Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμενα τωρα που πλησιαζουν οι γιορτες να φτιαξει η διαθεσιμοτητα αλλα διαβαζω πως ακομα χαλι ειναι.

Εγω ειχα προλαβει απο Mediamarkt με το δευτερο χειριστηριο αλλα και που το εχω τρωει τζαμπα σκονη αφηνω τα παιδια μονο ΣΚ να παιζουν απο μιαμιση ωρα το καθενα.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/11/2021 στις 12:31 ΜΜ, vag.patrick είπε

Γραφει το DOA πουθενα οτι σου δινει νεο προιον? , μιλαει για αντικατασταση χωρις να καθοριζει αν ειναι καινουριο η οχι. Απλα να ειναι απολυτως λειτουργικο. Τωρα εγινα κατανοητος? Να φανταστω καταλαβες οτι ειναι οδηγια που δεν δεσμευει κανεναν πωλητη να σου δωσει καινουριο προιον? Ασχετα που το κανουν στα πλαισια εξυπηρετησης ή συμφωνιας δεν ειναι παντα ετσι.Απλα και ομορφα.

Αυτο που περιγραφεις ειναι η εγγυηση της Sony που ισχυει ενα ετος.Εδω μιλαμε για παραλαβη νεκρου προιοντος σε τιμη brand new oποτε δεν εχει χωρο για ντριμπλες απο κανεναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, ψάχνω εδώ και 3 περίπου εβδομάδες για κονσόλα ps5 και δεν βρίσκω τπτ. Θα ήθελα να ρωτήσω ανεβάζετε εδώ για τυχόν διαθεσιμότητες σε καταστήματα? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tsolk4 είπε

Καλησπέρα σας, ψάχνω εδώ και 3 περίπου εβδομάδες για κονσόλα ps5 και δεν βρίσκω τπτ. Θα ήθελα να ρωτήσω ανεβάζετε εδώ για τυχόν διαθεσιμότητες σε καταστήματα? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κιεγω γι'αυτό γράφτηκα εδώ φίλε μπας και το προλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερωσω την περιπτωση μου.Πηρα το οκ να παραλαβω την χαλασμενη κονσολα απο το σερβις κομετρον και να την παω πλαισιο να μου πιστωθει καινουργια.Εντωμεταξυ ειχα αφησει ανοιχτο το case στην paypal σε περιπτωση που δεν εχουν αποθεμα και πρεπει να περιμενω μηνες.Σημερα η paypal με δικαιωσε και μενει να δω τα λεφτα μου πισω στο λογαριασμο σε κατι μερες αν ολα πανε καλα.Αρα φανταζομαι απλα τους παω την κονσολα πισω και χαιρεταω.Μενουν ομως τα games που τα εχω σφραγισμενα με διαφορετικη αποδειξη απο την κονσολα.Γινεται να κανω επιστροφη σε καταστημα με refund η εστω να τα αλλαξω με πιστωση 80 ευρω αγορων απο το μαγαζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το dispute δεν έγινε σε όλη την παραγγελία?μπορείς να δοκιμάσεις αν δεν έχουν περάσει 14 μέρες. 

Οχι διοτι θεωρησα πιο πιθανο να δικαιωθω με dispute στην προβληματικη κονσολα μονο και την αρνηση DOA.15 μερες Πρεπει να χουν περασει απο την παραλαβη και καμια 20 απο την παραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ali_chaos είπε

Να ενημερωσω την περιπτωση μου.Πηρα το οκ να παραλαβω την χαλασμενη κονσολα απο το σερβις κομετρον και να την παω πλαισιο να μου πιστωθει καινουργια.Εντωμεταξυ ειχα αφησει ανοιχτο το case στην paypal σε περιπτωση που δεν εχουν αποθεμα και πρεπει να περιμενω μηνες.Σημερα η paypal με δικαιωσε και μενει να δω τα λεφτα μου πισω στο λογαριασμο σε κατι μερες αν ολα πανε καλα.Αρα φανταζομαι απλα τους παω την κονσολα πισω και χαιρεταω.Μενουν ομως τα games που τα εχω σφραγισμενα με διαφορετικη αποδειξη απο την κονσολα.Γινεται να κανω επιστροφη σε καταστημα με refund η εστω να τα αλλαξω με πιστωση 80 ευρω αγορων απο το μαγαζι?

Εφόσον ειναι σφραγισμένα και είσαι μέσα στις 15 ημέρες απο την ημερομηνία που έχει κοπεί η απόδειξη, μπορεις βαση νομου να παρεις και τα χρήματα σου πίσω κανονικά.

Αν έχουν περάσει οι ημέρες με σφραγισμένο προιόν ειναι στην διάθεση του καταστήματος αν σου κανουν επιστροφή. Αν του ζητησεις πιστωτικό φαντάζομαι δεν θα σου το αρνηθούν.

Επεξ/σία από kwstakisii
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, dionisis241 είπε

Διαθεσιμο το ps5 digital και με dvd  με bundles στο πλαισιο 

https://www.plaisio.gr/search?query=ps5 console&page=1&range[price][min]=448&range[price][max]=728

 

16 λεπτά πριν, Stelios9999 είπε

Χτύπησα αυτό στα 599. Για να δούμε

Άκυρο...τα ίδια είναι...τα υπολόγισα λάθος

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...