Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/7/2021 στις 11:19 ΠΜ, kwstakisii είπε

Τι λέει δηλαδη?

Πως ειναι μια εταιρεια με στοχο το κερδος και οχι φιλανρθωπικο ιδρυμα ή ενας οργανισμος που κραταει ψηλα το λαβαρο του ηθους και της ανθρωπινης αξιοπρεπειας.

Μπορουμε δηλαδη να κατηγορησουμε αντιστοιχα το σκρουτζ, το e-bay, ακομα και το ινσομνια που επιτρεπει αγγελιες απο σκαλπερς. :P 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανείς δεν ξερει, και να σου πει κάποιος, ότι ο φίλος του φίλου, του ξαδέρφου του μπατζανακη του, της θείας του της χορεύτριας που δουλεύει στα κεντρικά, άκουσε ότι σίγουρα θα βγουν bundles μέσα στην εβδομάδα, μάντεψε, δεν θα είναι αλήθεια. Ειλικρινά, σίγουρες πηγές δεν υπάρχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στα bundles του γερμανού μου φαίνονται 2 πράγματα πάντως πάρα πολύ περίεργα

Προσωρινά μη διαθέσιμο  σε όλα  και το  Η προσφορά ισχύει έως 19.07.2021.

Δηλαδή παίρνεις το αμάξι πας σε όλους τους γερμανούς της Αττικής και εκεί εάν το βρείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, taznik90 είπε

Εμένα στα bundles του γερμανού μου φαίνονται 2 πράγματα πάντως πάρα πολύ περίεργα

Προσωρινά μη διαθέσιμο  σε όλα  και το  Η προσφορά ισχύει έως 19.07.2021.

Δηλαδή παίρνεις το αμάξι πας σε όλους τους γερμανούς της Αττικής και εκεί εάν το βρείς?

Αυτό κοιτάω και εγώ από το πρωί εγώ μάλλον υποψιάζομαι ότι απλώς μπήκαν και έφυγαν αμέσως και είναι θέμα χρόνου να αλλάξει το στάτους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω τα παιδιά που θέλουν να αγοράσουν με προκαταβολή πως αν επιλέξετε παραλαβή απο κατάστημα σας δίνει την επιλογή για προκαταβολή. (δεν το ήξερα πως γινόταν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράγγειλα και εγώ το digital με το έξτρα χειριστήριο και το φορτιστή.

Ερώτηση : για την επιστροφή πρέπει να κάνουμε κάτι συγκεκριμένο ή απλά χρησιμοποιούμε την κάρτα της eurobank και γίνονται όλα αυτόματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sargus είπε

Παράγγειλα και εγώ το digital με το έξτρα χειριστήριο και το φορτιστή.

Ερώτηση : για την επιστροφή πρέπει να κάνουμε κάτι συγκεκριμένο ή απλά χρησιμοποιούμε την κάρτα της eurobank και γίνονται όλα αυτόματα; 

Εάν έγινε αγορά με κάρτα που έχει επιστροφή τότε θα γίνει αυτόματα από την τράπεζα.

Θα πρέπει σε μερικές μέρες να δεις το ποσό της επιστροφής.

7 λεπτά πριν, dgl1111 είπε

Πρόλαβα και παράγγειλα ένα σκέτο PS5 με 12 άτοκες και πρόγραμμα επιστροφή.

Για να δούμε τι θα δούμε. Ελπίζω να έρθει πριν φύγω διακοπές. :)

Ενώ έχει γίνει η αγορά που λέω πιο πάνω στο web banking της Eurobank δεν φαίνεται ακόμη το ποσό (της δόσης).

Αυτό σημαίνει ότι λογικά ο Γερμανός θα προχωρήσει στην εκτέλεση της πληρωμής αφού ελεγχθεί η παραγγελία και το προϊόν υπάρχει. Πολύ σωστή τακτική.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Walker00 είπε

Παράγγειλα το απλό με αντικαταβόλη, αντε να δούμε. Ελπιζω να μην φαω ακυρο.

Και εγώ το ίδιο αλλά γιατί να φάμε άκυρο λόγω αντί καταβολής ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, takam είπε

Να ενημερώσω τα παιδιά που θέλουν να αγοράσουν με προκαταβολή πως αν επιλέξετε παραλαβή απο κατάστημα σας δίνει την επιλογή για προκαταβολή. (δεν το ήξερα πως γινόταν)

Πάντως εμένα, και στις δύο επιλογές (παραλαβή από κατάστημα - αποστολή) μου ζητάει ολόκληρο το ποσό. Δεν δίνει ούτε αντικαταβολή…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...