησπέρα σας, 

Μεταφέραμε το μήνυμά σας στο τμήμα gaming καθώς θα χρειαστούμε σχετικές διευκρινίσεις. Σύντομα θα επανέλθουμε ώστε να σας ενημερώσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω κάτι, οι περισσότεροι (ας πούμε) σε αυτό το πόστ αναφέρεστε σε προπαραγγελίες που είχατε κάνει μήνες πριν, όταν είχε launcharei η κονσόλα ? Βλέπω άτομα που δεν έχουν εξυπηρετηθεί ακόμα απο Νοέμβρη, πιστεύετε έχει κανένα νόημα να πάρω να ρωτήσω για παραγγελία σε κάποιο κατάστημα ? Plaisio, Κωτσόβολος, MediaMarkt, SonyHellas δεν υπάρχει καν το PS5 ή δείχνει ότι είναι εξαντλημένο.

Υπάρχει κανείς που πρόσφατα (τελευταίους 1-2 μήνες) δοκίμασε να κάνει παραγγελία PS5 να μου πεί τι του είπαν στο περίπου ? Δηλαδή αν κάποια απ τις μεγάλες αλυσίδες δέχεται παραγγελία, αν ζητάν κάποιο ποσό για εγγύηση κτλπ.

 Ένα site που ανέφερε κάποιος μερικές σελίδες πιο πίσω, το notestechnologias.gr, που αναφέρει προπαραγγελίες είναι legit ? Σορρυ αν είναι off topic η ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παράγγειλα από αυτούς (notestechnologias.gr) στα μέσα Μάρτη και έλεγαν για παράδοση τέλος Απριλίου αλλά τζίφος μέχρι τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, EmilV είπε

Για να καταλάβω κάτι, οι περισσότεροι (ας πούμε) σε αυτό το πόστ αναφέρεστε σε προπαραγγελίες που είχατε κάνει μήνες πριν, όταν είχε launcharei η κονσόλα ? Βλέπω άτομα που δεν έχουν εξυπηρετηθεί ακόμα απο Νοέμβρη, πιστεύετε έχει κανένα νόημα να πάρω να ρωτήσω για παραγγελία σε κάποιο κατάστημα ? Plaisio, Κωτσόβολος, MediaMarkt, SonyHellas δεν υπάρχει καν το PS5 ή δείχνει ότι είναι εξαντλημένο.

Υπάρχει κανείς που πρόσφατα (τελευταίους 1-2 μήνες) δοκίμασε να κάνει παραγγελία PS5 να μου πεί τι του είπαν στο περίπου ? Δηλαδή αν κάποια απ τις μεγάλες αλυσίδες δέχεται παραγγελία, αν ζητάν κάποιο ποσό για εγγύηση κτλπ.

 Ένα site που ανέφερε κάποιος μερικές σελίδες πιο πίσω, το notestechnologias.gr, που αναφέρει προπαραγγελίες είναι legit ? Σορρυ αν είναι off topic η ερώτηση.

οι περισσοτεροι αναφερομαστε σε προπαραγγελιες που εχουν γινει τους μηνες 10-11-12/2020. Μερικοι λενε οτι εχει εξυπηρετηθει ολος ο 10ος και εχει μπει στην εξυπηρετηση ο 11ος μερικοι αλλοι λενε οτι ειχαν παραγγελια 10ο και ακομα δεν εχουν λαβει κατι. Τα περισσοτερο προβληματικα καταστηματα ειναι ο κωτσοβολος και τα public καθως για λογους που δεν θα αναλυθουν αλλο εδω , εχουν παρει παρα πολλες προπαραγγελιες και ειναι πισω 5-6 μηνες στην εξυπηρετηση. Απο οτι εχω δει η πιο νορμαλ εξυπηρετηση δεδομενων των συνθηκων εχει γινει στο Πλαισιο και στην Sony Hellas. Για τον Γερμανο και τη Vodafone ειναι πιο ηπια τα πραγματα , αλλοι ειναι απολυτα ευχαριστημενοι αλλοι κραζουν αρα εισαι στο 50-50. Προσωπικα εχω μια εξοφλημενη παραγγελια Κωτσοβολο απο τις 16-11-2020 για Disc , η οποια δεν βλεπω να εξυπηρετειται μεσα στον 5ο ισως και οχι μεσα στον 6ο (αν και το πιθανοτερο ειναι μεσα-τελη 6ου απο οτι ακουγεται) καθως και μια κρατηση σε καταστημα Γερμανος σε μικρη πολη στην 3η θεση( 1η και 2η ειναι ο ιδιοκτητης και ο γιος του). Θα προτιμουσα να εξυπηρετηθω απο Γερμανο γτ μετα απο αυτα Κωτσοβολο ουτε απεξω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...