Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, takam είπε

Δεν βγάζουν λεφτά δλδ αν αγοράσει κάποιος απο το σιτε τους;

Προφανώς δεν τους φιλοξενούν δωρεάν στο site κάποιο ποσοστό η προμήθεια παίρνουνε αλλά δεν έχουν καμία σχέση με την τιμολογιακη πολιτική από τα φιλοξενούμενα καταστήματα.

Πολλές φορές βλέπεις ένα προϊόν που το public το πουλάει στην χ τιμή και για το ίδιο προϊόν άλλα καταστήματα το πουλάνε φθηνότερα από το public στην ίδια τους την σελίδα.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, jec_one είπε

Άντε 6 ημερολογιακές μέρες μετά είμαι φίλε. Θέλω να ελπίζω ότι αν έρθει καμιά παρτίδα μέσα στο μήνα ίσως να το πάρω και εγώ αλλιώς από Αύγουστο και βλέπουμε....

Το ελπίζω και εγώ να παραλάβεις όσο πιο σύντομα. Και νόμιζα ότι είχα μείνει ο τελευταίος. Τελικά μέχρι ποτέ υπήρχαν προπαραγγελίες εννοώ ενεργές;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εμείς που δεν είχαμε κάνει προ παραγγελία η έστω κάποια παραγγελία όταν βρέθηκαν κάποια δεν βλέπω να προλαβαίνουμε να πάρουμε ούτε σε ένα χρόνο. 

Μέχρι να βρώ θα παλιώσει και η τηλεόραση που αγόρασα ειδικά για το ps5😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι μπορεί η εξωφρενική τιμή στο public να μην αφορά δικά του προϊόντα αλλά ενός από τα καταστήματα που ανήκουν στο marketplace του αλλά το public έχει ευθύνη για το ποια μαγαζιά και ποια προϊόντα τους εμφανίζονται στην πλατφρόρμα του.

Το ότι αφήνει να εμφανιστεί το προϊόν ενός scalper που πουλάει σε πιο νταβαντζιλίκικη τιμή από όλους τους άλλους scalpers κάτι λέει για το public.

Επεξ/σία από dgl1111
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dgl1111 είπε

Ναι μπορεί η εξωφρενική τιμή στο public να μην αφορά δικά του προϊόντα αλλά ενός από τα καταστήματα που ανήκουν στο marketplace του αλλά το public έχει ευθύνη για το ποια μαγαζιά και ποια προϊόντα τους εμφανίζονται στην πλατφρόρμα του.

Το ότι αφήνει να εμφανιστεί το προϊόν ενός scalper που πουλάει σε πιο νταβαντζιλίκικη τιμή από όλους τους άλλους scalpers κάτι λέει για το public.

Τι λέει δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, TAKE5 είπε

Παραγγελία 12/7 Mediamarkt (με Nion collection) παραλαβη σήμερα

Αυτά είναι που δεν καταλαβαίνουμε. Εγώ παραγγελία από το ίδιο κατάστημα 2/7 το "bundle" με ratchet και ακόμη τίποτα. 

Μάλλον θα υπάρχει έλλειψη στο ratchet & clank δεν εξηγείται αλλιώς. 

Μας δουλεύουν. 

Επεξ/σία από DukeM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, DukeM said:

Αυτά είναι που δεν καταλαβαίνουμε. Εγώ παραγγελία από το ίδιο κατάστημα 2/7 το "bundle" με ratchet και ακόμη τίποτα. 

Μάλλον θα υπάρχει έλλειψη στο ratchet & clank δεν εξηγείται αλλιώς. 

Μας δουλεύουν. 

Έτσι ακριβώς. Τα ξαναείπαμε εμείς μερικές σελίδες πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Οι παραγγελίες δεν εχουν σχέση με τα ποσα PS5 θα στείλει η Sony στο καθε μαγαζι. Τα bundle ειναι εφέυρεση των καταστημάτων απο την στιγμή που σου δίνουν το game ξεχωριστά και του κουτί του PS5 δεν έχει το εξώφυλλο του game. Το βρήκανε το κολπο για να διώξουν μαζι τα games και να βγάλουν παραπάνω. Κλασικοι έλληνες απατεώνες.......

Μιλάμε για bundle που το παιχνίδι συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία του playstation ως ένα, όχι ξεχωριστά. Το bundle με το ratchet and clank, τουλάχιστον, έτσι έρχεται το τελευταίο μήνα, αλλιώς ξεχωριστά είναι όντως λαμογιά.

