Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, maotag είπε

Η παλινοδία με το public συνεχίζεται. Σε γνωστό μου στην Λάρισα που έδωσε παραγγελία μαζί με εμένα του ήρθε μύνημα στο κινητό να παραλάβει σήμερα κ οτι για 5 ημέρες το προϊόν θα είναι κρατημένο στο μαγαζί. Πάει χαρούμενος στο μαγαζί να παραλάβει κ τι του φέρνουν? Το cd. Λέει κάποιο λάθος κάνετε μου ήρθε κ μήνυμα κ mail να παραλάβω. Ψάχνουν το ps5 δεν το βρίσκουν φυσικά, συγνώμη για την ταλαιπωρία. Public δεν μας τα λες καλά....

Αυτό επάθα κι εγώ. 

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Αν δεν πάρεις τηλ να ρωτήσεις, πως θα ξέρουμε εμείς? Προφανώς είτε η κονσόλα είναι διαθέσιμη, είτε το παιχνίδι. 

Το έβαλα ξανά παραπάνω, εκεί που μου απάντησες, σε spoiler. Το παιχνίδι ήταν διαθέσιμο... Άντε να δούμε από αύριο έως και την Παρασκευή που ήταν η αναμενόμενη ημερομηνία παράδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, Thranduil84 είπε

Παραγγελία από Γερμανό την Δευτέρα 17.00 το απόγευμα. Η κατάσταση της παραγγελίας μου παραμένει καταχωρημένη. Δεν έχουν απαντήσει ακόμα στο σχετικό mail που έστειλα από την φόρμα επικοινωνίας. Πριν λίγο μπήκα στο web banking μου κ είδα επιστροφή στην κάρτα το ποσό της αγοράς με δικαιολογία ακύρωση παραγγελίας.

Ωχχχ. Κακό μαντάτο. Τους πήρες τηλέφωνο;

Εγώ εκτός από την επικοινωνία το πρωί, τους πήρα και τηλέφωνο τώρα, και μου είπαν ότι απόψε ή αύριο θα τιμολογηθεί και θα αποσταλεί. Θα ήθελα να ξέρω αν βλέπουν κάτι και τα λένε αυτά ή αν απλά εκτιμούν ότι αυτό είναι το λογικό να γίνει οπότε το λένε και ξεμπερδεύουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα παραγγελία πλαίσιο , λέει σε στάδιο συλλογής εκτιμώμενη έναρξη παράδοσης 23/07 , το πλαίσιο άψογο σε όλα όντως σε 2 μέρες θα το έχω ; Πείτε οποίος παρέλαβε αυτές τις μέρες αν ισχύει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελια Δευτερα απο Γερμανο το απλο Disk με αντικαταβολη, σταλθηκε χθες και απο το πρωι ειναι στο πρακτορειο ΕΛΤΑ courier της περιοχης. Ευελπιστω οτι αυριο θα το εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS5 + Demon's Souls απο πλαισιο έχει τιμολογηθεί και πριν απο λίγο μου ήρθε email πως έχει παραδωθεί σε courier και έρθει στον χώρο μου το λιγότερο μέχρι αύριο, ελπίζω να μην έρθει μόνο του το Demon's Souls..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, takam είπε

PS5 + Demon's Souls απο πλαισιο έχει τιμολογηθεί και πριν απο λίγο μου ήρθε email πως έχει παραδωθεί σε courier και έρθει στον χώρο μου το λιγότερο μέχρι αύριο, ελπίζω να μην έρθει μόνο του το Demon's Souls..

ποτε εκανες την παραγγελια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, takam είπε

Εχθές στις 5 το απόγευμα.

