Προς το περιεχόμενο

[Smart TV] Sony KD55XH9077 55'' 799€ @Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Κουμπάκι με γρανάζι , ρυθμίσεις εικόνας, πάνω δεξιά λέει HDR αν είναι HDR.

Δεν πιστεύω ο λόγος που δεν είσαι ενθουσιασμένος να είναι το σήμα του HDR που δεν πεταει 😂

Φυσικα και οχι

Σαν γενική εικονα λεω οτι δεν με εχει εντυπωσιάσει.

Σε περιεχόμενο HDR την περιέμενα καλύτερη

Σε σχεση ιδικά με την OLED που εχω η με μερικές ''ακριβες'' QLED που εχω δει 

Μπορεί με ρύθμιση να φτιαξει 

Αν και θα επρεπε οταν βλεπεις HDR ταινιες η VISION απο netflix να στο ελεγε και οχι να πατας γραναζια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 584
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Διάφορα reviews  από το εξωτερικό γράφουν θετικά σχόλια για τη συγκεκριμένη, παρόλο που λείπει το HDR10+ και υστερεί σε σχέση με την κατά λίγο ακριβότερη ΧΗ95. Τα updates βελτίωσαν κάποια πράγματα. Σε καμία περίπτωση δε συγκρίνεται με OLED.

Ωστόσο, πιστεύω ότι σε αυτα τα χρήματα ήταν καλή προσφορά. Ειδικά η 55"

Ο "κράχτης" ήταν το μήνυμα με τον τίτλο "ιδανική τηλεόραση για το PS5"

Αν και δεν είμαι gamer, παρήγγειλα την 65" . Δυστυχώς όμως το SONY Center με πάει από εβδομάδα σε εβδομάδα. Η παραγγελία και η πληρωμή έγινε 30/11. Την επόμενη ημέρα στο τηλέφωνο μου είπαν την πρόλαβες και θα στη στείλουμε με πρακτορείο γιατί οι courier θα κάνουν 15 ημέρες. Μετά 2 ημέρες σκάει τηλέφωνο από αυτούς ότι θα την έχουν στα χέρια 9/12. Πριν λίγο μου τηλεφώνησαν και είπαν ότι μετά τις 15/12 θα τους έρθει. Καλά Χριστούγεννα που λέει και ο λαός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παραγγελία  75' απο 27.11 και ακόμα περιμένω τηλέφωνο από SONY Center... υπομονή φίλε μου και συ και γω.

Ελπίζω να κάνουμε Χριστούγεννα με νέα ΤV.

 

Επεξ/σία από mixomoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2020 στις 10:30 ΜΜ, red1 είπε

Eυχαριστώ Λουκά.

Το προβλημα με τα Public ειναι πως κάθε φορά που λένε "θα σας καλέσουμε εμεις σε λίγη ώρα/αύριο να σας ενημερώσουμε" δεν το κάνουν ποτέ , εκεί είναι και η ένστασή μου - και δεν ειναι μονο τωρα με τα covid και τις καραντίνες οπου άντε να το καταλάβω, πάντα έτσι ειναι στα Public δυστυχώς.

Αυτοι τωρα απο την easy mail που σου μίλησαν έτσι...πες'τους πως οι παχιές αγελάδες τελείωσαν.
Ρίξε τους μια κριτική στο google.

ΥΓ: Που βρίσκεσαι φίλε αν επιτρέπεται ? Αθήνα ? 

Τελικά σού ήρθε η τηλεόραση;

Εγώ ακόμα περιμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ τελικά κατέληξα στην 65άρα την 9505 από Sony Center και είμαι ευχαριστημένος.

Ας μην έχει 2.1 support, η ποιότητα χρωμάτων είναι εξαιρετική και την πήρα για να βλέπω ταινίες κατα το 95% της χρήσης που θα της κάνω. Δυστυχώς λόγω του ότι έχει μεγάλες φωτεινότητες, είναι Class B ενεργειακά (που σημαίνει ότι καίει αρκετά στην καθισιά της, αλλά το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό).

Όσο για το SONY Center, εξαιρετικοί οι άνθρωποι, απλά κάντε λίγο υπομονή με τις παραδόσεις, γιατί ό,τι έρχεται από εξωτερικό καθυστερεί γενικά αυτές τις μέρες. Στην Αττική παραδίδουν με ιδιόκτητα μέσα (τουλάχιστον σε μένα έτσι έγινε).

Επεξ/σία από panoulix
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, loukas599 είπε

Τελικά σού ήρθε η τηλεόραση;

Εγώ ακόμα περιμένω

Αυτή την εβδομάδα ηταν να'ρθει φίλε, έχουν φρακάρει οι κούριερ λέμε.