 

17 λεπτά πριν, Dim_Kon είπε

Μιλάμε για bundle που το παιχνίδι συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία του playstation ως ένα, όχι ξεχωριστά. Το bundle με το ratchet and clank, τουλάχιστον, έτσι έρχεται το τελευταίο μήνα, αλλιώς ξεχωριστά είναι όντως λαμογιά.

 

Παραγγελία από public 10/07 και χθες παρέλαβα από το κατάστημα. Ps5 disc, bundle με ratchet and clank ως ένα, συν ένα παιχνίδι ακόμα ξεχωριστά, distraction allstars.

Επεξ/σία από Dim_Kon
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Connos1976 είπε

Το ελπίζω και εγώ να παραλάβεις όσο πιο σύντομα. Και νόμιζα ότι είχα μείνει ο τελευταίος. Τελικά μέχρι ποτέ υπήρχαν προπαραγγελίες εννοώ ενεργές;

Σίγουρα και Δεκέμβριο από αυτά που ξέρω. Ίσως και Ιανουάριο....τραγικοί οι τύποι.

Να σκεφτείς εμένα ο τύπος που του έκανα τη παραγγελία μου έλεγε "ε λογικά με τη παρτίδα που θα έρθει τα Χριστούγεννα θα το έχετε"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γερμανός μας έπαιξε λίγο άσχημο παιχνίδι. Το έστειλε γρήγορα στα θετικά. Δυστυχώς είχε ελλατωματικο drive και το γύρισα πίσω. Όλα καλά μέχρι εδώ. Πέρασαν 3 εβδομάδες όμως και τα λεφτά ακόμα δεν έχουν επιστραφεί. Οπότε προσοχή ακόμα και αν είναι ακόμα κάπου διαθέσιμο θέλει προσοχή γιατί αν κάτι πάει στραβά θα βρεθείτε ακάλυπτοι αν το μαγαζί είναι αναξιόπιστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Enas11 είπε

Ο Γερμανός μας έπαιξε λίγο άσχημο παιχνίδι. Το έστειλε γρήγορα στα θετικά. Δυστυχώς είχε ελλατωματικο drive και το γύρισα πίσω. Όλα καλά μέχρι εδώ. Πέρασαν 3 εβδομάδες όμως και τα λεφτά ακόμα δεν έχουν επιστραφεί. Οπότε προσοχή ακόμα και αν είναι ακόμα κάπου διαθέσιμο θέλει προσοχή γιατί αν κάτι πάει στραβά θα βρεθείτε ακάλυπτοι αν το μαγαζί είναι αναξιόπιστο. 

Τι ακριβώς θέματα σου έκανε το drive ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 16/07/2021 at 10:04, GeorgeMan said:

Είχες πληρώσει; Ή παραλαβή από κατάστημα;

Παραλαβή από κατάστημα και πληρωμή εκεί. Να σημειώσω ότι ήταν ξεχωριστα το ps5 και ξεχωριστα το παιχνίδι

Επεξ/σία από TAKE5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, jec_one είπε

Σίγουρα και Δεκέμβριο από αυτά που ξέρω. Ίσως και Ιανουάριο....τραγικοί οι τύποι.

Να σκεφτείς εμένα ο τύπος που του έκανα τη παραγγελία μου έλεγε "ε λογικά με τη παρτίδα που θα έρθει τα Χριστούγεννα θα το έχετε"...

ρε φίλε εννοείται ότι έχει και Ιανουάριο. Και εγώ εκεί είμαι δυστηχώς. Για Πάσχα υπολογίζανε ότι θα παραλάβω. Το τραγικοί είναι λίγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tatofski64 είπε

Τι ακριβώς θέματα σου έκανε το drive ;

Νόμιζε ότι υπήρχε δισκάκι μέσα και δεν μπορούσες να βάλεις δισκάκι. Είναι σχετικά συχνό προβλημα υπάρχουν διάφορες αναφορές στο internet. Ελαττωματικά προϊόντα είναι λογικό να υπάρχουν δεν είναι εκεί το ζήτημα. Εγώ το έγραψα ότι στις παραγγελίες που κάνουμε είναι σημαντικό να κοιτάμε από που τα παίρνουμε για να έχουμε υποστήριξη αν υπάρξει θέμα όπως στη δική μου περίπτωση και όχι απλά όπου είναι διαθέσιμο. Ακόμα χειρότερα φυσικά αν το πάρεις από scalper. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...