Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παίδες εδώ και πολλούς μήνες πλήρωνα κανονικά από την εφαρμογή της Eurobank (με NFC) από το κινητό σε οποιοδήποτε POS και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Από όταν αναβάθμισα σε Android 11 κάθε φορά που πάω να πληρώσω με τον ίδιο τρόπο με πετάει στην επιλογή να πληρώσω με Google Pay. Μπορώ κάπως να το παρακάμψω και να συνεχίσω να κάνω τις πληρωμές μέσω του app της Eurobank;

Πρόσπαθησα να ακολουθήσω τα βήματα για ενεργοποίηση του Pay μέσω του app σκεπτόμενος ότι μπορεί με το νέο Android η τράπεζα να επιβάλει τις πληρωμές μέσω Pay αλλά κάπου σκαλώνει και δεν με αφήνει να προχωρήσω/ενεργοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Ρε παίδες εδώ και πολλούς μήνες πλήρωνα κανονικά από την εφαρμογή της Eurobank (με NFC) από το κινητό σε οποιοδήποτε POS και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Από όταν αναβάθμισα σε Android 11 κάθε φορά που πάω να πληρώσω με τον ίδιο τρόπο με πετάει στην επιλογή να πληρώσω με Google Pay. Μπορώ κάπως να το παρακάμψω και να συνεχίσω να κάνω τις πληρωμές μέσω του app της Eurobank;

Πρόσπαθησα να ακολουθήσω τα βήματα για ενεργοποίηση του Pay μέσω του app σκεπτόμενος ότι μπορεί με το νέο Android η τράπεζα να επιβάλει τις πληρωμές μέσω Pay αλλά κάπου σκαλώνει και δεν με αφήνει να προχωρήσω/ενεργοποιήσω.

Θα ψαξεις στο  nfc κάπου θα λεει wallet και ποια θα είναι η προεπιλεγμένη εφαρμογή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Θα ψαξεις στο  nfc κάπου θα λεει wallet και ποια θα είναι η προεπιλεγμένη εφαρμογή.

Πω ρε φίλε. Είσαι ωραίος. Ήταν ενεργοποιημένο by default το Gpay! Thanks! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

Ξερει κανεις αν κανουμε αγορες με Google pay με την καρτα της Alpha bank π.χ. μετρανε στο αφορολογητο για τις φορολογικες δηλωσεις???

Παιδιά από την στιγμή που συνεργάζεται η τράπεζα επίσημα , εννοείται ότι μετράνε στο αφορολογητο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, >>Morpheus>> είπε

Γιατι, η Εθνικη ανακοινωσε κατι ;;

Καλά η εθνική άστο είναι χειρότερη από την Πειραιώς . Η Πειραιώς τουλάχιστον έβαλε apple pay . Που σημαίνει ότι το Google pay ίσως είναι κοντά . Η εθνική , άφαντη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Καλά η εθνική άστο είναι χειρότερη από την Πειραιώς . Η Πειραιώς τουλάχιστον έβαλε apple pay . Που σημαίνει ότι το Google pay ίσως είναι κοντά . Η εθνική , άφαντη 

Πάντως για την εθνική είχε γραφτεί ότι θα μπει apple pay το φθινόπωρο. Οπότε θα είναι όλες οι συστημικες . Όσο για την Πειραιώς πιστεύω ότι σύντομα θα βάλει google pay.

Άσχετα αν οι διαχειριστές σε Twitter κτλ δεν έχουν ιδέα οπότε ρωτάει ο αλλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vagstef είπε

Κατάφερες να συνδέσεις καρτα της eurobank στο gpay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Κατάφερες να συνδέσεις καρτα της eurobank στο gpay?

Εμενα εγραφε οτι δεν ειναι ακομα αποδεκτη για αγορες σε καταστηματα....

δηλαδη ηταν μονο για διασυκτιακες αγορες απο Google (Play music κλπ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Κατάφερες να συνδέσεις καρτα της eurobank στο gpay?

Οχι δεν έχω eurobank.αλλα είπα μήπως την έβαλε κάνεις. Συνήθως γίνεται πριν το ανακοινώσουν. Με την alpha είχε γίνει κανα μήνα πριν. Λογικά από αύριο ή στάνταρ αυτή τη βδομάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, vagstef είπε

Οχι δεν έχω eurobank.αλλα είπα μήπως την έβαλε κάνεις. Συνήθως γίνεται πριν το ανακοινώσουν. Με την alpha είχε γίνει κανα μήνα πριν. Λογικά από αύριο ή στάνταρ αυτή τη βδομάδα 

Μου τρώει σκάλωμα στο τελικό βήμα , η αλφα μπήκε κανονικά

Δεν θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα, θα ήμουν οκ και με την εφαρμογή της ίδιας της eurobank αλλά δεν δουλεύει με visa μόνο με Mastercard και έχω και μια δεύτερη visa που την θέλω στις ανέπαφες

Εθνική πχ δεν με νοιάζει καν μιας και δουλεύει πολύ καλά η δική της εφαρμογή

Της αλφα ήταν αναξιόπιστη, μια φορά με κρέμασε, οπότε προτιμησα το gpay

16 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

Εμενα εγραφε οτι δεν ειναι ακομα αποδεκτη για αγορες σε καταστηματα....

δηλαδη ηταν μονο για διασυκτιακες αγορες απο Google (Play music κλπ)...

Αυτό είναι μια άλλη απορία μου, αν δε μπορώ να πάω στο ψιλικατζίδικο ή στο βενζινάδικο με το gpay χέστηκα

Για online έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ PayPal (που έχω συνδέσει μια κάρτα μου) το οποίο είναι σταθερή αξία και εμπιστεύομαι φουλ

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...