Όχι οτι έχει σημασία καθώς ακύρωσα την παραγγελία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, red1 είπε

Αυτή την εβδομάδα ηταν να'ρθει φίλε, έχουν φρακάρει οι κούριερ λέμε.

Όχι οτι έχει σημασία καθώς ακύρωσα την παραγγελία 

ο λόγος αν επιτρέπεται?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, loukas599 είπε

Τελικά σού ήρθε η τηλεόραση;

Εγώ ακόμα περιμένω

Καλησπέρα, και εσύ φίλε loukas599 από Public? Τα ίδια και εδώ, παραγγελία από 25-11 την 65άρα... Δεν έχω καταφέρει να μιλήσω ποτέ με την easymail... το public με κοροιδεύει, επισκέφθηκα το τοπικό κούριερ που συνεργάζεται η easymail και μου είπε οτι η τηλεόραση είναι στις αποθήκες της easymail στην Αθήνα. Εννοείται οτι ακέραια την ευθύνη την έχει το public, διότι αυτή επιλέγει την μεταφορική....

Ακόμα περιμένω να με πάρει κάποιος πίσω από το public. Αν κάποιος έχει καταφέρει να μιλήσει με easymail σε αριθμό άλλον από το 210 4835 000, ας το αναφέρει....

 

Επεξ/σία από camel555
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία 28/11 από Public, Αποστολή 30/11 (και καλά). Η TV δεν έχει έρθει ακόμα.

Μετά από επικοινωνία με το Public μου έδωσαν tracking για την EasyMail.

Έπειτα από επικοινωνία με την EasyMail και αναφέροντας το tracking number μου είπαν πως τα δέματα από τα Public έχουν χρόνους παράδοσης από 7-10 εργάσιμες. Φυσικά δεν υπάρχει καμία εξέλιξη από τότε, βλέπω συνεχώς στην σελίδα τους πως είναι προς παράδοση για το ΚΔ της Speedex και απλά περιμένω να περάσει το 10ήμερο..

Τέλος μου είπαν πως το tracking number της EasyMail, μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο tracking service της Speedex για να δώ την περεταίρω εξέλιξη του (όταν παραδοθεί στην Speedex).

Επεξ/σία από Oakenfold_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραλάβει κανείς από Public - easymail? Εαν ναι, μπορείτε να γράψετε πότε η παραγγελία και πότε η παραλαβή? Περιμένω από 25/11 και είμαι 1 βήμα πριν την αναφορά στον συνήγορο του καταναλωτή διότι η κοροιδία πάει σύννεφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, camel555 είπε

Έχει παραλάβει κανείς από Public - easymail? Εαν ναι, μπορείτε να γράψετε πότε η παραγγελία και πότε η παραλαβή? Περιμένω από 25/11 και είμαι 1 βήμα πριν την αναφορά στον συνήγορο του καταναλωτή διότι η κοροιδία πάει σύννεφο.

Οχι,
παραγγελία 25/11.

Εκανα υπαναχώρηση, πάμε για μοντέλο 2021, δεν με χαλασε και πολύ για να είμαι ειλικρινής...Τα λεφτά μου να μου επιστρέψουν σχετικά γρήγορα γιατι προβλέπω δυστυχώς Οδύσσεια με αυτους.

ΥΓ: Στο tracking της easymail γραφει οτι ειναι ακόμα Αθήνα το δέμα, τραγικά πράματα.
καλό "κουράγιο' κύριοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, red1 είπε

Οχι,
παραγγελία 25/11.

Εκανα υπαναχώρηση, πάμε για μοντέλο 2021, δεν με χαλασε και πολύ για να είμαι ειλικρινής...Τα λεφτά μου να μου επιστρέψουν σχετικά γρήγορα γιατι προβλέπω δυστυχώς Οδύσσεια με αυτους.

ΥΓ: Στο tracking της easymail γραφει οτι ειναι ακόμα Αθήνα το δέμα, τραγικά πράματα.
καλό "κουράγιο' κύριοι

Την υπαναχώρηση τηλεφωνικώς και email να υποθέσω? Δεν ξέρω άμα λειτουργεί το λογιστήριό τους για την πίστωση των χρημάτων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, camel555 είπε

Την υπαναχώρηση τηλεφωνικώς και email να υποθέσω? Δεν ξέρω άμα λειτουργεί το λογιστήριό τους για την πίστωση των χρημάτων...

Τηλεφωνικώς φιλε. 
Τα λογιστήρια λειτουργούν κανονικά ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...