Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, kostas-1982 είπε

Προφανως , γιαυτο και μπορουν να στελνουν ξεχωριστα παιχνιδια και χειριστήρια απο την κονσολα. 

Πηρα κι εγω με αντικαταβολη για σιγουρια.Αν δεν ερθει κονσολα, δεν παραλαμβάνω.

Ο μόνος λόγος που προχώρησα σε παραφφελια είναι πως το ειχα υποσχεθει στα παιδια μου εδω και πολυ καιρο.  Επειδη δεν φαινεται να υπαρχει αμεσα βελτιωση στη διαθεσιμοτητα , ειπα να το κανω το βήμα, αν και δε μου αρεσει αυτος ο εξαναγκασμος με τα εξτρα.

Χειριστηριο θα επαιρνα ετσι κι αλλιως. Το game το πηρα μιας και θα το παιξουν τα μικρα. Θα το εβρισκα ομως και used πιο φθηνα.

Ευχαριστω ολους σας για την ενημερωση για την  διαθεσιμότητα.

Πάνω από €πεντακό δεν υπάρχει αντικαταβολή ή κατέθεσες σε τράπεζα ή είναι άκυρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντικαταβολή με μετρητά δεν γίνεται πάνω από 500ευρώ. Αν ο courrier έχει μηχάνημα να δέχεται κάρτα,μια χαρά μπορείς να σου έρθει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αντικαταβολή με μετρητά δεν γίνεται πάνω από 500ευρώ. Αν ο courrier έχει μηχάνημα να δέχεται κάρτα,μια χαρά μπορείς να σου έρθει έτσι.

580 μετρητά  εδώσα  εγώ αντικαταβολή στο series x από κωτσοβολο. 510 το xbox και 70 έξτρα εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, feelihipo είπε

Θα ξαναδούμε σκέτο PS5 από αξιόλογο κατάστημα πριν το 23 η τα bundles θα είναι ο μόνος τρόπος πώλησης από εδώ και πέρα;

δυσκολο, παντως θυμαμαι στο λοντς του 4 ειχε μπει καπελο δεκαρικο και ειχε γινει χαμος στα φορουμ εδω οτι μας κλεβουν και μας κανουν και τωρα πλεον σε μια κατεστραμενη χωρα με μισθους πεινας βλεπεις 600 και 700 για μια κονσολα να ειναι εξαντλημενη παντου, ψιλοαπιστευτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, tsakonass είπε

Πάνω από €πεντακό δεν υπάρχει αντικαταβολή ή κατέθεσες σε τράπεζα ή είναι άκυρη.

Δεν το ήξερα αυτό. Πάντως είχε επιλογή για αντικαταβολή στα 620€ που ήταν το κόστος. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι σε αφήνει να προχωρήσεις την παραγγελία και να σου την ακυρώσει μετά. 

Σήμερα μου ήρθε mail για εκτιμώμενη παράδοση την Δευτέρα . 

Αnyway, δεν καίγομαι κιόλας. Μια χαρά είμαι με το ps4 εγω. Όταν αλλάξω και τηλεόραση θα το ψάξω πιο εντατικά .

Aν έρθει από τώρα, έχει καλώς...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, feelihipo είπε

Θα ξαναδούμε σκέτο PS5 από αξιόλογο κατάστημα πριν το 23 η τα bundles θα είναι ο μόνος τρόπος πώλησης από εδώ και πέρα;

Θεωρώ ότι αν υπάρχει επιλογή παραγγελίας ότι θα μπορείς. Πχ σε Γερμανό κάποια καταστήματα δέχονται να σε βάλουν σε λίστα αναμονής. Εκεί ίσως να πετύχεις σκέτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

580 μετρητά  εδώσα  εγώ αντικαταβολή στο series x από κωτσοβολο. 510 το xbox και 70 έξτρα εγγύηση

Ειναι παράνομο το συγκεκριμένο πάντως(υποθέτω θα το γνωρίζεις).

Αγορές πάνω από 500ευρώ κανονικά είναι μόνο ηλεκτρονικά/μέσω κάρτας.

Εντάξυ ο Κωτσόβολος γενικά είναι στον κόσμο τοου,και απορώ πως δεν έχει κλείσει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ειναι παράνομο το συγκεκριμένο πάντως(υποθέτω θα το γνωρίζεις).

Αγορές πάνω από 500ευρώ κανονικά είναι μόνο ηλεκτρονικά/μέσω κάρτας.

Εντάξυ ο Κωτσόβολος γενικά είναι στον κόσμο τοου,και απορώ πως δεν έχει κλείσει ακόμα.

Ναι κάτι είχα δει σε διάφορα θέματα εδώ στο forum πιο παλιά. Απλά επειδή  δέχτηκε την παραγγελία με αντικαταβολη δεν έδωσα σημασία. Μου το έφερε ο courier πλήρωσα μετρητά και όλα οκ

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aekoupoli είπε

Ναι κάτι είχα δει σε διάφορα θέματα εδώ στο forum πιο παλιά.

Εδώ και 6χρόνια ισχύει αυτό αλλα κλασσικά στην Ελλάδα ο καθένας ότι θέλει κάνει https://www.taxheaven.gr/news/32880/500-eyrw-apo-shmera-to-orio-synallagwn-me-idiwtes-poy-exofleitai-me-metrhta

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, tsakonass είπε

Πάνω από €πεντακό δεν υπάρχει αντικαταβολή ή κατέθεσες σε τράπεζα ή είναι άκυρη.

Για αλλη μια φορα, μπορεις να παρεις κατι με αντικαταβολη ανω των 500, απλα οχι με μετρητα. Θεωρητικα μονο με πληρωμη με καρτα σε pos, αλλα για την ωρα δεν εχω θεμα προσωπικα. Περυσι που πηρα την 3070 στα 750, πληρωσα με μετρητα κανονικα (δεν δεχοταν την καρτα μου στο Pos του κουριερ και πεταχτηκα να βγαλω απο ατμ)

"Συνεπώς, η εξόφληση όλων των συναλλαγών άνω των 500 ευρώ (σ.σ. τελική τιμή με φ.π.α.) μεταξύ επιχειρήσεων και ιδιωτών (πώληση αγαθών, παροχή υπηρεσιών, κ.λπ.) πρέπει να πραγματοποιείται αποκλειστικώς με τη χρήση μέσων πληρωμής με κάρτα (δλδ pos με φυσικη παρουσια) ή άλλου ηλεκτρονικού μέσου πληρωμής (δλδ πληρωμη ιντερνετικα με καρτα) (π.χ. όπως ενδεικτικά άλλα όχι περιοριστικά τραπεζικό έμβασμα, πληρωμή μέσω λογαριασμού πληρωμών, χρήση ηλεκτρονικού πορτοφολιού."

(απο το πανω λινκ)

 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παίδες το εμπεδώσα το ζήτημα με την αντικαταβολή.

Αύριο παραλαμβάνω χειριστήριο με 2 τίτλους, μπορεί και κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...