Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/9/2021 στις 2:56 ΜΜ, vagstef είπε

Με κανέναν από τους δύο τρόπους που αναφέρονται στο link δεν κατάφερα να βάλω την κάρτα μου στο GPAY.
Στην εφαρμογή της Eurobank δεν έχει καν "ενότητα Google Pay με κουμπί: Προσθήκη στο Google Pay".
Φαντάζομαι με κάποιο update της εφαρμογής από αύριο, μεθαύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, stark είπε

Με κανέναν από τους δύο τρόπους που αναφέρονται στο link δεν κατάφερα να βάλω την κάρτα μου στο GPAY.
Στην εφαρμογή της Eurobank δεν έχει καν "ενότητα Google Pay με κουμπί: Προσθήκη στο Google Pay".
Φαντάζομαι με κάποιο update της εφαρμογής από αύριο, μεθαύριο.

Αυτό φαντάζομαι και εγώ γιατί το app της Eurobank στο τηλέφωνο μου έχει ενημερωθεί τελευταία φορά πριν 16 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.eurobank.gr/el/retail/ilektroniki-trapeziki/mobile-and-apps/mobile-apps/google-pay

εκεί που λέει ότι όταν κάνω αναβάθμιση λογισμικού,πρέπει να διαγράψω την κάρτα και να την ξαναπροσθέσω πάλι;στο κινητό μου huawei  οταν κανω αναβαθμιση λογισμικου την curve δεν την διαγραφω απο το gpay και όλα είναι οκ πάλι.δεν το γνώριζα ότι όταν κάνεις αναβάθμιση του λογισμικού,ότι πρέπει να διαγράψεις την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iliata2410 είπε

https://www.eurobank.gr/el/retail/ilektroniki-trapeziki/mobile-and-apps/mobile-apps/google-pay

εκεί που λέει ότι όταν κάνω αναβάθμιση λογισμικού,πρέπει να διαγράψω την κάρτα και να την ξαναπροσθέσω πάλι;στο κινητό μου huawei  οταν κανω αναβαθμιση λογισμικου την curve δεν την διαγραφω απο το gpay και όλα είναι οκ πάλι.δεν το γνώριζα ότι όταν κάνεις αναβάθμιση του λογισμικού,ότι πρέπει να διαγράψεις την κάρτα.

Τι εννοεί ενημέρωση; μόνο αν αλλάξεις συσκευή το κάνεις. Φυσιολογικό αφού είναι ένα app. Αλλα με την ενημερωση τι φάση; 

Ούτε όταν κάνεις ενημέρωση λογισμικού ούτε όταν ενημερώνεται το GPay αφαιρούνται οι κάρτες. Κάποιο λάθος στη διατύπωση θα ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2021 στις 2:56 ΜΜ, vagstef είπε

Ερωτησούλα. Το link πώς το βρήκες;
Μου κάνει εντύπωση ότι δεν βρίσκω πουθενά κάποιο σχετικό δελτίο τύπου σε ενημερωτικά sites, ενώ και στην κεντρική σελίδα του site της Eurobank δεν υπάρχει αναφορά. Σε αυτές τις περιπτώσεις οι τράπεζες στέλνουν παντού ενημερωτικά και βάζουν και κράχτη στην κεντρική σελίδα τους (βλέπε Apple Pay, κλπ).
Μέχρι και περίπτωση γκάφας των ανθρώπων που συντηρούν / ενημερώνουν το site περνάει από το μυαλό μου. Δηλαδή ότι ίσως έκαναν publish τη σελίδα στο site νωρίτερα από ότι έπρεπε, κι ενώ η "υπηρεσία" δεν είναι διαθέσιμη ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, stark είπε

Ερωτησούλα. Το link πώς το βρήκες;
Μου κάνει εντύπωση ότι δεν βρίσκω πουθενά κάποιο σχετικό δελτίο τύπου σε ενημερωτικά sites, ενώ και στην κεντρική σελίδα του site της Eurobank δεν υπάρχει αναφορά. Σε αυτές τις περιπτώσεις οι τράπεζες στέλνουν παντού ενημερωτικά και βάζουν και κράχτη στην κεντρική σελίδα τους (βλέπε Apple Pay, κλπ).
Μέχρι και περίπτωση γκάφας των ανθρώπων που συντηρούν / ενημερώνουν το site περνάει από το μυαλό μου. Δηλαδή ότι ίσως έκαναν publish τη σελίδα στο site νωρίτερα από ότι έπρεπε, κι ενώ η "υπηρεσία" δεν είναι διαθέσιμη ακόμα.

Καλά αυτό σχετικό είναι. Η Alpha πέρα από δελτίο τύπου δεν έχει κάνει τπτ άλλο. Μια δημοσίευση στο Twitter και στο Instagram. Ούτε καν στην κεντρική σελίδα δεν έβαλε κάτι. Όπως και για το apple pay που έγινε όμως πολύ αργότερα. 

Όσο για το landing page του GPay Eurobank απλά είναι έτοιμο και δεν έχει μπει στην κατηγορία με τα apps τους. Το έχουν ανακοινώσει άλλωστε οπότε δεν θα γινε από λάθος. Το ίδιο είχε γίνει και με την Edenred.

Η Πειραιώς πάλι πέρα από την κεντρική σελίδα για το Apple Pay δεν έχει πει πουθενά τίποτα. 

 

*το GPay από Eurobank αναμένεται!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο update της εφαρμογής της Eurobank, με αναφορά στο Google Pay. 
Το Google Pay ακόμα δεν τη δέχεται την κάρτα μου. Και μέσα στην updated εφαρμογή, δεν υπάρχει το "Προσθήκη στο Google Pay".

eurobank2.jpg

eurobank3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το που ανοιξα την updated εφαρμογη μου πεταξε το popup για να βαλω την καρτα μου (Eurobank) στο Google Pay και μπηκε μεσα σε λιγα δευτερολεπτα. δειχνει να δουλευει αλλα δεν την εχω τεσταρει ακομα σε POS

Επεξ/σία από Padmad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Padmad είπε

Με το που ανοιξα την updated εφαρμογη μου πεταξε το popup για να βαλω την καρτα μου (Eurobank) στο Google Pay και μπηκε μεσα σε λιγα δευτερολεπτα. δειχνει να δουλευει αλλα δεν την εχω τεσταρει ακομα σε POS

Οντως μόλις το έκανα και προστέθηκε με τις άλλες.

Αν βάλουν να μεταφερεις χρηματα μέσω gpay θα είναι τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...