Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, iliata2410 είπε

απο Εθνική τράπεζα μεριά ακούτε;αναμένουμε και εσάς

Εθνική +Πειραιώς κοιμούνται όρθιοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανα σήμερα την πρώτη μου πληρωμή με gpay σε ψιλικατζίδικο από eurobank

Όλα καλά, θα το προτιμήσω μάλλον από την εφαρμογή της eurobank μιας και είναι πιο εύχρηστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άργησε να ενημερωθει

Να δούμε τώρα οι προγραμματιστες των Ελληνικών πορτοφόλιων αν φιλοτιμηθουν να φτιάξουν και τα δικά τους πορτοφόλια με τον ίδιο τρόπο όπως του Google pay

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, matrix130 είπε

Όταν πάω να προσθέσω την κάρτα με το google pay μου πετάει can't complete set up for contactless payment. Μπορείτε να με βοηθήσετε ώστε να την συνδέσω?

Κάνε update τις εφαρμογές σου ώστε να έχει την τελευταία έκδοση του app της Eurobank και δοκίμασε από κει να την προσθέσεις την κάρτα στο G-PAY.

p.s. αν τυχόν είναι prepaid, ίσως να μην μπορείς να τη βάλεις, αν κρίνω από τον πίνακα. Εκτός κι αν είναι παράβλεψη στον πίνακα και υποστηρίζεται κανονικά.
https://support.google.com/pay/answer/10173490

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι νέος στο gpay και έχω μείνει υπερευχαριστημένος, καμία σχέση με πληρωμή μέσω eurobank που ήθελες πόση ώρα...

Ερώτηση : μπορώ να προσθέσω athena card για μετρό ? έχει ερωτηθεί πολλές φορές και σε άλλα θέματα αλλά νομίζω πως δεν έχει απαντηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kotsoz είπε

Ερώτηση : μπορώ να προσθέσω athena card για μετρό ? έχει ερωτηθεί πολλές φορές και σε άλλα θέματα αλλά νομίζω πως δεν έχει απαντηθεί

Καλή ερώτηση. Νομίζω ότι δεν μπορούμε να βάλουμε την athena card καθότι δεν έχει κάποιο barcode / qr code. Επίσης δεν είναι στη λίστα με τις Transit κάρτες που έχει περασμένες το Google Pay στη σχετική λίστα του.
Αν κάποιος γνωρίζει τρόπο, θα ήταν χρήσιμος, καθότι κι εμένα με έχει βολέψει για πολλές πιστωτικές και μη κάρτες το GPAY.
 

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορά απο market discount σήμερα απεριψε την συναλλαγή,δέν γνωρίζω γιατί.αναγκάστηκα με καρτα να πληρώσω.μου έχει ξανατύχει.ίσως προσωρινό θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ρωτήσει τον ΟΑΣΑ για την athena card με Google/Apple Pay

Καλημέρα σας,

Σε συνέχεια του ηλεκτρονικού σας μηνύματος αφού σας ευχαριστήσουμε για τις προτάσεις σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Αυτόματο Σύστημα Συλλογής Κομίστρου ακόμα δεν συνεργάζεται με αυτού του είδους τις πλατφόρμες,  είμαστε  όμως σε διαδικασία διερεύνησης τέτοιας μορφής συνεργασιών.

Με εκτίμηση,

 

0?ui=2&ik=4b30e7e1fe&attid=0.1&permmsgid=msg-f:1712216954036941371&th=17c3043f7bc5f23b&view=fimg&sz=s0-l75-ft&attbid=ANGjdJ9exm3ZtHdsZVaG0Q-ZmMWEL2lE7GVQgmhun_s9vZ23OZWTmSOrocjDLfM71olhecJ-D8iSoLqXaMaWpAnNY0ORiSPAKYKF3eeQx-uARn2kAZWURm5nrOVqWzs&disp=emb

Εξυπηρέτηση Πελατών

ATH.ENA Card

ATH.ENA Ticket

 

Οργανισμός Αστικών

Συγκοινωνιών Αθηνών, ΟΑΣΑ A.E.

Μετσόβου 15, 106 82 Αθήνα

Τ: 11 185 Φ: 210 821 2219

Ε: [email protected]

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

σήμερα το πρωί πήγα πέρασα ΚΤΕΟ πλήρωσα με gpay(εχω την visa της eurobank) εκεί,όλα οκ.αργοτερα πήγα σε supermarket με pos της Εθνικής(intigo)μου απέρριψε την συναλλαγή,κάτι για υπέρβαση ορίων εβγαζε δέν το καταλαβα η αήθεια,2 φορες εφαγα απορριψη.πληρωσα με την φυσικη καρτα και ολα οκ.πηγα μετα σε φουρνο με ιδιο τερματικο με το παραπανω,παλι το ιδιο προβλημα.παλι πληρωσα με την φυσικη καρτα.πηγα μετα σε καταστημα ρουχων με τερματικο viva εκει κανονικα εγινε η συναλλαγη.η αληθεια ειναι οτι νωριτερα εκανα επαννεκινηση συσκευης λεω μηπως ειναι θεμα συσκευης.πειτε μου λιγο τι εφταιξε λετε,οι συσκευες της εθνκης ειναι προβληματικες,η η επαννεκιννηση του κινητου επαιξε ρολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, iliata2410 είπε

σήμερα το πρωί πήγα πέρασα ΚΤΕΟ πλήρωσα με gpay(εχω την visa της eurobank) εκεί,όλα οκ.αργοτερα πήγα σε supermarket με pos της Εθνικής(intigo)μου απέρριψε την συναλλαγή,κάτι για υπέρβαση ορίων εβγαζε δέν το καταλαβα η αήθεια,2 φορες εφαγα απορριψη.πληρωσα με την φυσικη καρτα και ολα οκ.πηγα μετα σε φουρνο με ιδιο τερματικο με το παραπανω,παλι το ιδιο προβλημα.παλι πληρωσα με την φυσικη καρτα.πηγα μετα σε καταστημα ρουχων με τερματικο viva εκει κανονικα εγινε η συναλλαγη.η αληθεια ειναι οτι νωριτερα εκανα επαννεκινηση συσκευης λεω μηπως ειναι θεμα συσκευης.πειτε μου λιγο τι εφταιξε λετε,οι συσκευες της εθνκης ειναι προβληματικες,η η επαννεκιννηση του κινητου επαιξε ρολο;

Με τα pos της εθνικής είχε πρόβλημα και η curve κάρτα . Από πολλά δεν πέρναγε καν . Είναι θέμα της εθνικής . Σε πιο καινούρια μηχανήματα πέρναγε , στα παλιά δεν πέρναγε . Πλέον το έχουν φτιάξει . Λογικά αργά η γρήγορα θα το φτιάξουμε και για το Google pay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Garmin Pay από Πειαριώς! Ελπίζω σύντομα και Gpay!

https://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes/Trapezikes-Ypiresies/Kathimerines-Synallages/anepafes-pliromes-me-to-garmin-smartwatch-meso-garmin-pay

FDbDvV-WUAQKtOc.jpg.1012d81fb29dc093eb3649d55edb356a.jpg

Επεξ/σία από vagstef
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...