Προς το περιεχόμενο

[Cloud Storage] Asus WebStorage 1TB Plan, 14,90€ / έτος


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις φτιάξετε το λογαριασμό σας και κάνετε login θα σας εμφανίσει αυτό το πλάνο:

https://store.asuswebstorage.com/personal/

Είναι η πιο φτηνή τιμή που έχω δει για storage από ένα brand που το ξέρω έστω και όχι σε σχέση με το storage.

Το αγόρασα, δε το ξέρω ακόμα. Έχει app για το Android, για windows δεν έχω δει κάτι. Γενικά μην αναμένετε τα extra του OneDrive ή του Google Drive.

Edit: έχει app και για windows και έχει και ένα extra app που λειτουργεί σαν network drive. Ενδιαφέρον.

Εν τω μεταξύ, μόλις έκανα login εμφανίζει νέο offer για 34 δολάρια για 2 χρόνια. Και η normal τιμή είναι χαμηλή για 1ΤΒ, το χρόνο.

50GB file size limit και 100GB όριο στο καθημερινό traffic. Επιτρέπει sharing φακέλων μέχρι 5 χρήστες και έχει ransomware protection.

Επεξ/σία από imvrios
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Νομίζω ήρθε ο καιρός που πρέπει να κάνουμε σιγά σιγά όλοι δικά μας cloud στο σπίτι. Αλλιώς πλήρωνε κάθε χρόνο .... (και έχεις και τα πράγματά σου κάπου αλλού)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο, αυτό είναι μεγάλη συζήτηση. 

Πληρώνεις αλλά γλυτώνεις το management και παίρνεις και extra υπηρεσίες. Είδικά το OneDrive είναι τεράστιο vfm.

Επίσης το που είναι πιο ασφαλή τα αρχεία σου είναι υπό συζήτηση. Εγώ το cloud storage δε το έχω για εμπιστευτικά αρχεία αλλά κάποια κρίσιμα αρχεία μου τα έχω ανεβάσει encrypted και έχω ήσυχο το κεφάλι μου ότι και να γίνει ότι δε θα τα χάσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, imvrios είπε

Άστο, αυτό είναι μεγάλη συζήτηση. 

Πληρώνεις αλλά γλυτώνεις το management και παίρνεις και extra υπηρεσίες. Είδικά το OneDrive είναι τεράστιο vfm.

Επίσης το που είναι πιο ασφαλή τα αρχεία σου είναι υπό συζήτηση. Εγώ το cloud storage δε το έχω για εμπιστευτικά αρχεία αλλά κάποια κρίσιμα αρχεία μου τα έχω ανεβάσει encrypted και έχω ήσυχο το κεφάλι μου ότι και να γίνει ότι δε θα τα χάσω.

Δεν εχω κάνει αλλά το σκέφτομαι σοβαρά να κάνω. Με 300-400 καθάρισες, και μια φορά σβήσιμο και τέλος... (με backup) απλά είναι τόσες πολλές οι επιλογές και δύσκολη η απόφαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος παραδόξως δεν έχει προσφορές στο Cloud storage....Πέρσι αλλά και πριν λίγους μήνες παίξαν προσφορές με Lifetime για 50 - 100 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα δύο extra χρόνια δε μπόρεσα να το πάρω. 

Αλλά αφού συνδέθηκα, εμφανίζει προσφορές επέκτασης για ένα έτος με 20,12€. Πήρα ακόμα ένα χρόνο και ξανά στο επόμενο Black Friday όταν θα έχω κατασταλάξει ότι είναι οκ.

Σίγουρα θα δοκιμάζω τη netword drive λειτουργία που έχει.

Εν τω μεταξύ το Interface είναι μια χαρά και του έβαλα να ανεβάσει ένα folder, το οποίο ανεβαίνει με πλήρη ταχύτητα.

Μόλις τώρα, masteripper είπε

Φέτος παραδόξως δεν έχει προσφορές στο Cloud storage....Πέρσι αλλά και πριν λίγους μήνες παίξαν προσφορές με Lifetime για 50 - 100 €

Αυτές είναι υπηρεσίες σκουπίδια σχεδόν πάντα που ή θα σου ακυρώσουν την προσφορά μετά από λίγο καιρό ή θα πάψουν να υπάρχουν. Και σαν υπηρεσίες θα είναι χάλια και ανασφαλείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, keepgoin said:

Νομίζω ήρθε ο καιρός που πρέπει να κάνουμε σιγά σιγά όλοι δικά μας cloud στο σπίτι. Αλλιώς πλήρωνε κάθε χρόνο .... (και έχεις και τα πράγματά σου κάπου αλλού)

Για πολλούς (εμού συμπεριλαμβανομένου) αυτός είναι ο λόγος επιλογής και Cloud storage - εκτός του τοπικού μας δίσκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, imvrios είπε

Αυτό με τα δύο extra χρόνια δε μπόρεσα να το πάρω. 

Αλλά αφού συνδέθηκα, εμφανίζει προσφορές επέκτασης για ένα έτος με 20,12€. Πήρα ακόμα ένα χρόνο και ξανά στο επόμενο Black Friday όταν θα έχω κατασταλάξει ότι είναι οκ.

Σίγουρα θα δοκιμάζω τη netword drive λειτουργία που έχει.

Εν τω μεταξύ το Interface είναι μια χαρά και του έβαλα να ανεβάσει ένα folder, το οποίο ανεβαίνει με πλήρη ταχύτητα.

Αυτές είναι υπηρεσίες σκουπίδια σχεδόν πάντα που ή θα σου ακυρώσουν την προσφορά μετά από λίγο καιρό ή θα πάψουν να υπάρχουν. Και σαν υπηρεσίες θα είναι χάλια και ανασφαλείς.

Οτι και νάναι και πρόπερσι ήταν , και πέρσι ήταν και φέτος ακόμα υπάρχουν....

Στο κάτω κάτω της γραφής αν με 50€ κάνω την δουλειά μου δεν με χαλάει να πληρώσω σε 2 διαφορετικούς πάροχους και να έχω και redudancy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, masteripper said:

Φέτος παραδόξως δεν έχει προσφορές στο Cloud storage....Πέρσι αλλά και πριν λίγους μήνες παίξαν προσφορές με Lifetime για 50 - 100 €

Γενικά δε βλέπω πολλές προσφορές σε software και υπηρεσίες (antivirus, VPN, κλπ). Λίγα πράγματα, όχι κάτι ιδιαίτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, jgeorgiou said:

Αυτό βέβαια δεν είναι cloud...μόνο στο όνομα ίσως. Ενας τοπικός δίσκος είναι, με δυνατότητες δικτύωσης στο χώρο σου. Το redundancy που προσφέρει το να έχεις σε ένα τρίτο σημείο τα αρχεία σου, δε στο προσφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, DrFreeman είπε

Αυτό βέβαια δεν είναι cloud...μόνο στο όνομα ίσως. Ενας τοπικός δίσκος είναι, με δυνατότητες δικτύωσης στο χώρο σου. Το redundancy που προσφέρει το να έχεις σε ένα τρίτο σημείο τα αρχεία σου, δε στο προσφέρει.

έχει 2 θήκες για δίσκους μέσα (redundancy) , επίσης έχεις πρόσβαση μέσω ιντερνετ από τις συσκευές σου (cloud)

επίσης δέχεται πάνω του φθηνό εξωτερικό  usb hard disk για να παίρνει αυτόματο εξωτερικό backup μόνη της η συσκευή.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...