Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

58 λεπτά πριν, feelihipo είπε

Καλησπέρα, ποιο είναι το γκρουπ;

Υπάρχει τρόπος να κατοχυρώσω ένα τώρα για να το παραλάβω σε κάνα 20 μέρες; η μπα;

Spoiler

Ψάξε για Greek Playstation Community

Για το δεύτερο ερώτημα σου, για 20 ημέρες....ούτε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ψάξε για Greek Playstation Community

Για το δεύτερο ερώτημα σου, για 20 ημέρες....ούτε καν.

Ευχαριστώ πολύ για το link!

46 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εχει ηδη αναφερθει στις προηγούμενες σελίδες ότι δεν γίνεται να σου δεσμεύσει η εταιρεία κονσόλα,ειτε την πληρώσεις,είτε όχι,για τόσες πολλές μέρες. Από το public email σε πρόσφατη παραγγελία ps5

 

Η παραγγελία σου είναι έτοιμη προς παραλαβή!

Μπορείς να περάσεις από τώρα να την παραλάβεις απο το κατάστημα 

Προσοχή!: Μετά απο 5 εργάσιμες ημέρες τα προϊόντα θα αποδεσμευτούν και ενδέχεται να μην είναι διαθέσιμα για παραλαβή.

 

Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, WebDev είπε

Τέρμα το Πλαίσιο ... 

Ο Κωτσο συνεχίζει...

Πρέπει να ήταν γερή παραλαβή για να κρατάει ακόμα. Συνήθως 1-2 ώρες max άντεχε το απόθεμα

Λογικά όσο περνάει ο καιρός και επειδή πλέον φέρνουν συχνά κομμάτια, θα ομαλοποιείται η κατάσταση και κάποια στιγμή θα στρώσει και τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thagkol είπε

Λογικά όσο περνάει ο καιρός και επειδή πλέον φέρνουν συχνά κομμάτια, θα ομαλοποιείται η κατάσταση και κάποια στιγμή θα στρώσει και τελείως.

Εδώ βγήκε η Sony και είπε ότι θα μειώσει την παραγωγή του ps5 ειδικά μετά τις γιορτές λόγω έλλειψης τσιπ. Και τη νέα χρονιά πιστεύω έτσι θα πάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Γνωρίζει κάποιος μέχρι πόσες μέρες μπορεί να κάνει κράτηση ο Γερμανός για παράδοση ps5 στο κατάστημα?

Πχ public μέχρι 5 μέρες.

Έχω λόγο που ρωτάω, διότι χτες ήρθε η κονσόλα και μου δίνει περιθώριο μέχρι Δευτέρα...

Θέλω να το τρεναρω μέχρι Παρασκευή που πληρώνομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 207rallye είπε

Δεν έχεις ένα 20€ να τους πεις να δώσεις για κατοχύρωση μήπως δεχτούν για να είσαι ήσυχος? Λέω εγώ τώρα, δεν ξέρω αν παίζει. 

Δεν ξέρω ρε συ, σκέτη κονσόλα ήθελα, και ήρθε με έξτρα χειριστήριο και παιχνίδι, όπου το ποσό είναι μεγαλύτερο.

Δεν έχω το ποσό για τα έξτρα, και ήθελα να το τρεναρω μέχρι Παρασκευή που πληρώνομαι τουλάχιστον να πάρω το πακέτο, και τα βάζω αγγελία μετά.

Αυστηρά με ενημέρωσαν ότι έχω περιθώριο μέχρι Δευτέρα.

Είναι δυνατόν?

Αποστολή δεν κάνουν,αν είσαι εκτός Αθηνών πχ για οποιοδήποτε λόγο, πρέπει σώνει και καλά να είσαι παρών την Δευτέρα??

Δεν μπορώ να το καταλάβω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Δεν ξέρω ρε συ, σκέτη κονσόλα ήθελα, και ήρθε με έξτρα χειριστήριο και παιχνίδι, όπου το ποσό είναι μεγαλύτερο.

