Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστώ πολύ,ισως πάρω με δόσεις κάποιο.update. ρε παιδιά εδώ αφού λεει ότι κάνει ανέπαφες συναλλαγές.

https://www.skroutz.gr/s/34679117/WearFit-HW22-Pro-Max-45mm-Smartwatch-με-Παλμογράφο-Total-Black.html

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας.

Θέλω την γνώμη σας παρακαλώ.

Επειδή σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά το google pay, θέλω να μου ρωτήσω.

Πρώτον, τι πλεονεκτήματα έχει και μειονεκτήματα έχει;

Δεύτερον, αν τύχει και πέρασω δίπλα σε ένα POS υπάρχει να γίνει αγορά από το δικό μου wallet;

Τρίτον, αν γίνει μια λάθος αγορά, υπάρχει περίπτωση επιστροφή χρημάτων; Αν ναι που απευθύνομαι; Στην τράπεζα από της κάρτας μου ή υπάρχει κάποια υπηρεσία η Google Pay;

Τέταρτον, υπάρχει κάποια χρέωση για την χρήση της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Gunix είπε

Γεια σας.

Θέλω την γνώμη σας παρακαλώ.

Επειδή σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά το google pay, θέλω να μου ρωτήσω.

Πρώτον, τι πλεονεκτήματα έχει και μειονεκτήματα έχει;

Δεύτερον, αν τύχει και πέρασω δίπλα σε ένα POS υπάρχει να γίνει αγορά από το δικό μου wallet;

Τρίτον, αν γίνει μια λάθος αγορά, υπάρχει περίπτωση επιστροφή χρημάτων; Αν ναι που απευθύνομαι; Στην τράπεζα από της κάρτας μου ή υπάρχει κάποια υπηρεσία η Google Pay;

Τέταρτον, υπάρχει κάποια χρέωση για την χρήση της;

 Δεν κουβαλάς την καρτα σου μαζί.Μπορεί να μείνεις απο μπαταρία.

Οχι δεν πιάνει στον αέρα,και παντα μπορείς να κλείνεις το nfc

Αν γίνει λάθος απευθύνεσαι στον έμπορο ή στην κάρτα σου.Αν πας στον έμπορο να ξερεις ότι στο χαρτί του δεν θα γράφει το νουμερο της καρτας αλλά το νουμερο που δίνει to gpay στην καρτα σου.Δεν έχει να κάνει σε τίποτα η google. Δεν παρεχει υπηρεσίες τύπου ΡΡ.

Οχι δεν έχει χρέωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

 Δεν κουβαλάς την καρτα σου μαζί.Μπορεί να μείνεις απο μπαταρία.

Οχι δεν πιάνει στον αέρα,και παντα μπορείς να κλείνεις το nfc

Αν γίνει λάθος απευθύνεσαι στον έμπορο ή στην κάρτα σου.Αν πας στον έμπορο να ξερεις ότι στο χαρτί του δεν θα γράφει το νουμερο της καρτας αλλά το νουμερο που δίνει to gpay στην καρτα σου.Δεν έχει να κάνει σε τίποτα η google. Δεν παρεχει υπηρεσίες τύπου ΡΡ.

Οχι δεν έχει χρέωση.

Okay. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/5/2022 στις 11:37 ΜΜ, Sakis_Spooky είπε

VISA Πιστωτική ΟΚ - 4908...

VISA Χρεωστική ΟΚ - 4305...

 

2022-05-25 17.52.18.png

Κ εγώ πέρασα χρεωστική πιστωτική και δουλεύουν μια χαρά . Επιτέλους θα καταργήσουμε curve ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

θέλω λίγο την βοήθεια σας.έβαλα την κάρτα για βενζίνη της vivawallet στο google pay.απο τα 45 ευρω την πρωτη φορά εβλα 20 ευρω ολα οκ.εμεινε υπολοιπο 25 ευρω ,και προχθες στο βενζιναδικο πηγα για δευτερη φορά να βάλω, μου ελεγε ανεπαρκες υπολοιπο.25 ευρω μου εβαλε ο βενζινας.πως γινετε αυτο,να μου βγαζει ανεπαρκες αφου υπαρχει το ποσο;μηπως κρατει και καποια επιπλεον προμηθεια,;σκεφτηκα ειναι η αλήθεια μηπως εβαλε 25 και κατι λεπτα και δέν έφτανε,αλλά όταν ο βενζινάς μου έδειξε το pos αναγράφονταν το ποσό των 25 ευρώ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...