Προς το περιεχόμενο

Vodafone - Συμβόλαιο κινητής με όλα απεριόριστα με 38,19 ευρώ


alexkrz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, glenngould είπε

Είναι επίσημο, επεκτάθηκε το unlimited data πακετάκι με €9.90 της vodafone μέχρι 2/1/21

(Το γράφω για να το λάβουν υπόψιν οι συμοφορουμήτες πριν κάνουν κίνηση για δέσμευση συμβολαίου, δεν το γράφω για διαφήμιση)

https://www.vodafonecu.gr/

Στους όρους όμως γράφει ότι "η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο μια φορά" ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 314
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πιστεύω ότι εννοεί πως μπορεί να ενεργοποιηθεί μια φορά "ταυτόχρονα" μάλλον. 

Όταν λήξουν οι 30 μέρες, μπορείς να το ξαναενεργοποιήσεις. Δηλαδή το ενεργοποιείς σήμερα 28/11 και το ξαναενεργοποιείς 29/12 ξέρω γω και έτσι καλύπτεσαι μέχρι 27/1 (χοντρικές ημερομηνίες). Αν πάρει παράταση και μέχρι 31/1 τότε θα το ξαναενεργοποιήσεις 27/1 οπότε καλύπτεσαι μέχρι τέλη Φεβρουαρίου κλπ κλπ

Στα υπόλοιπα πακέτα (combo L κλπ.) νομίζω μπορείς εκείνη την ίδια στιγμή να αγοράσεις πολλές φορές το ίδιο πακέτο και να κάνεις stack τις παροχές του ίδιου πακέτου που αγοράζεις.

Θεωρώ σχεδόν μηδενική την πιθανότητα να μην επιτρέπουν να το αγοράσεις > 1 φορές και να υπάρχει global όριο ΜΙΑ ΦΟΡΑ ανά συνδρομητή. Το πιο λογικό είναι 1 ΦΟΡΑ/30 ημέρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BillyMant είπε

Ποιο προγραμμα είναι το συγκεκριμένο? Μόνο από κατάστημα.? Δώσε πληροφορίες, με ενδιαφέρει 

Η ονομασία είναι student καρτοπογραμμα μονο σε καταστήματα ίσχυε λόγω Black Friday όπως μου είπαν. Δεν υπήρχε online . Στάθηκα τυχερός γιατί πήγα να δώσω τα διπλάσια και γλύτωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή είναι καλή αλλά δεν συγκρίνεται το απεριόριστο με τα 5gb και τα 1000 λεπτά του καρτοσυμβολαίου που δε ξέρω αν ειναι 3λεπτα ή μονόλεπτο. Εφόσον όμως οι ανάγκες σου, καλύπτονται μια χαρά θα είσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το internet4sharing είναι σίγουρη η απάντηση?

Παράδειγμα αν με την προσφορά με τα 38, προσθέσεις σαν έξτρα το red plus με τα 15€ , το red plus υποστηρίζει internet4sharing με δωρεάν mifi κιόλας,απλά είναι μέχρι 8 gb, για το unlimited plus ήταν όχι η απάντηση από vodafone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τηλέφωνο μου είπαν 2 διαφορετικοί υπάλληλοι οτι το 4sharing δεν ενεργοποιείται σε αυτό το πρόγραμμα.

Ακόμα πάντως και να γίνεται, για όσους ονειρεύονταν 2η sim που θα βάζαν σε router gia internet, να πω πως υπάρχει 100 gb όριο στο 4sharing:

H πολιτική ορθής χρήσης των 100GB/μήνα ισχύει για χρήση της Υπηρεσίας πρόσβασης στο Διαδίκτυο μέσω της υπηρεσίας Vodafone Internet 4 Sharing ανεξαρτήτως προγράμματος.

https://www.vodafone.gr/files/1490684809908-oroi-kai-proipotheseis-25062020-Oroi_kai_Proipotheseis_xrisis_tis_Ypiresias_prosvasis_sto_Diadiktuo_mesw_diktuou_kinitis_ekdosi_25_Iouniou2020.pdf

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lefteris235 είπε

Στο τηλέφωνο μου είπαν 2 διαφορετικοί υπάλληλοι οτι το 4sharing δεν ενεργοποιείται σε αυτό το πρόγραμμα.

Ακόμα πάντως και να γίνεται, για όσους ονειρεύονταν 2η sim που θα βάζαν σε router gia internet, να πω πως υπάρχει 100 gb όριο στο 4sharing:

H πολιτική ορθής χρήσης των 100GB/μήνα ισχύει για χρήση της Υπηρεσίας πρόσβασης στο Διαδίκτυο μέσω της υπηρεσίας Vodafone Internet 4 Sharing ανεξαρτήτως προγράμματος.

https://www.vodafone.gr/files/1490684809908-oroi-kai-proipotheseis-25062020-Oroi_kai_Proipotheseis_xrisis_tis_Ypiresias_prosvasis_sto_Diadiktuo_mesw_diktuou_kinitis_ekdosi_25_Iouniou2020.pdf

Σαν spot μου είπε εμένα στο τηλέφωνο χτες έχω όσα GB θέλω... Νύχτα μέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Σαν spot μου είπε εμένα στο τηλέφωνο χτες έχω όσα GB θέλω... Νύχτα μέρα. 