εγω σημερα το μεσημερι, το εδειχνε διαθεσιμο για παραγγελια ,ακομα και μετα απο δυο ωρες ειχε ακομα διαθεσιμοτητα, υποθετω οτι εχει online αποθεμα λογο SAP. Θα δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ακυρώνετε παραγγελίες bundle ρε παιδιά, εννοείται ότι έχουν το παιχνίδι άμεσα διαθέσιμο ΟΛΑ τα καταστήματα αλλά μπορεί να θέλουν δύο τρεις μέρες να έρθει η κονσόλα. Εμένα έτσι έγινε από public Βόλου τη προηγούμενη εβδομάδα, δεν πήγα μόνο για το ratchet and clank αλλά περίμενα τρεις ακόμα μέρες και μου ήρθε μήνυμα να πάω να τα παραλάβω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, takam είπε

PS5 + Demon's Souls απο πλαισιο έχει τιμολογηθεί και πριν απο λίγο μου ήρθε email πως έχει παραδωθεί σε courier και έρθει στον χώρο μου το λιγότερο μέχρι αύριο, ελπίζω να μην έρθει μόνο του το Demon's Souls..

παρήγγειλα κι εγω το ίδιο bundle σημερα το μεσημέρι. Πήρα και τηλέφωνο και μου είπαν Παρασκευη θα το στείλουν. Τώρα βέβαια στην παραγγελία λέει Αναμονή για παραλαβή προιόντος. Να ανησυχήσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Digital από Κωτσόβολο 7 Nοεμβρίου και μου ήρθε σήμερα ειδοποίηση από μεταφορική Courier Center.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sargus είπε

Ωχχχ. Κακό μαντάτο. Τους πήρες τηλέφωνο;

Εγώ εκτός από την επικοινωνία το πρωί, τους πήρα και τηλέφωνο τώρα, και μου είπαν ότι απόψε ή αύριο θα τιμολογηθεί και θα αποσταλεί. Θα ήθελα να ξέρω αν βλέπουν κάτι και τα λένε αυτά ή αν απλά εκτιμούν ότι αυτό είναι το λογικό να γίνει οπότε το λένε και ξεμπερδεύουν.

Ναι πήρα τηλέφωνο. Η κοπέλα που απάντησε μόλις της έδωσα τον αριθμό παραγγελίας άρχισε να μου τα μασάει. Δεν με ενόχλησε τόσο το γεγονός ότι δεν το πρόλαβα αλλά γιατί δεν με ενημέρωσαν. Όταν της είπα ότι βλέπω ότι έγινε επιστροφή το ποσό στην κάρτα μου με αιτιολογία ακύρωση παραγγελίας προσπάθησε να με πείσει ότι εγώ την ακύρωσα. Απαράδεκτη αντιμετώπιση σε πελάτη. Το θετικό είναι ότι έκανα κατευθείαν παραγγελία στο πλαίσιο 18.00 το απόγευμα κ μια ώρα μετά με πήραν τηλέφωνο για να με ενημερώσουν ότι θα παραλάβω αύριο μέχρι τις 17.00

Επεξ/σία από Thranduil84
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αφού δεν έχουμε κανένα νέο για κάποιον μετά τις 20/11 που να παρέλαβε, λογικά η αλυσίδα της καρδιάς μας δεν πήρε κανένα κομμάτι. Για άλλη μία εβδομάδα δηλαδή.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Stavros_tdm900 είπε

Digital από κωτσοβ προπαραγγελιες από 10/11 παραλαμβάνω τν παρασκευη.

Είδες να αλλάζει κάτι στο στάτους της παραγγελίας η σε πήραν τηλέφωνο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στην Αγγλία, 8000-10000 κονσόλες PS5 διαθέσιμες σε λίγες ώρες από τώρα !! (Στο GAME)

https://metro.co.uk/2021/07/21/ps5-uk-restock-tomorrow-at-game-with-at-least-8000-consoles-14965974/?fbclid=IwAR2646QitQq1HjSReF8FtM0gdVwjydcl-JgA28k6c98SM5nbTQ7ZEH4kW2Y
 
 
 
Επεξ/σία από hasiotis_john
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...