Δεν έχω το ποσό για τα έξτρα, και ήθελα να το τρεναρω μέχρι Παρασκευή που πληρώνομαι τουλάχιστον να πάρω το πακέτο, και τα βάζω αγγελία μετά.

Αυστηρά με ενημέρωσαν ότι έχω περιθώριο μέχρι Δευτέρα.

Είναι δυνατόν?

Αποστολή δεν κάνουν,αν είσαι εκτός Αθηνών πχ για οποιοδήποτε λόγο, πρέπει σώνει και καλά να είσαι παρών την Δευτέρα??

Δεν μπορώ να το καταλάβω....

Εσυ σκέτη κονσόλα είχες παραγγείλει ή bundle? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, 207rallye είπε

Εσυ σκέτη κονσόλα είχες παραγγείλει ή bundle? 

Σκέτη, και χτες ενημέρωσαν ότι έρχονται με έξτρα μόνο,αν θες το τσιμπάς,αν όχι, επόμενος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mikele13- είπε

Καλημέρα.

Γνωρίζει κάποιος μέχρι πόσες μέρες μπορεί να κάνει κράτηση ο Γερμανός για παράδοση ps5 στο κατάστημα?

Πχ public μέχρι 5 μέρες.

Έχω λόγο που ρωτάω, διότι χτες ήρθε η κονσόλα και μου δίνει περιθώριο μέχρι Δευτέρα...

Θέλω να το τρεναρω μέχρι Παρασκευή που πληρώνομαι...

Στους όρους χρήσης αναγράφει παραλαβή εντός 7 ημερολογιακων ημερών 

Αν δεν βγάλεις άκρη με το Γερμανό, υπάρχουν διαθέσιμα PS5 στα Public από 539 αυτή τη στιγμή. 

 

Spoiler

Η παράδοση σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ δεν συνεπάγεται οικονομική επιβάρυνση του χρήστη, συνεπάγεται όμως δέσμευσή του να προσέλθει στο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ που επέλεξε μέσα σε αποκλειστικό χρονικό διάστημα επτά (7) ημερολογιακών ημερών, από την παραλαβή της σχετικής ειδοποίησης από το e-shop για να παραλάβει τα παραγγελθέντα. Εάν ο χρήστης δεν προσέλθει μέσα στο χρονικό αυτό διάστημα η ΓΕΡΜΑΝΟΣ, δικαιούται να αποδεσμεύσει τα παραγγελθέντα προϊόντα, πιστώνοντας αντίστοιχα την πιστωτική ή χρεωστική κάρτα του χρήστη που χρησιμοποίησε για την πληρωμή. 

Spoiler

Η παράδοση σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ δεν συνεπάγεται οικονομική επιβάρυνση του χρήστη, συνεπάγεται όμως δέσμευσή του να προσέλθει στο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ που επέλεξε μέσα σε αποκλειστικό χρονικό διάστημα επτά (7) ημερολογιακών ημερών, από την παραλαβή της σχετικής ειδοποίησης από το e-shop για να παραλάβει τα παραγγελθέντα. Εάν ο χρήστης δεν προσέλθει μέσα στο χρονικό αυτό διάστημα η ΓΕΡΜΑΝΟΣ, δικαιούται να αποδεσμεύσει τα παραγγελθέντα προϊόντα, πιστώνοντας αντίστοιχα την πιστωτική ή χρεωστική κάρτα του χρήστη που χρησιμοποίησε για την πληρωμή. 

 

 

Επεξ/σία από Giannis107
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από έγκυρη πηγή γνωρίζω πως λίγο πριν τα Χριστούγεννα ή την Πρωτοχρονιά θα υπάρξει και άλλο ένα ή δύο κύματα με bundle από τις μεγάλες αλυσίδες!!! Επομένως να επισκέπτεστε οι ενδιαφερόμενοι καθημερινά τις ιστοσελίδες τους ή το insomnia... καλή τύχη σε όσους το επιθυμούν και δεν το έχουν αποκτήσει ακόμη!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...