Εσύ αναφέρεστε στο κινητό,εμείς μιλάμε για internet4sharing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΥΤΕ Cosmote που τουλάχιστον θα έχεις σήμα σε εξωτικά μέρη της Ελλάδας, ΟΥΤΕ καλή τιμή.

 

Ασύγκριτο με καρτοκινητό. Στη Wind με 12€ έχεις 1500' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ + ~2GB INTERNET (εγώ αυτή τη στιγμή έχω 10GB από random χαζοδωράκια) + 20 SMS τη βδομάδα.

 

Γιατί να δώσει κάποιος τα διπλάσια; 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

ΟΥΤΕ Cosmote που τουλάχιστον θα έχεις σήμα σε εξωτικά μέρη της Ελλάδας, ΟΥΤΕ καλή τιμή.

Ασύγκριτο με καρτοκινητό. Στη Wind με 12€ έχεις 1500' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ + ~2GB INTERNET (εγώ αυτή τη στιγμή έχω 10GB από random χαζοδωράκια) + 20 SMS τη βδομάδα.

Γιατί να δώσει κάποιος τα διπλάσια; 

Γιατί δε θέλει να κάθεται να μαζεύει GB και να βγάζει κομπιουτεράκι ίσως. Και γιατί αν ξέρεις ότι έχεις πραγματικά απεριόριστα, θα κάνεις άλλη -ακόμα μεγαλύτερη- χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς το παιχνίδι δεν παίζετε εάν έχεις 1500 ή απεριόριστα λεπτά ομιλίας αλλά στα unlimited data. 
Για έναν μη επαγγελματία τα 1.500 είναι υπέρ αρκετά πόσο μάλλον τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας. 
Τα unlimited data είναι τελείως διαφορετικά από τα 2- 10- 50 gb. Με τα απεριόριστα data αντικαθιστάς ολόκληρη γραμμή που λέει ο λόγος. Έχεις τις μισές συσκευές στο router του σπιτιού σου και τις άλλες στα unlimited data. 
Ουσιαστικά έχεις μια σταθερή γραμμή Ίντερνετ όπου και αν πας.

Επεξ/σία από Kostasallinone
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Γιατί δε θέλει να κάθεται να μαζεύει GB και να βγάζει κομπιουτεράκι ίσως. Και γιατί αν ξέρεις ότι έχεις πραγματικά απεριόριστα, θα κάνεις άλλη -ακόμα μεγαλύτερη- χρήση.

 

Αρχικά, να δει αν πιάνει αν πάει κάπου έξω από Αθήνα / Αττική. Συμβουλή μου. Στα ταξίδια έχω όλους τους παρόχους, μόνο ο COSMOTE με έχει online.

 

Μπαίνει F2G app και όποτε τον καίει κωτσάρει το 10GB με 5€ x όσες φορές θέλει. Αν νομίζει πως δεν του φτάνουν τα ~30GB να πάει να σκάει 40€ / μήνα εκεί.. δε θα επιμείνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

Εσύ αναφέρεστε στο κινητό,εμείς μιλάμε για internet4sharing

Δεν μπορείς να κάνεις λέμε... Μια κάρτα θα μπορεί να λειτουργεί μόνο. 

Εγώ δουλεύω φοιτητικά wind & Vodafone αλλά ας πούμε σε κάποια χωριά δεν εχω σήμα για όσο δουλεύω εκεί.... Μου σπάνε τα νεύρα. 

Μόνο ο ΟΤΕ εχει σήμα παντού παιδιά. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Δεν μπορείς να κάνεις λέμε... Μια κάρτα θα μπορεί να λειτουργεί μόνο. 

Εγώ δουλεύω φοιτητικά wind & Vodafone αλλά ας πούμε σε κάποια χωριά δεν εχω σήμα για όσο δουλεύω εκεί.... Μου σπάνε τα νεύρα. 

Μόνο ο ΟΤΕ εχει σήμα παντού παιδιά. 

Δεν ειναι το thread για το που έχει σήμα μια εταιρεία.

Αυτό ο καθένας νομίζω το αξιολογεί με βάση τις περιοχές που ζει/κινείται.

Ας πούμε Θεσσαλονίκη έχει τρύπες και η Cosmote οπότε αν κάποιος ζει εκεί, λογικά δεν θα πάει OTE.

Το θέμα είναι η τιμή και όντως είναι καλή προσφορά στην ληστρική Ελληνική αγορά που είναι η ακριβότερη της Ευρώπης στα κινητά.

Αν την συγκρίνουμε με Γερμανία/Αγγλία/Ισπανία/Ιταλία κλπ, προφανώς και δεν είναι και τόσο προσφορά.

Αλλά στην μπανανία μας, δυστυχώς είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...