Προς το περιεχόμενο

Lenovo Legion 5 (Ryzen 7 4800H/16GB/512GB/RTX2060/NoOS) @ Amazon IT 1016.94€ [update: 997.65€ στο Amazon ES]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, Parolos4 είπε

Τα κλειδιά από το ebay είναι από generator, τον οποίο μπορειτε να τον κατεβάσετε κι εσείς. Τζάμπα λεφτά πληρώνετε.

 

Anyway.. επειδή δε βλέπω να παίζει τίποτα άλλο γύρο γύρο αρχισα να το σκέφτομαι.

image.png.5452f53617bf8ec60e6e70abe809294c.png

Από σχόλιο κάτω μεταφρασμένο.. ισχύει λέτε οτι η 2060 είναι underperformance στο συγκεκριμένο μοντέλο?

Καλά για την οθόνη το γνωρίζουμε ήδη οτι είναι μέτρια έως κακή..

Στην περιγραφη του προϊοντος στο Amazon.es γραφει για μπαταρια 80Wh. Στο site της Lenovo στα specs του συγκεκριμενου μοντελου γραφει 60Wh...🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, SGM5 είπε

Εγώ νομίζω είσαι οκ. Τώρα γιατί εσένα δεν τράβηξαν ακόμα τα χρήματα, ενώ εμένα το έκαναν αμέσως δεν ξέρω. Εμένα μου έχει δώσει διάστημα παράδοσης από 11-16/12, εσένα 11/12. Έχεις καταλάβει με τι θα έρθει? Ελπίζω όχι ΕΛΤΑ!

 

Το είδα αυτό και μου έκανε εντύπωση, σκέφτηκα κι εγώ ότι είναι με το κουτί τόσο...

Εμένα το μόνο που με χαλάει είναι το "Sin Sistema Operativo". Ένα 100ρικο+ επιπλέον αν θες να είσαι legit...

Υπάρχει ακόμα πάντως στο amazon.es

 

https://www.hrkgame.com/en/games/products/?search=Windows+10+Professional
H βασική διαφορά μεταξύ της Retail και ΟΕΜ έκδοσης είναι ότι η Retail είναι δυνατό να μεταφερθεί σε άλλον υπολογιστή αν πρώτα απεγκατασταθεί από τον πρώτο. Αντίθετα η ΟΕΜ δεν έχει τη δυνατότητα εγκατάστασης σε έναν άλλο υπολογιστή.   

Νομιμότατα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, MinuStrike είπε

Έχω παραγγείλει εδώ και δύο μέρες. Μόλις τώρα μου τράβηξε τα λεφτά 

Παιδες λεμε για τα δικα μας καταστηματα αλλα τοσες φορες που εχω επικοινωνησει με αμαζον μιλαμε για την απολυτη ξεφτιλα. Μολις πριν μιση ωρα μιλαγα παλι μαζι τους για να δω τι παιζει κ μου λεει απο αυριο εχεις 48 ωρες για να τραβηχτουν τα χρηματα. Σκ λεει δεν γινονται αυτα. Κ μπαινω τωρα εδω κ βλεπω οτι μολις σου τραβηξαν απο εσενα τα λεφτα.

Πρωτη φορα τετοια ταλαιπωρια και καθε υπαλληλος ειλικρινα λεει τα δικα του. Γτ ετσι? 

Θυμασαι τι ωρα εκανες την παραγγελια φιλε μου? Για να δω κ με εμενα μηπως μου τα τραβηξουν οπου ναναι?

Επισης καποιος αλλος εχτες ειπε οτι του τα πηραν αμεσως μολις εκανε την παραγγελια. Οτι ναναι κανουν? Μεχρι κ θεμα τραπεζας μου ειπαν οτι ειναι, μιλησα με πειραιως κ μου λενε δεν εχει γινει καμια πληρωμη απολυτως.

 Αυτο βλεπω. Κατεβαινει ειναι η αληθεια η γραμμη σιγα σιγα προς το send. Εσενα σε ποιο σηνειο ειναι αν επιτρεπεται σε παρακαλω?

