Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sargus είπε

Μπράβο ρε παιδιά, άρα προχώρησε!

Εμένα από χθες δεν έχει αλλάξει, μου γράφει απλά ότι "έγινε καταχώριση".

☹️

και εμενα το ιδιο. και στο ιστορικο τιποτα... χμμ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, sargus είπε

Έχει κανείς καμία εξέλιξη από τις χθεσινές παραγγελίες στο Γερμανό; απεστάλη καμία παραγγελία; 

Παραδόθηκε στην κούριερ λογικά αύριο θα το έχω, άψογος ο Γερμανός 

Επεξ/σία από forlorn_hope
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jordanis_kiou είπε

Παιδιά κανένα νέο από Media Markt ? Μου λέει ότι «Εργάζονται σκληρά για το προϊόν μου» στην εξέλιξη παραγγελίας 

Θα εργάζονται σκληρά για κάτι βδομάδες όπως φαίνεται. Μετά θα πάθουν υπερκόπωση και θα βγουν σε άδεια. Και εγώ από εκεί έχω παραγγείλει από 2/7 και τίποτα. 

Παράγγειλε από αλλού. Υπάρχουν ακόμη διαθέσιμες κονσόλες και πλαίσιο και παμπλικ.

Και απο ότι φαίνεται έχουν όντως στοκ και δεν κοροϊδεύουν, ήδη έχουν αρχίσει οι αποστολές και λογικά θα καλυφθεί πολύς κόσμος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παραγγελια απο γερμανο(την δευτερα)

 χτες ελεγε καταχωρημενη στις 19.7

και σημερα λεει καταχωρημενη στις 20.7

λετε να φαμε κανα ακυρο?

Επεξ/σία από ileos10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς άλλος με παραγγελία 20/7 και μετά από Κωτσόβολο που να παρέλαβε;;

Όλα τα καταστήματα βγάζουν κονσόλες και εκεί στον Κωτσόβολο έχουνε μείνει στο Νοέμβριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, εγώ παρήγγειλα στις 01:45 το βράδυ 20/07 από Public το bundle με το Ratchet & Clank (έγραφε αναμενόμενη παράδοση Πέμπτη 22/07 με Παρασκευή 23/07), και με πληρωμή στο κατάστημα (όχι Αθήνα), και ήδη το μεσημέρι της Τρίτης, περίπου 13:15, μου ήρθε μήνυμα και email ότι η παραγγελία μου είναι διαθέσιμη προς παράδοση. Χάρηκα λοιπόν κι εγώ, και ετοιμάστηκα να πάω στο κατάστημα να πληρώσω και να το πάρω, αλλά είχα μία αμφιβολία γιατί στην εξέλιξη - κατάσταση παραγγελιών, φαινόταν η παραγγελία μου ως "μερικώς διαθέσιμη". Ε τελικά επιβεβαιώθηκε η αμφιβολία μου, καθότι "μόνο το παιχνίδι έχει έρθει, και θα σε ενημερώσουμε ξανά με μήνυμα για το PS5"... Εν πάσει περιπτώσει, δεν χαλάστηκα, διότι είμαι 99% σίγουρος ότι θα παραλάβω είτε αύριο είτε την Παρασκευή, απλά το γράφω αυτό εδώ γιατί η ουσία είναι ότι οι παμπόνηροι μαυραγορίτες του Public σου πλασάρουν τα παιχνίδια στα "bundles" τους, τουλάχιστον στην τελευταία παρτίδα έξτρα, για να τσεπώσουν έξτρα, και όχι ως PS5 + παιχνίδι στη συσκευασία, ως σωστό bundle. Να το έχετε υπόψιν αυτό, μήπως κανείς σας δεν θέλει το παιχνίδι, απλά το PS5, ώστε να το αφήσει εκτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία προχθεσινή στα public ps5+spiderman που είχε διαθέσιμα για αρκετές ώρες κ 20-21/07  παραλαβή από το κατάστημα (κ πληρωμή στο κατάστημα εννοείτε) κ σήμερα έρχεται mail  να περάσω να παραλάβω κ ότι η παραγγελία είναι μερικώς ετοιμη για παραλαβή. Πέρνω τηλ κ μου λένε υπάρχει το παιχνίδι δεν υπάρχει το ps5. Ρε λαμόγια μας δουλεύετε? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πέφτουν ακυρώσεις από Public το πλαίσιο έχει διαθέσιμα ακόμα :

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gdal73 είπε

Επειδή βλέπω πέφτουν ακυρώσεις από Public το πλαίσιο έχει διαθέσιμα ακόμα :

 

Και μένα μόλις μου ακύρωσε το Public, ξεφτίλα τελείως. Δοκίμασα τώρα από plaisio να δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

Παραγγελία από Γερμανό  ps5 Δευτέρα και ήρθε σημερα. Δεν ξέρω αν ειμαι από τους τυχερούς σε αυτο αλλά ο Γερμανός σε εμένα φάνηκε εγγυηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου ήρθε χτες e-mail από Public για μερικώς έτοιμη παραγγελία. Αλλά έγραφε ότι θα στείλουν εκ νέου, οπότε το είχα καταλάβει ότι μόνο το παιχνίδι έχουν για την ωρα.

Ωστόσο θα ακυρώσω, αφού το Πλαίσιο έστειλε σε λιγότερες από 24 ώρες το σκετο PS5 (με αντικαταβολή, γιατί μετά τα άκυρα που μου έχουν ρίξει σε συλλεκτικές ή κάτι προσφορές δεν είχα καμία όρεξη να τους "δανείσω" κι άλλα λεφτά, πόσο μάλλον κι άλλο μεγάλο ποσό). 😀

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...