Screenshot_20201129-131801_Chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, δεν ξέρω αν έκανα βλακεία ή όχι. Μπήκα πριν λίγο και είδα ότι με 10Ε παραπάνω προσφέρει expedited shipping up to 4days. Χτες δεν το είχε επιλογή. Ακύρωσα τη χτεσινή παραγγελία που ήταν prepare for dispatch έβαλα καινούργια. Αντί για εκτιμώμενη παράδοση όμως μου είπε θα ειδοποιηθείτε με mail για την αναμενόμενη ημερομηνία παράδοσης και τα λεφτά δεν τραβήχτηκαν όπως χτες αμέσως...Στην εξέλιξη παραγγελίας γράφει μόνο "θα ειδοποιηθείτε με email"...Κι όλα αυτά στα Ισπανικά το κερατό μου...😀

Επεξ/σία από SGM5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ίδιο σημείο με σένα απ ότι βλέπω. Πλήρωσα με κάρτα εθνικής. Και κοίταζα ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Σήμερα τραβηξε τα χρήματα ή τουλάχιστον σήμερα εμφανίστηκε η συναλλαγή 

IMG_20201129_194322.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματα από την ακύρωση μου επεστράφησαν μέσα σε 1 ώρα! Η νέα παραγγελία δεν έχει προχωρήσει καθόλου... Πάντως αφού είναι "en stock" δε νομίζω ότι έχουμε να ανησυχούμε, παρά μόνο για το χρόνο μεταφοράς.

2 ώρες πριν, stcp είπε

Στην περιγραφη του προϊοντος στο Amazon.es γραφει για μπαταρια 80Wh. Στο site της Lenovo στα specs του συγκεκριμενου μοντελου γραφει 60Wh...🤔

Τελικά έχει 60αρα μπαταρία, ενώ διαφημίζεται 80...φάουλ...

https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_15ARH05H?M=82B1008ASP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikegad είπε

όσο και του ebay

από το forum της microsoft

"That site is selling pirated non genuine Windows 10 licenses"

 Andre Da Costa Volunteer Moderator

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, SGM5 είπε

Τελικά έχει 60αρα μπαταρία, ενώ διαφημίζεται 80...φάουλ...

https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_15ARH05H?M=82B1008ASP

Το άλλο από το Ιταλικό Amazon είχε 80Wh μπαταρία. Δεν ξέρω σε τι οφείλεται αυτός ο διαχωρισμός ανά χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

 Andre Da Costa Volunteer Moderator

ε και τι με αυτό;

θες να πεις ότι αφού ο Moderator της Microsoft δεν πληρώνεται, τότε το "That site is selling pirated non genuine Windows 10 licenses",

 δεν ισχύει και τα κλειδιά είναι νομιμότατα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mikegad είπε

ε και τι με αυτό;

θες να πεις ότι αφού ο Moderator της Microsoft δεν πληρώνεται, τότε το "That site is selling pirated non genuine Windows 10 licenses",

 δεν ισχύει και τα κλειδιά είναι νομιμότατα;

Εννοεί ότι είναι Microsoft Fanboy και πιθανώς προκατειλημμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mikegad είπε

ε και τι με αυτό;

θες να πεις ότι αφού ο Moderator της Microsoft δεν πληρώνεται, τότε το "That site is selling pirated non genuine Windows 10 licenses",

 δεν ισχύει και τα κλειδιά είναι νομιμότατα;

Αυτός ο συγκεκριμένος είναι dealer προϊόντων Microsoft, έχει ειπωθεί πολλές φορές στο Forum!

9 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Εννοεί ότι είναι Microsoft Fanboy και πιθανώς προκατειλημμένος.

Αυτός ο συγκεκριμένος είναι dealer προϊόντων Microsoft, έχει ειπωθεί πολλές φορές στο Forum!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Το άλλο από το Ιταλικό Amazon είχε 80Wh μπαταρία. Δεν ξέρω σε τι οφείλεται αυτός ο διαχωρισμός ανά χώρα.

Γι΄αυτό και η χαμηλότερη τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 60αρι όμως έχει θέση για 2.5" ssd/hdd,το προτίμησα για αυτό το λόγο που εμένα με εξυπηρετεί και γιατί είναι πιο φτηνοί συνήθως οι 2.5" και επειδή ήδη έχω ένα 500αρι στο παλιό μου λάπτοπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...